Як харківська ІТ-спільнота наближає Перемогу

Як харківська ІТ-спільнота наближає Перемогу?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Щодня героїчний спротив українського народу приносить ворогу величезні втрати, за якими уважно слідкує весь світ. Кожна структура сил оборони України своїми титанічними зусиллями робить все можливе й неможливе, щоб ціна вторгнення для агресора якомога швидше стала критичною та неприйнятною.

Kharkiv IT Cluster разом з компаніями-учасниками ще на початку війни створили фонд SaveTrempel. Упродовж усього часу діяльності він активно допомагає захисникам Харкова амуніцією, дронами, сонячними батареями тощо.

Добрим партнером фонду є компанія WEBSPARK, яка розробила спеціальний ресурс russianWarship.RIP. Він дозволяє отримувати актуальну інформацію щодо втрат окупанта як у живій силі, так і в техніці. Окрім цього, харківський офіс Sigma Software на основі russianWarship.RIP створив власний продукт.

Детальніше про розробки харківських айтівців, що наближають перемогу, Kharkiv IT Cluster розкаже нижче 👇👇

Що таке russianWarship.RIP і які можливості для користувачів?

Спеціальний ресурс russianWarship.RIP надає достовірні та перевірені дані, адже в якості джерела використовується офіційний сайт Генштабу ЗСУ. Але якщо просто дізнатися інформацію можна з першоджерела, то ця розробка надає значно більш широку функціональність за рахунок API/віджета, а також можливості допомогти силам оборони своїми донатами через благодійні фонди.

Сам сервіс було спроєктовано таким чином, щоб він був якомога більш інформативним, але водночас максимально доступним для користувачів. Створена не тільки версія українською мовою, але й англомовна локалізація ресурсу. Проєкт і надалі постійно допрацьовується та розвивається.

 

Наразі проєкт має розвиток в багатьох країнах світу та нараховує понад 10,45 мільйона запитів на місяць, та їх кількість постійно зростає.

2-414x217 Як харківська ІТ-спільнота наближає Перемогу?

😂 Цікавий факт: навіть сам окупант слідкує за власними втратами на території України, щоб зрозуміти «що все йде за планом».

Як оновлюється russianWarship.RIP

Слідом за простою вебверсією було створено також АРІ, що дозволило різним сайтам (наприклад, ЗМІ) автоматично отримувати та публікувати всю статистику ворожих втрат, творчо використовувати дані, наприклад, будувати графіки для їх візуалізації.

Ще одним вектором розвитку сервісу стала розробка віджета: блок з його даними можна розміщувати на будь-якому ресурсі без необхідності щось розробляти самостійно — достатньо лише додати на свій сайт.

Сам прикладний інтерфейс також удосконалювався і на сьогодні працює вже його версія 2.0, в якій з’явилося відображення статусу нашої перемоги (Війна триває, Перемир’я, Україна перемогла!).

Багатьом може бути корисною також наявна можливість відстежувати сторінки зі статистикою на конкретну дату.

3-414x217 Як харківська ІТ-спільнота наближає Перемогу?

Чим ще корисний russianWarship.RIP

Інформативність — це дуже добре, але нам, як і всім свідомим громадянам своєї країни, хотілося б чимось допомогти силам оборони більш предметно. Саме тому було впроваджено кнопку для допомоги фондам, яким можна довіряти через прозорість їх діяльності.

Серед них фонд SaveTrempel! Ми повністю відкриті, чітко та конкретно звітуємо щодо всіх залучених коштів, публікуємо чеки, на що саме було витрачено гроші. Будь-хто може перевірити це і бути впевненим, що його донат пішов за призначенням.

«Світлофор Перемоги» від Sigma Software

З того моменту, як russianWarship.RIP було запущено в роботу, чимало ресурсів почали використовувати його функціонал. Наприклад, серед них є А-банк, різні інформаційні портали, інтернет-магазини та вебсайти.

4-414x217 Як харківська ІТ-спільнота наближає Перемогу?

Прикладом подальшого розширення можливостей russianWarship.RIP також є «Світлофор Перемоги», створений харківським офісом компанії-мембера Sigma Software. До API/віджета додалася можливість фізичного використання. Тобто з його допомогою йде транслювання даних про втрати окупанта на лед-екранах та відображення поточного статусу війни в Україні.

Це може бути використано в різноманітних закладах — кав’ярні, магазини — щоб нагадувати відвідувачам долучатися до підтримки військових для збільшення статистики ворожих втрат та наближення нашої перемоги.

5-414x217 Як харківська ІТ-спільнота наближає Перемогу?

Окрім статусу війни, світлофор також відображає статус повітряної тривоги. Розширений режим роботи світлофора має такий вигляд:

  • війна триває — жовте світло;
  • повітряна тривога в Харкові — червоне світло;
  • перемога — зелене.

Інформацію щодо повітряної тривоги світлофор отримує з офіційного телеграм каналу «Повітряна тривога».

«Коли ми переможемо, світлофор у харківському офісі Сігми загориться зеленим», — поділилася Віра Солдатова, Head of PR у Sigma Software.

Приєднуйтесь до Kharkiv IT Cluster
ставайте частиною великої спільноти й важливих змін!

 

Рекомендовані матеріали

  1. 21 рік розвитку ІТ в Україні та світі — досвід Валерія Красовського, співзасновника й CEO Sigma Software
  2. Kharkiv IT Cluster & WEBSPARK Бот для публікації ІТ-вакансій. Як він працює?
  3. Sigma Software Group запускає благодійний фонд для розширення допомоги українській армії та цивільним
  4. Новий мембер Харківського ІТ Кластера

Коментарі