Чат-бот від Kharkiv IT Cluster: зручне подання документів у виші
Як із року в рік відбувається процес подання документів у виші? Літо. Спека неймовірна. Абітурієнти стоять у «кілометровій» черзі та рахують секунди до моменту, коли почують «Вітаємо! Ми зареєстрували ваші документи в базі університету». І це в епоху діджиталізації?! Коли технології вже стали помічниками людства: роблять життя комфортним та прогресивним.
Команда Kharkiv IT Cluster вирішила допомогти абітурієнтам — прискорила процес подання документів в омріяний ЗВО. Для цього ми створили чат-бот. Суть проста — він ставить запитання та збирає інформацію, необхідну для реєстрації в електронній черзі. У результаті абітурієнт точно знає, у який день та о котрій потрібно бути в приймальній комісії.
Реєстрація займає декілька хвилин. Отож, майбутні студенти точно знають, що не марнуватимуть час. Вони швидко впораються та зберуться з рідними й друзями, щоби відсвяткувати перший крок назустріч перспективному майбутньому! ✨
Знайомство із чат-ботом
Чат-бот для реєстрації на подання документів запустили 29 липня. І всього за 5 годин у ньому зареєструвалися 190+ абітурієнтів. Оскільки ми вирішили перевірити бот у дії, до бази внесли один університет — Харківський національний університет радіоелектроніки. Далі будемо збільшувати кількість вишів!
Плюшки чат-бота:
- Швидка реєстрація (не більше 2 хвилин).
- Електронна черга у пріоритеті в порівнянні із живою чергою.
- Абітурієнт має змогу обрати дату та час, коли зручно завітати до приймальної комісії університету.
- Надійний захист персональних даних. Kharkiv IT Cluster передає отриману інформацію лише університету, який обрав користувач.
- У чат-боті можна дізнатися, які документи потрібно взяти у приймальну комісію.
- Тут є інформація про графік роботи та контактні дані приймальної комісії вишу.
Зверніть увагу! Абітурієнти можуть за допомогою чат-боту подати тільки одну заяву на реєстрацію в електронній черзі. Якщо виникли певні обставини, заяву можна скасувати.
Перші враження від чат-бота
Для абітурієнтів помічник у вигляді чат-боту — звична справа. Адже вони звикли до того, що світ цифровізується шаленими темпами. Ось що говорять майбутні студенти про реєстрацію в електронній черзі:
- Амір (планує вступати на катедру штучного інтелекту): «Мені не довелося стояти в черзі. Я би години 4 тут стояв, а так — мене провели і все дуже зручно».
- Ольга (планує вступати на катедру видавництва та поліграфії): «Чат-бот неймовірно полегшує життя абітурієнта: я швидко зареєструвалася та не довелося стояти у спеці, у цій великій черзі. До приймальної комісії прийшла у зручний для себе час. А ще є волонтер, який проводить нас і все показує. Це дуже зручно».
- Данило (планує вступати на катедру програмної інженерії): «Чат-бота мені надіслав друг, який теж вступає в ХНУРЕ. Про бота він дізнався із телеграм-каналу: там все дуже легко заповнити та приємно, що не довелося стояти декілька годин під сонцем. Ніякої живої черги! Це зручно та прогресивно. Це ж технічний університет».
Батьки абітурієнтів теж схвально відгукуються про чат-бот для подання документів у виші. Для них такий цифровий помічник — справжнісіньке відкриття.
- Світлана (мама абітурієнта): «Електронна черга була для мене приємним здивуванням. Насправді це дуже зручно. Ми приїхали здалеку, витратили чимало часу на дорогу. І мали б стояти на спеці у черзі. У нас же були привілеї: змогли раніше пройти етап подання документів та не стояти на спеці. Крім того, дуже зручно, що волонтер нас скрізь супроводжує. Мені ця ідея дуже сподобалася!».
Команда Kharkiv IT Cluster поцікавилася, як відгукуються про чат-бот самі волонтери і чи подобається їм ідея запровадження електронної черги.
- Всеволод (студент ХНУРЕ, волонтер): «Я вирішив стати волонтером, бо хочу допомогти молодому поколінню впоратися із труднощами вступу у виші. Я розумію, що поки все працює в тестовому режимі. Деякі хочуть зареєструватися, прийшовши до приймальної комісії. Доводиться пояснювати, що реєструватися потрібно завчасно. Я погоджуюся з ідеєю створення чат-боту. Це допомагає більш організовано проходити приймальну комісію. Люди не стоять у черзі та не страждають від літньої спеки».
Який результат запуску чат-бота для абітурієнтів? Політ нормальний! Усі абітурієнти та їхні батьки, яким не довелося стояти у живій черзі, відчули перевагу реєстрації в електронній черзі. Вони зберегли свої нерви, час та енергію!
Зверніть увагу, всі респонденти зауважили, що чат-бот — зручно. І ми погоджуємося з такою думкою! Саме тому вже наступного року збільшимо кількість університетів у базі чат-боту, щоби полегшити життя якомога більшій кількості майбутніх студентів!