2-го грудня відбулася чергова зустріч у рамках проєкту Junior Club від Kharkiv IT Cluster 🔮

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

💥 2-го грудня пройшла закрита зустріч для Junior Club (JC) у Unit Kharkiv. Unit.Kharkiv – це місце для роботи та навчання студентів, фрілансерів та IT-фахівців, у якому знаходяться декілька IT-компаній та простір для фрілансерів.

Зустріч провів Олексій Петренко, Delivery manager у EPAM Ukraine. Спікер поділився своїми знаннями з майбутніми IT-спеціалістами на лекції «Agile: що за фрукт?».

🌠 Види методологій як фруктовий кошик

Існує безліч методологій управління проєктами: Waterfall, Agile, Scrum та багато інших. У кожної з них свої особливості.

«Єдина мета методологій — зробити процес ефективнішим. Але ідеального методу не існує (або поки що не існує). Ідеальна методологія як пігулка від усіх хвороб»,— розповів Олексій.

🌌 Як вибрати потрібний фрукт?

Щоб обрати найвідповіднішу методологію, потрібно визначитися з потребами конкретного проєкту. Методології можуть змінюватись протягом життєвого циклу проєкту залежно від різних факторів, тому варто обирати гнучкі способи управління.

🎇 Що за фрукт – Agile? 

Олексій пояснив: «Agile – це не методологія, а прикметник. Те, що американці називають «швидким», «гнучким» (дослівний переклад з англ. “agile”), люди возвели в культ і назвали методологією. Agile manifesto — це не про те, яким правилам слідувати, а про те, як досягти цієї характеристики. Збірка практичних порад і не більше.» 

🎆 «Якщо несмачно з Agile, можливо ви просто не вмієте його готувати?»

Так жартома розпочалась практична частина, де учасники разом з Олексієм прокачали свої нові знання в Agile. В ігровому форматі учасники розширили знання про методологію, обігруючи сцени з професійного життя.

Адже на Junior Club від Kharkiv IT Cluster спікери не тільки цікаво розповідають, а й на практиці показують як це працює. Майбутні IT-спеціалісти були в захваті від лекції, бо кожен зміг відкрити щось нове.

Ми вдячні Unit.Kharkiv за можливість провести зустріч у цьому натхненному просторі, компанії EPAM Ukraine та особисто Олексію Петренко за бажання ділитися корисним досвідом!

⭐ Прокачуй soft-skills разом з Junior Club від Kharkiv IT Cluster!

Коментарі