Захист приватної власності в умовах воєнної ситуації в Україні— Legal talk

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Нещодавно відбувся захід Legal Talk, присвячений темі захисту приватної власності та відшкодування збитків в умовах воєнного конфлікту.

Спікерами заходу стали:

▪️ Сергій Клюца, партнер Crowe Mikhailenko, адвокат із 18-річним досвідом у галузі права, спеціаліст з судових спорів та правових досліджень.
▪️ Роман Алавердов, керівник практики оцінки, партнер Crowe Mikhailenko.

Спікери висвітлювали роль приватної власності, її захисту та виклики відшкодування шкоди під час воєнних дій.

Як оптимізувати судовий процес в умовах конфлікту?

 1. Критична оцінка позиції позивача: Забезпечити критичну оцінку правової та доказової позиції позивача у всіх провадженнях за позовами до країни-агресора. Наполегливо дотримуватися такої позиції, яка не допустить знецінення сили судового акта Української держави.
 2. Стандарти доказування: Рекомендувати позивачам та судам диференціювати факти, які підлягають доказуванню, враховуючи загальновідомі факти. Це сприятиме ефективній роботі судових процесів.
 3. Забезпечення безсторонності українського суду: Враховувати питання щодо безсторонності українського суду, особливо тих суддів, які самі постраждали від збройної агресії РФ. Забезпечити, щоб суддівський корпус був непосяденим і міг взяти участь у процесах незалежно від особистого досвіду.
 4. Перевага якості судового процесу: Віддавати перевагу якості судового процесу над його швидкістю. Забезпечити, щоб судові рішення були ретельно обґрунтованими та справедливими, зокрема в контексті проваджень за позовами до країни-агресора.

Виконання рішень українського суду за кордоном: виклики та шляхи досягнення ефективності

 • Проблема доставки судових документів: Зазначити проблеми, пов’язані із забороною на доставку поштової кореспонденції та розглянути можливості відправлення через зовнішні сервіси та дипломатичні представництва.
 • Неефективність дипломатичних каналів: Розглянути невідповідність дій МЗС згідно з Віденською конвенцією про дипломатичні зносини та пропозиції щодо використання альтернативних способів повідомлення.
 • Обмеження застосування конвенцій: Проаналізувати обмеження Конвенції про правову допомогу та Гаазької конвенції щодо вручення судових документів у контексті стосунків та надати пропозиції для покращення їх ефективності.
 • Доповнення доказів добросовісності інформування: Рекомендувати збір доказів застосування усіх можливих механізмів інформування та надсилання повідомлень поштою для підтвердження добросовісності дій та дотримання процедур.
 • Удосконалення судового процесу: Звернутися до судових інстанцій із пропозиціями щодо публікації повідомлень та викликів через веб для ефективного сповіщення відповідачів у справах.
 • Міжнародне співробітництво: Закликати до активного взаємодії з міжнародними партнерами для розв’язання проблем, пов’язаних із виконанням рішень українського суду за кордоном, включаючи можливість роботи через зовнішні юридичні сервіси та консульські представництва в третіх країнах.

Алгоритм дій для стягнення

 1. Фіксація шкоди та її оцінка
 2. Віднайдення активів державної компанії за кордоном
 3. Супровід в українському суді позову про стягнення шкоди з державної компанії РФ
 4. Супровід за кордоном визнання рішення українського суду та процедури стягнення

📹 Якщо ви не мали змоги особисто приєднатись до зустрічі або хочете переглянути івент та дізнатись більше про податки в кожному із штатів — переходьте за посиланням. На YouTube-каналі Kharkiv IT Cluster є запис зустрічі.

logos-414x217 Захист приватної власності в умовах воєнної ситуації в Україні— Legal talk

Висловлюємо подяку IT Cluster Ivano-Frankivsk та Happy Monday за їхню підтримку в інформаційному просторі, завдяки якій наша подія стала корисною для широкої аудиторії ІТ-компаній.

ℹ️ Legal Talk реалізувався Kharkiv IT Cluster за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Приєднуйтесь до проєкту Cluster in the Cloud — станьте частиною прогресивного ком’юніті, отримуйте унікальні пропозиції і кластерні сервіси, які доступні лише учасникам.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. Законопроєкт № 8137, який передбачає зміни до правил КІК — IT Legal

Коментарі