9-річний харків’янин переміг у Всеукраїнському IT-конкурсі
Юні айтішники вже мріють стати біоінженерами, архітекторами розумних міст, розробляти програми для вивчення мов, програмувати безпілотники, за допомогою технологій лікувати, рятувати людей, робити їх життя комфортним, безпечним та змістовним. Один з них – Ярослав Юшко з Харкова, який став переможцем IT-конкурсу «Моя професія майбутнього» і отримав 100 000 грн на реалізацію своєї мрії.
Відзначимо, фінал Всеукраїнського конкурсу «Моя професія майбутнього» відбувся напочатку червня у прямому ефірі. Участь в ньому взяли понад 200 дітей та підлітків зі всієї України, які вивчають програмування. Змагання стартувало в березні, протягом трьох місяців діти підвищували власні скіли в IT та працювали над конкурсними проєктами. Організаторами заходу виступила мережа безкоштовних клубів програмування Code Club Україна разом з компанією TAS Life. Діти змогли поміркувати над своїм майбутнім та вибором професії й головне – отримати можливості для їх втілення.
Призовий фонд конкурсу склав понад 10 мільйонів гривень!
У фіналі конкурсу були обрані лідери в чотирьох категоріях. Переможцем номінації «Scratch-новачок» (8-9 років) став Ярослав Юшко з Харкова.
9-річний учень харківської школи №45 за допомогою мови програмування Scratch втілив анімаційний проєкт. На цьому шляху йому допомагала менторка Тетяна Селівьорстова та підтримували батьки! В конкурсній роботі Ярослав розповів, чим займатиметься у майбутньому та чим його професія буде корисною для людей:
– Мене дуже цікавить професія регулювальника дронів. Я вважаю, що вона буде дуже важливою. Я зможу з легкістю допомагати людям, які цього потребують, знаходячись в будь-якій точці світу. Планую використовувати дронів як кур’єрів. Як тільки мені надійде сигнал про допомогу, я одразу ж направлятиму туди дрон з необхідними речами. І жодні дорожні пробки не завадять дрону прилетіти якнайшвидше та принести ліки для порятунку життя! Також дронів можна буде використовувати для доставки різних речей, особливо у важкодоступні та віддалені місця планети. Це значно скоротить час для доставки життєво необхідних речей.
Як діти змінюють світ за допомогою IT
Юні айтішники намагалися не стільки продемонструвати свої навички та знання, скільки показати, як їх можна застосовувати вже сьогодні, щоб зробити світ кращим. Загалом було зареєстровано 163 конкурсних роботи, з них журі визначило 12 фіналістів. До суддівської комісії увійшли експерти зі сфер IT, освіти та інвестицій: Sigma Software Group, Atom Space, AUTODOC, TAS Life, DataArt.
– Надзвичайно цікаво дивитися, що діти можуть придумати, використовуючи програмування. Це новий вид творчості! Конкурс же дає дітям можливість розкрити себе та відчути, що можна робити круті штуки за допомогою IT, – відзначає Вадим Васильєв, Senior software developer/TeamLead в Sigma Software Group
Перше місце номінації «Scratch-базовий, Scratch-просунутий» (10-12 років) посіла Аліса Жушман із Жовтих Вод, Дніпропетровська область. Золото номінації «HTML/CSS, Python» (12-14 років) дісталося Марині Городенчук з Києва. Перемогу в номінації «HTML/CSS, Python» (15-16 років) завоювала Юлія Новікова з Кам’янського, Дніпропетровська область.
Переможці отримали накопичувальні вклади до 18-річчя у розмірі 100 000 гривень від компанії TAS Life. Також всі фіналісти отримали сертифікати страхування здоров’я на загальну суму в 10 млн гривень. Цінні подарунки досталися й менторам, які допомагали конкурсантам втілювати свої проєкти.
Світ очима переможців конкурсу
Україна має прекрасне майбутнє, адже у нас підростає чудове покоління добрих, талановитих та креативних дітей. Баченням та думки юних учасників конкурсу вражають, ось тільки декілька з них:
Переможниця конкурсу Юлія Новікова, 16 років:
– Своїм проєктом я хотіла донести усім, що треба вчити не тільки рідну мову, а й мови різних народів. Бо кожна є дуже цікавою та красивою. Моя програма зроблена у Python і створена для людей, які вивчатимуть різні мови з нуля. Після закінчення школи я планую подорожувати світом, щоб дізнатися багато цікавого, і вкласти це у свою програму. Моя мрія – стати розробником програм для перекладу з різних мов. Тобто, комп’ютерна лінгвістика.
Фіналіст конкурсу Артем Пономарьов, 11 років:
– Я мрію стати архітектором та програмістом. Хочу створювати й програмувати розумні міста, в яких кожному буде комфортно жити. Мрію почати зі свого міста – Маріуполя. Тому вже шукаю покинуті будівлі й планую, як їх можна модернізувати.