Boot Camp: як працює студентський проєкт з розробки софту
Ти студент і в тебе є ідея на мільйон, яка допоможе навколишньому середовищу чи суспільству? Мрієш про її реалізацію, проте постійно відкладаєш ідеї в стіл, бо немає можливостей?
Kharkiv IT Cluster знає, як вирішити ці проблеми, адже для цього існує проєкт Boot Camp!
Що треба знати про Boot Camp?
Boot Camp — проєкт, спрямований на отримання студентами практичного досвіду в IT-галузі під керівництвом кураторів від провідних IT-компаній Харкова.
Головною метою функціонування проєкту Boot Camp є надання можливості молодим студентам здобути практичний досвід у реалізації соціальних проєктів за допомогою IT-технологій, познайомити їх з IT-компаніями Харкова та показати можливості для їхнього розвитку в ІТ-галузі.
Boot Camp — це:
⭐️ не тільки про розробку, а ще й про веб-дизайн, маркетинг і PR;
⭐️ проєкт, який можна додати до свого портфоліо;
⭐️ менторство від експертів провідних IT-компаній Харкова.
Проєкт Boot Camp важливий для IT-ком’юніті та міста. У його концепції лежить трикутник:
📍 початківці отримують перший досвід і можуть ближче познайомитися з ІТ-компаніями;
📍 компанії можуть знайти майбутніх співробітників;
📍 місто отримує корисні для суспільства ІТ-рішення.
Які завдання у проєкта?
- підвищити рівень обізнаності учасників за напрямами Marketing/PR, Project Management, Product Management, Frontend (HTML, React, JS, React Native, Angular), Backend (Django, SqI, Rasterio, boto3, Rest API, PHP, Laravel, Node.js, Python), Web Designer (UI/UX), Data Science, DevOps (AWS, Docker), QA Manual;
- підвищити рівень soft skills кураторів проєктів;
- залучити студентів технічних ЗВО на заходи компаній-учасників Кластера;
- збільшити кількість молодих фахівців трендових професій;
- покращити Employer brand компаній-учасників Kharkiv IT Cluster;
- промо Харкова, як найбільшої і розвиненої IT-локації в Україні, яка використовує сучасні тренди та технології.
Які соціальні проблеми розв’язуються у проєктах студентів?
Важливим аспектом проєкту є розв’язання соціальної проблеми, за допомогою IT. Куратор матиме змогу самостійно обрати соціальну проблему для своєї команди під час загальних зборів та, безпосередньо, долучитись до її вирішення. Наприклад:
👉🏻 разом із ментором із GlobalLogic студенти працювали над веб-застосунком, головна концепція якого полягає у створенні карт зелених насаджень міста з підтримкою геолокації та їхній постійний моніторинг.
👉🏻 команда CodeIT спільно зі студентами реалізували проєкт «Gerodot» — найшвидший безкоштовний спосіб зобразити список геоданих на мапі. Наприклад, спланувати свою подорож та заздалегідь прокласти маршрут.
👉🏻 компанія SoftServe разом із молодим поколінням реалізували проєкт, що спрямований на збереження природи нашої країни. Завдяки зусиллям команди SoftServe у користувачів буде можливість надати інформацію про місце перебування рідкісних тварин! Головна ідея команди — запобігання вимиранню тварин шляхом розробки застосунку, що містить набір структурованих даних про біорізноманіття тварин в Україні.
Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: