$100 за ідею: в Харкові стартував проект Kharkiv IT Unicorns

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

25 жовтня 2016 року в Актовому залі ХНУРЕ відбувся IDEAGEN – перший захід в межах проекту з студентських Kharkiv IT Unicorns. На першу зустріч зареєструвалися більш ніж 350 учасників, за фактом захід відвідали приблизно 300 студентів з харківських ВНЗ (ХНУРЕ, НАУ ХАІ, НТУ «ХПІ», ХЮА ім. Я. Мудрого, ХНУ ім. В.Н. Каразіна, ХНЕУ ім. Кузнеця, УкрДУЗТ,  ХНУМГ та інші).
IDEAGEN було розділено на 2 частини – офіційне відкриття та тренінг з генерації ідей.
Офіційну частину відкрила Наталя Виноградська, виконавчий директор Kharkiv IT Cluster. Вона коротко розповіла про те, що таке Kharkiv IT Cluster, чим займається організація та яка її місія. Потім виступив драйвер проекту, Віктор Каук, директор Центру технологій дистанційного навчання ХНУРЕ, який розповів про проект Kharkiv IT Unicorns та історію його появи.
Едуард Рубін, в.о. ректору ХНУРЕ та один із співзасновників Kharkiv IT Cluster привітав усіх учасників, пояснив студентам-учасникам, наскільки важливо розвивати підприємницькі навички у студентів та побажав усім перемоги та успіху.
Вікторія Белявцева, директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності Харківського регіону ХОДА побажала усім учасникам удачі та відмітила, що цей проект включений в «Програму підтримки Малого та Середнього Бізнесу Харківського Регіону» та дуже важливий для Харкова.
Щоб трохи розворушити аудиторію, організатори провели інтерактив, який допоміг учасникам зустрічі познайомитися один з одним. Треба було підсісти до будь-якої незнайомої людини у залі, познайомитися з ним та відіслати результати знайомства на пошту ведучому. 10 найшвидших отримали бонуси.
Після цього невеликого струсу, виступали представники IT-бізнесу – директори компаній-учасників Kharkiv IT Cluster. Олексій Радченко, CEO Raccoon Gang и голова комітету з освіти Kharkiv IT Cluster, розповів про те, навіщо Харкову потрібні стартапи. Павло Трофімов та Іван Назаренко, представники корпорації Вертикаль, розповіли про інноваційні проекти компанії та запросили учасників на екскурсію по виробництву. Потім на прямому зв’язку був Олексій Гайдук, CEO Fortifier, який розповів про свої враження від нещодавнього відвідання та останніх трендах Силіконової долини.
На цьому офіційну частину було завершено та почався тренінг IDEAGEN – практичний тренінг, спрямований на генерацію ідей. У ньому взяли участь 65 найбільш зацікавлених  студентів.
Після лекції Сергія Знахура з ХНЕУ про те, які методи генерації ідей існують, учасникам запропонували практичне завдання. Треба було придумати, як вирішити наступні проблеми:

  1. Залучення дівчат до IT
  2. Енергозбереження у житлових будинках
  3. Безпека велосипедистів

Тут усіх очікував сюрприз: в залі опинився бізнес-ангел, який побажав залишитися анонімним, та запропонував $100 за кращу ідею.
Це послужило додатковим стимулом, і в результаті з пітчем своєї ідеї на сцену вийшли 27 учасників заходу. Найбільше ідей було з безпеки велосипедистів – 11, також учасники запропонували 9 ідей з залучення дівчат до IT та 7 варіантів енергозбереження в домах.
Далі відбувся ще один сюрприз від бізнес-ангела: $100 отримали 3 студента, які запропонували найкращу ідею по кожній проблемі, та ще один учасник отримав $20 за свою ідею.
Не дивлячись на те, що захід затягнувся до пізнього вечора, учасники залишилися задоволені та натхненними.
[wonderplugin_slider id=”65″]

Коментарі