Як відбувся другий круглий стіл з обговорення змісту сертифікованого силабусу «Менеджмент проєктів програмного забезпечення» в межах прокту «Система сертифікації ІТ-дисциплін»
14 березня 2024 року Kharkiv IT Cluster провів другий круглий стіл у межах проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін».
З метою забезпечення якості вищої ІТ-освіти й актуальності навчальних програм 12-ї галузі знань, Kharkiv IT Cluster ефективно впроваджує та активно просуває проєкт сертифікації. Шляхом організації серії заходів, спрямованих на обговорення сертифікованих силабусів, ми формуємо рекомендації щодо вдосконалення змісту навчальних дисциплін. Ці заходи проводяться за участі експертів-рецензентів із провідних ІТ-компаній і викладача учасника проєкту, з метою надання студентам актуальних знань і підготовки їх до вимог сучасного ринку праці.
У 2023 році ІТ компаніями Харківського ІТ Кластера було рецензовано й сертифіковано 11 силабусів, одним з яких був «Менеджмент проєктів програмного забезпечення», який обговорили на другому круглому столі.
Спікери другого круглого столу
⭐ Олеся Ульянова — Ph.D, MBA, СЕО Telesens, Founder ITGC, Ментор USAID, Трансформаційний топ-менедждер, Член ACMP (Association of Change Management Professionals, USA), Professional member ATM (Association Of Talent Development, USA), Member of Association of MBA (UK), Professional Coach ACSTH/ACTP, експерт-рецензент проєкту.
📝Ольга Ворочек — к.т.н., доцент кафедри «Програмної інженерії» Харківського національного університету радіоелектроніки, авторка силабусу.
Під час обговорення спікери надали свої рекомендації щодо актуалізації змісту силабусу й додаткового поглиблення знань студентів.
Рекомендації від спікерів круглого столу 👇
- Посилання на презентацію з рекомендаціями – https://drive.google.com/file/d/1wNGx50WqeZV5w_qxB_yHERtmYdkZWesn/view?usp=sharing;
- Посилання на рекомендовану літературу:
- Хенк Рейнвотер. Як пасти котів https://www.yakaboo.ua/jak-pasti-kotiv-dzh-genk-rejnvoter.html
- Томас Еріксон. В оточенні ідіотів https://www.yakaboo.ua/v-otochenni-idiotiv-abo-jak-zrozumiti-tih-kogo-nemozhlivo-zrozumiti-2204038.html
- Враховувати рекомендації та ознайомлювати здобувачів освіти зі стандартом — Project Management Body of Knowledge https://pmiukraine.org/pmbok7/ задля формування цілісного уявлення й термінологічної бази проєктного менеджменту;
- Користуватися під час побудови навчальних програм бакалаврського рівня, Software Engineering 2014 Curriculum Guidelines for Undergraduate Degree Programs in Software Engineering https://www.acm.org/binaries/content/assets/education/se2014.pdf, який передбачає опанування тем на базовому рівні;
- Використовувати, як найпростіший ознайомлювальний інструмент, Gantt Project Tool https://www.ganttproject.biz/, який дозволяє отримати базові навички, одночасно з використанням будь-яких інших інструментів.
Переглянути повний зміст зустрічі можна на YouTube 👉 https://youtube.com/live/D6thl9Z9UaM
Залишилися питання? Поставте їх тут 👉 https://forms.gle/QM5KbKyDuH2786kt6
Нагадуємо, що в нас запланований ще один круглий стіл, тому не пропустіть нагоди й реєструйтеся 👇https://forms.gle/7CxxrpveBN42QJki9
4 квітня 2024 року о 16:00 — Третій круглий стіл у межах проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін», під час якого відбудеться обговорення рецензованого силабусу «Проектування інформаційних систем».
Зареєструватися на участь у круглому столі
Важливо до вашої уваги!
Триває реєстрація на участь у проєкті й у вас є можливість подати заявку й отримати рецензії від експертів від ІТ-компаній. Для цього необхідно заповнити форму реєстрації https://form.jotform.com/232412730667353.
Основні вимоги:
- дисципліна основного чи вибіркового спрямування.
- Освітня програма має належати до очного (дистанційного) навчання ІТ-напряму (зазначити, яка галузь).
- Дисципліна має належати до одного з таких блоків 👇
- Алгоритмізація та програмування (зокрема, різні парадигми: структурне, ООП)
- Структури й бази даних, аналіз і керування даними
- Адміністрування ІС, мережі, системне програмування, безпека
- Web-програмування, FrontEnd, BackEnd.
- Технології та методології розробки, управління проєктами, тестування
- Методи й технології AI
- Програмування для пристроїв і систем (embeded systems, IiOT, програмування для мікропроцесорів тощо)
- Дисципліну проходить комплектна група 10+ студентів.
- 1 заявка на один курс.
- Один викладач може подавати необмежену кількість заявок.
- Викладач має надати згоду висвітлювати програму курсу у відкритому доступі на сайті ІТ-кластера, із зазначенням авторства.
- Заявка подається лише за тими курсами, які викладатимуть у наступному семестрі (курс може бути розрахований більше, ніж на 1 семестр).
- Заявки приймаються для дисципліни, старт навчання яких починається восени 2024 року
Терміни подання заявок до 26 квітня 2024 року.
Після завершення реєстрації вам на пошту буде надісланий лист з інформацією про результати відбору й подальші кроки.
Також рекомендуємо передивитися подробиці проєкту система сертифікації ІТ-дисциплін
Щоб бути в курсі всіх важливих ініціатив долучайтеся до Telegram-чату професійного ком’юніті ІТ-викладачів.
Для отримання додаткової інформації та розв’язання всіх питань, будь ласка, звертайтеся за електронною адресою: education3@it-kharkiv.com до Марії Рудинської.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: