Харків - IT екосистема міста

Харків як він є: чому тут добре живеться

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

 

Душа кожного міста є унікальною, має свій характер, особливості побуту. Відчути їх можна лише поживши у ньому деякий час. Сучасний дух Харкова сформувався в кінці 19 століття з появою першого класичного університету, а коли почали зростати показники промисловості, виникло і ядро ​​науково-технічного прогресу – технологічний інститут.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Колись купецьке місто, Харків швидко підхоплював новомодні віяння освіти, торгівлі та діловодства. Цінною спадщиною стала розвинена інфраструктура. У цій метрополії з 1.5 мільйонами жителів є місце і міській метушні, і тихим куточкам в центрі. Як результат – будь-який його мешканець може вибирати той темп життя, який йому імпонує. Друге за величиною і за рівнем комфорту життя місто в Україні входить в ТОП-200 найбільших міст світу: за чисельністю населення перевищує Мюнхен, і зовсім небагато відстає від Барселони.

Харків – це місто, де:

  • в одному зі спальних районів проживає більше людей, ніж в Майамі;
  • одяг вішають не на «плечики», а на «тремпель»
  • є цілий ринок – рай для букіністів;
  • розмовляючи у побуті російською, вільно переключаються на українську мову і готові горою стояти за свою країну і її національну культурну спадщину;
  • люди гостинні і все більше уваги приділяють іноземним мовам: на вулицях все частіше можна почути англійську, німецьку, французьку та польську мову і, звичайно ж, рідну українську в різних її акцентах;
  • зовсім недалеко від центру діє найбільший в Україні ринок Барабашово, де можна купити все – від голки до рожевого слона;

Цей матеріал – результат старань Харківського IT Кластеру і компаній, що входять до його складу. У ньому ми намагалися показати улюблене місто з усіх ракурсів, щоб айтішники з інших областей України могли серйозно розглянути перспективу релокації до нього.

1-1 Харків як він є: чому тут добре живеться

Інфраструктура Харкова

Відмітна риса Харкова – це просторі площі, серед яких найбільша в Україні і одна з найбільших Європі – Площа Свободи. Вона і справді величезна. Тут регулярно проходять концерти, флешмоби, фестивалі і спортивні змагання. Щозими на площі красуються новорічна ялинка, казкове містечко і безкоштовний каток під відкритим небом. У 2008 на цій площі легендарну групу Queen наживо почуло і побачило рекордне за всю історію групи число людей – понад 300 000 осіб.

Сполучення між різними частинами міста забезпечують тролейбуси, трамваї, маршрутки, комфортабельні автобуси та три гілки метро. В електротранспорті впроваджується система електронних квитків. Дорога громадським транспортом навіть з віддалених куточків до центру, залізничного вокзалу, автовокзалу та аеропорту займає не більше 40 хвилин.

Міжміське і міжнародне сполучення

Поїздами за одну ніч з Харкова можна дістатися до Києва, Одеси, і навіть до Львова. Швидкісний експрес Інтерсіті+, який курсує 4 рази на день, довезе вас до столиці за 4,5 години.

Харківський аеропорт – найбільший в Східній Україні, і за 2017 рік його пасажиропотік склав більше 806 тисяч пасажирів. Тут здійснюють польоти такі авіакомпанії, як “МАУ”, Turkish Airlines, Pegasus Airlines, LOT, Belavia, AZUR air Ukraine, Bravo Airways, Ellinair, UmAir, Wizz Air, Yanair. Сучасний компактний аерохаб з доступними цінами на послуги, зарядками для електромобілів і довгостроковою стоянкою для машин в 2016 році увійшов до списку кращих європейських аеропортів за версією міжнародної ради ACI EUROPE.

Прямі рейси з Харкова доступні до наступних міст:

  • Київ (хаб) від $ 47
  • Мінськ (хаб) (Білорусь) від $ 116
  • Дортмунд (Німеччина) від $ 32 – польоти доступні з квітня 2018
  • Катовіце (Польща) від $ 21- польоти доступні з червня 2018
  • Варшава (хаб) (Польща) від $ 145
  • Тель-Авів (Ізраїль) від $ 113
  • Стамбул (хаб) (Туреччина) від $ 92
  • Відень (Австрія) від $ 25 (c 25.11)
  • Батумі (Грузія) від $ 113 (з 4.06)
  • Мілан (Італія) від $ 106 (з 27.04)

Карта руху із Харкова

3-1 Харків як він є: чому тут добре живеться

Бальзам для очей – архітектура і природа Харківщини

Приємно жити в місті, яке не просто зручне і практичне, але і гарне.

У центрі Харкова збереглася старовинна архітектура, тому на любителів помандрувати затишними вуличками тут чекають незабутні пригоди і навіть квести. Будинки, що належали багатим купцям і підприємцям початку минулого століття, вулиця Пушкінська, колись Німецька, побудована архітекторами з Німеччини, вулиці Дарвіна, Римарська та Благовіщенська таять у собі безліч архітектурних особливостей і таємниць. Вулиця Мистецтв досі зберігає у собі сліди міської легенди про божевільного вченого, Олега Мітасова і його філософських малюнків і написів на стінах.

Харківські собори дивують туристів своїм архітектурним стилем. Благовіщенський, найбільший кафедральний собор у Східній Європі, розташувався біля набережної, а недалеко від нього – Покровський і Успенський, які свого часу вважалися хмарочосами.

4-1 Харків як він є: чому тут добре живеться

За годинниковою стрілкою: Успенський Собор, Нетеченська набережна, Історичний Музей, Пам’ятник Незалежності “Україна, яка летить”, Благовіщенський Собор

Урочистий вигляд Харкову надають фонтани. Кожен з них має свою особливість:

  • Дзеркальний струмінь – традиційне місце зустрічей і фотосесій молодят і випускників;
  • Каскад – місце, де можна відпочити і помилуватися вечірнім містом;
  • Площа фонтанів біля Оперного театру (ХНАТОБ) – центральна перлина міста;
  • Олімпійський фонтан у парку Шевченка – співає вечорами і веселить жителів міста з 1980 року.

Любителі природи і паркових зон можуть насолодитися красою Ботанічного саду, Саржиного Яру, набережної річки Лопань, Лісопарком з діючої дитячою залізницею, і, звичайно, Парком Горького і Екопарком Фельдмана, що стали надбанням усієї України.

5 Харків як він є: чому тут добре живеться

За годинниковою стрілкою: Фонтан “Дзеркальний Струмінь”, мурали з птахами, Саржин Яр, Дитяча залізниця, плаваючі клумби Нетеченської набережної, бал хризантем в Екопарку Фельдмана

За рейтингом міст України Харків входить до трійки лідерів за якістю комунальних послуг та збору сміття. Харків’яни живуть під девізом “Ми за чисте мiсто” і активно підтримують ініціативи зі збору та переробки сміття, що відмічені на карті.

Класична, сучасна і альтернативна культура Харкову

Харківський художній музей, галерея “Бузок”, галерея АВЕК – місця, де можна насолодитися графічними творами як класиків, так і сучасних художників.

На любителів класичної музики чекають органний зал і філармонія, а також Будинок органної та камерної музики Успенського собору, де регулярно проходять концерти.

У театрі опери та балету (ХНАТОБ) та ім. А.С. Пушкіна ви чудово проведете час, переглядаючи класичні постановки. За різноманітністю масок, форм і сучасних образів можна сходити в “Театр на Жуках” і “Театр 19”. Для дітей завжди відкриті двері Театру ляльок та Театру юного глядача, а також цирку.

У центрах “Радмір Експохол” і ХНАТОБ регулярно проходять усілякі виставки каменів, матеріалів для handmade, готових виробів, ювелірних прикрас і навіть домашніх тварин.

Вільний час – з користю для душі

Перспектива смачно поїсти і при цьому не готувати надовго піднімає настрій і знижує стрес. Для цього в місті є безліч стильних кафе, ресторанів і лаунжзон. Кожен заклад – це особлива атмосфера й інтер’єр. Кухня порадує вас як традиційними українськими стравами, так і кулінарними шедеврами з усього світу. Насолодитися кавою і десертами можна в різних кав’ярнях і антікафе, якими рясніють майже всі вулиці міста.

У Харкові досить великий зоопарк. Зовсім скоро він постане перед жителями Харкова в оновленому вигляді. Також всією сім’єю можна відвідати Парк ім. Горького з атракціонами, колесом огляду і канатною дорогою. Недарма цей парк часто називають харківським Діснейлендом – він знаходиться в ТОПі 25 кращих розважальних парків Європи. Любителі солодкої вати, видовищ від повітряних гімнастів і клоунів можуть повеселитися у цирку.

У Екопарк Фельдмана можна вибиратися на цілий день і спілкуватися з тваринами, заряджаючись позитивом на довгий час. До парку можна дістатися на машині або на безкоштовному автобусі з центру міста, а також від Салтівки і Олексіївки.

Кінотеатр 8 ½ і мережа “Планета Кіно” пропонують світові прем’єри у форматі 2-D, 3-D, і 4-Dx. Любителям артхаусу і короткометражок сподобається кінотеатр “Боммер”. Втім, кожен може на свій смак вибрати свій улюблений кінотеатр з безлічі працюючих в місті.

Для допитливих у Харкові завжди відкриті двері Музею природи, Історичного музею, Планетарію і Музею наукових відкриттів, ілюзій, кораблів, жд.

Любителям концертів, що стежать за приїздами улюблених світових зірок, радимо стежити за афішами ХНАТОБу, ККЗ “Україна” і Палацу Спорту, а також майданчиком internet-bilet і іншими. Українські виконавці часто приїжджають з концертами в клуби “Мiсто”, “Болеро”, Арт-Клуб “Корова”, Арт-завод “Механіка”, ДК ArtArea.

Улюблене місце футбольних уболівальників Харкова – це стадіон “Металіст”. Він вміщує близько 40 тис. осіб і з боку схожий на величезний космічний корабель. Там регулярно проходять футбольні матчі та концерти. Зараз у Харкові базуються 3 команди – рідний для Харків’ян Металіст 1925, Арсенал і команда Шахтар, яка подарувала місту звуки Ліги Чемпіонів.

Тепла пора – час активного відпочинку, і для нього теж Харків може запропонувати тенісні корти, мотузковий парк і навіть гольф клуб. У холодну пору можна шукати пригод у квесткімнатах.

Якщо хочете отримати весь набір розваг під одним дахом, зокрема цілющий шопінг, прямуйте до ТРЦ: “Караван”, “Дафі”, “AVE Plaza”, “Французький Бульвар”.

6 Харків як він є: чому тут добре живеться

За годинниковою стрілкою: колесо огляду в Парку ім. Горького, джерело в Саржиному Яру, стадіон “Металіст”, ТРЦ “Французький Бульвар”

Фестивалі Харкова

“Імпульс-фест” – це щорічна музична подія. Тут ви отримаєте величезний заряд драйву та музики. У 2018 фестиваль пройде в Харкові на Арт-заводі “Механіка” в форматі open air.

“Oktoberfest” – довгоочікувана подія осені для любителів пива, коли жителі міста можуть відчути себе баварцями і перепробувати всі доступні сорти пива. Харків приймає Oktoberfest в Парку ім. Горького.

“Печенізьке поле” – традиційний музично-етнічний фестиваль. Проходить неподалік від Печенізького водосховища під відкритим небом. Якщо ви любите етно-музику і відпочинок на природі, приїжджайте послухати виконавців з усіх куточків України. У ньому раніше брали участь “Воплі Відоплясова”, “Скрябін” та інші.

Кінофестивалі – окрема тема для кіноманів. Фестивалі короткометражних фільмів та тематичні вечори – це візитна картка кінотеатру “Боммер”.

Уже восьмий рік Харків приєднується до світової “Ночі музеїв” і відкриває двері всіх музеїв, виставкових комплексів та екскурсій.

Фестивалі вуличної їжі – красива і смачна подія, коли в теплу пору року можна насолодитися результатами творчості професіоналів своєї справи і відкрити нові для себе страви.

“Kharkiv Music Fest” – крутий івент класичної музики, в рамках якого проходять не тільки концерти із зірками світового рівня, а й освітні програми для школярів.

Plan B – щорічний фестиваль соціальних інновацій і нової музики, який проходить в Харкові вже другий рік в грудні. Він збирає на одному майданчику представників соціально-значущих проектів: IT, ігри і технології, експериментальні медіа та комунікації, урбаністика, навколишнє середовище і багато іншого.

Харків спортивний

У Харкові ви зможете підібрати спортивний майданчик за будь-яким напрямком – тренажерний зал, різні види йоги, степ, пілатес, кроссфіт, бокс, зумба, безліч шкіл єдиноборств. Графік роботи більшості залів дозволяє тренуватися навіть пізно ввечері, а середня вартість місячного абонемента складає 500 грн / місяць.

3 Харків як він є: чому тут добре живеться

Басейни

У Харкові є більше 30 басейнів різного рівня комфорту. Вартість місячного абонемента приблизно однакова – за 500 грн. можна відвідувати басейн раз на тиждень.

Щозими на головній площі заливається каток, і якщо у вас є власні ковзани, то можна кататися там безкоштовно. Також можна орендувати ковзани за 30-40 грн. Хочете кататися круглий рік – вам до торгових центрів Французький бульвар, Дафі або Караван. Вартість відвідування досягає 70 – 90 грн. На роликах можна покататися у Французькому Бульварі і в Парку Горького.

У Харкові є безліч місць, де можна покататися велосипедистам. 7-кілометрова велодоріжка є вздовж Білгородського шосе, їздити можна і в інших паркових зонах, таких як Лісопарк і Ботанічний сад, і навіть по трасі, що з’єднує центр міста з найбільшим спальним районом.

Для практикуючих “людей-павуків” є 10 скеледромів, розрахованих як на новачків, так і на професіоналів. Висотні стенди розташовуються на спортивних базах університетів ХАІ і ХПІ, а також в спорткомплексі “Вертикаль”.

Останнім часом лазертаг та пейнтбол полюбилися харків’янам, тому в місті з’явилися майданчики і навіть постійні клуби, наприклад, Extremal, Forpost, Poligon.

Втім, IT компанії вітають будь-який спорт серед своїх співробітників, і, щоб ті не засиджувалися в офісах, влаштовують міжкорпоративні першості в IT-лігах.

Слобожанський туризм: куди відправитися на вихідні

Харківщина – справжній музей під відкритим небом. Тут можна знайти старовинні садиби, церкви і прекрасні пейзажі.

10 найцікавіших туристичних місць Харківщини:

8 Харків як він є: чому тут добре живеться

За годинниковою стрілкою: Висота Маршала Конєва, Кицівська пустеля, Коробові хутори, іоносферна обсерваторія, Шарівський замок, Крейдяна гора

  1. Шарівка і прилеглі садиби (Старий Мерчик, Наталівка, Співаючі тераси).

Усього за годину їзди від міста знаходиться Шарівський замок, який колись належав підприємцю Леопольду Кенігу. Улюблене місце для фотозйомок та екскурсій вихідного дня, цей маєток чудовий у будь-який час року. 3 зали і 26 кімнат, барвисті місця для селфі в оранжереї і альтанках, прогулянки липовою алеєю, яку охороняє величний 600-річний дуб.

По дорозі можна заїхати у Старий Мерчик – за легендою, автором садиби став сам Растреллі. Зараз особняк пустує, але поруч збереглися половецька баба і камінь для жертвоприношень.

У Наталіївці варто подивитися на храм, копія якого знаходиться в Ніцці, водонапірну вежу в готичному стилі і парк з рідкісними видами дерев.

  1. Старий Салтів

Розважальний комплекс, де можна зняти комфортабельний будиночок на вихідні, порибалити, покататися на яхті і взяти уроки віндсерфінгу.

  1. Горбисті піски (селище Кицівка)

Висота деяких піщаних барханів тут досягає 8 метрів, а прямо з піску ростуть сосни. Сюди часто приїжджають любителі екстремальних гонок по бездоріжжю. Відмінне місце для тихого полювання на гриби.

  1. Коробові Хутори і Гомільшанські ліси

Навколо Сіверського Дінця, другого за чистотою природи природного комплексу України, розташований національний парк. Тут можна зупинитися на одній з баз відпочинку або поставити намет поруч з численними туристами-байдарочниками. Вражає Козача гора – 60-метрова прямовисна стіна, що височіє над Сіверським Дінцем.

Гомільшанські ліси – місце проживання зникаючих тварин. Тут збереглися городища скіфів і понад 1000 курганів різних епох.

  1. Висота маршала Конєва (селище Солоницівка)

Місце, де почалося звільнення України від німецько-фашистських загарбників. Меморіальний комплекс з каплицею, виставкою бойової техніки і музеєм. Багато хто приїжджає сюди з Харкова на велосипедах.

  1. Іоносферна обсерваторія у Змієві

Для дослідів Інституту іоносфери України були побудовані два радарних комплекси діаметром у 30 і 100 метрів. Всього в світі є 11 таких об’єктів, 5 з яких знаходяться на території США

  1. Музей авіатехніки (селище Коротич)

На аеродромі можна подивитися на винищувачі, бомбардувальники і вертольоти і навіть забратися всередину цих грізних машин. Тут можна пострибати з парашутом, політати на літаках і вертольотах і подивитися регіональні та всеукраїнські змагання з авіації.

  1. Страусина ферма (селище Високий)

На початку 2000-х сім’я з Португалії завезла страусенят і зайнялася їх розведенням. Тепер у дворі приватного будинку знаходиться міні-зоопарк, де живуть африканські та австралійські страуси, фазани, павичі і цесарки.

  1. Крейдяна гора (село Чепіль)

Тут знаходяться крейдяні оголення висотою близько 20 метрів, а також каньйон і водоспад. Місцевість облюбували скелелази, любителі риболовлі та відпочинку з наметами.

  1. Гайдари

Біологічна станція, музей природи і місце проживання головного українського синоптика – бабака Тимка. Щорічно 2 лютого він пророкує, якою буде весна – ранньою або пізньою.

Покинуті будівлі Харкова

У Харкові є чимало архітектурних пам’яток зі столітньою історією

9 Харків як він є: чому тут добре живеться

За годинниковою стрілкою: Харківські підземелля, Масонський дім, Дах миру, Елеватор

  1. Театр Муссурі (вулиця Благовіщенська, 28)

Архітектором бачився як найбільший цирк у Європі. У 1919 році тут була прийнята перша конституція УРСР. Пізніше тут був Театр музичної комедії, де виступали Володимир Маяковський, Федір Шаляпін і Клавдія Шульженко.

  1. Будинок Сурукчі (вулиця Садова, 7)

В цьому будинку лікар вилікував голосові зв’язки Федора Шаляпіна, а згодом тут проходили зустрічі харківської інтелігенції.

  1. Дах миру (провулок Театральний, 5)

Нереалізована ідея будівлі готелю або бібліотеки з прекрасним видом на Харків. За міською легендою всі, хто намагався відреставрувати будівлю, божеволіли.

  1. Елеватор (вулиця Червоноармійська)

Улюбленець фотографів, будівля-привид, що стала жертвою пожежі у 1994 році. У глядачів захоплює дух від масивності об’єкта.

  1. Масонський дім (вулиця Пролетарська 10)

За легендою будівля була зведена для харківської масонської ложі, тут проходили їх таємні збори на початку XX століття.

  1. Харківські підземелля

Харківським катакомбам – від 300 до 500 років. Вони з’єднували Успенський собор з купецькими будинками, пізніше їх використовували для винних льохів і як бомбосховища. На даний момент частина підземель доступна для екскурсій.

IT екосистема Харкова: життя айтішників, як воно є

Айтішну екосистему міста формує як IT бізнес, так і освітні установи, громадські організації, коворкінгі і професійні об’єднання.

Уже три роки в Харкові діє Kharkiv IT Cluster, який і є ядром цієї індустрії. Серед його основних завдань – розвиток IT екосистеми Харківської області.

На цій карті зібрані всі основні її точки

4 Харків як він є: чому тут добре живеться

Клуби:

IT Конференції у Харкові

IT Курси у Харкові

  • Git Course – курси GIT/RX/Algorithms від ТАС
  • PR & Marketing для IT сфери від 1-ї Школи практичного Інтернет – маркетингу “I – Marketing School”.
  • QA Club Pioneer – курси з тестування
  • Sales Bond – курси маркетингу і продажів в IT
  • Ruby on Rails
  • TreeIT – курси для програмістів і рекрутерів
  • PM’s School – школа початківців ПМов
  • ITHunt – школа початківців IT HR (offline&online)
  • Бізнес школа для студентів які хочуть займатися бізнесом в області високих технологій
  • Academy SMART – курси Java і PHP
  • Консультація юристів ILF стартапів до 1 року в коворкінг Spalah
  • Hello world
  • AdvanceIT – тренінговий центр з просунутими програмами для IT-менеджерів
  • Master Code IT School – IT курси Data science, Machine Learning, Management
  • Академия ШАГ – Програмування, дизайн, мережі та кібербезпека
  • Spalah – Програмування, верстка, дизайн, маркетинг, курси для дітей
  • Main Academy – Java, Front-End, Android, PHP, Python, C#/.NET, QA
  • Ukrainian IT School – Front-End, JavaScript, Java, PHP, QA, дизайн, менеджмент, маркетинг, HR, продаж
  • Hillel – Front-End, Java, PHP, QA, менеджмент, маркетинг
  • LITS – Програмування, DS, UI/UX, BDA, QA, менеджмент, маркетинг, HR, курси для дітей
  • IT Cloud Academy – Front-End, Java, C#/.NET, iOS, Android, Magento, QA
  • Lemon.School – Java, iOS, PHP, HTML, QA, дизайн, менеджмент, SEO, HR
  • ItBursa – Python&Django, JavaScript
  • Doctrina – C#, Unity, дизайн, курси для дітей
  • EasyCode – Java, HTML/CSS, PHP, JavaScript, Front-End, WordPress, QA, дизайн, маркетинг, HR
  • A-level – Front-end, PHP, дизайн, менеджмент, продаж
  • Sochkin Design School – дизайн
  • SlillUp – QA
  • Telesens Academy – курси ручного і автоматизованого тестування ПЗ
  • Oracle Academy

Курси для дітей

Coworking

Колоайтішні заходи

Заходи у Харкові можна дивитися тут:

Харків також представлений тут

Проекти: що встигли накреативити айтішники Харкова

Харків набирає популярність як стартап-центр, де створюються нові відомі на всю Україну сервіси.

Кожен програміст чув про GitLab, систему управління репозиторіями коду для Git з додатковими можливостями. Але ж усе починалося з хобі одного харківського програміста, який реалізував свою ідею. Зараз в компанії працює більше 200 чоловік.

Ще один харківський стартап OnTaxi в березні цього року святкує два роки роботи.

Сервіс дозволив швидко і зручно замовляти таксі, завдяки чому і отримав популярність. Вже за 1 рік роботи компанія завоювала 8 міст України.

Docsify це інструмент для Gmail і G Suite, який допомагає продавцям приймати правильні рішення і здійснювати необхідні і точні дії в продажах. Побудований продукт навколо “болю” всіх сейлзів – спілкування за допомогою електронних листів з потенційними клієнтами.

MyCredit – теж харківський фінтех-стартап, система онлайн-кредитування, яка дає можливість максимально швидко і зручно отримати позику поза банком.

На сьогоднішній день це одна з найпопулярніших кредитних платформ в Україні.

QuickBlox – це backend-платформа для мобільних додатків, яка надає мобільним розробникам різні модулі.

Eventor – мобільний гайд для організаторів і учасників різних конференцій, який допомагає спланувати захід, скласти списки спікерів і розклад потоків.

IT освіта: тут мене навчать

12 Харків як він є: чому тут добре живеться

За годинниковою стрілкою: Музей комп’ютерної техніки; НТУ “ХПІ”; Mini Maker Faire; Ландау Центр

Вища школа

Харків по праву називають містом студентства і науки. Тут працювали 3 нобелівські лауреати, був розщеплений атом літію і сконструйований легендарний танк Т-34. Сьогодні тут працює понад 40 вищих навчальних закладів, в яких представлені всі існуючі в Україні спеціальності та напрямки. Основними вузами в області підготовки IT спеціалістів є ХНУРЕ, НТУ “ХПІ”, НАУ “ХАІ”, ХНУ ім.Каразіна та ХНЕУ.

Навчання для молодшого покоління

Ті, хто відразу хоче оволодіти професією, вже після 9 класу школи, йдуть в коледжі: ХКТК при Харківському політеху, Харківський патентно-комп’ютерний коледж, а також Радіотехнічний технікум.

Для тих, хто хоче ґрунтовно підійти до питання підвищення кваліфікації та отримати додатковий диплом про освіту, діє магістерська Франко-українська програма подвійного диплому MBA «Бізнес-інформатика» при ХНЕУ ім.Семена Кузнеця, яка націлена на підготовку менеджерів, здатних вирішувати завдання бізнесу і керувати компаніями за допомогою інформаційних технологій. Там же діє і словацько-українська магістерська програма «Бізнес-аналітика та інформаційні системи в підприємництві».

Студентам і недавнім випускникам університетів цікавою буде можливість стажування за кордоном. У Харкові також постійно проводяться презентації стипендіальних програм, однією з яких є Internship Programme of German Business for Ukraine – програма стажувань від 3 до 6 місяців, зокрема для IT фахівців.

Дозвілля та саморозвиток для інтелектуалів

Для тих, хто цікавиться науками, зокрема прикладними, прекрасним місцем зустрічей за інтересами стане “Ландау Центр” при ХНУ ім. Каразіна. Він створений університетським співтовариством для того, щоб пробудити інтерес дорослих і дітей до інтерактивної науки, запрошує до співпраці розробників, громадські організації та проводить заходи для тих, хто прагне постійно прокачувати свій мозок новими знаннями.

Фанатам історії розвитку IT, охочім побачити, на яких пристроях працювало і писало код старше покоління програмістів, буде цікаво відвідати Музей комп’ютерної техніки та програмного забезпечення. Тут ентузіасти і колекціонери, зібравши під одним дахом понад 100 експонатів, електронної техніки, розповідають її історію і проводять екскурсії та заходи.

Закінчення, але не кінець:

І це все про Харків. Місто, де життя одночасно і динамічне, і дає можливість самостійно вибирати ритм і темп. Тут будь-який талант може знайти можливості, головне – сформулювати свої бажання і вибудувати шлях реалізації своїх цілей. Сподіваємося, ця стаття допоможе вам побудувати свій шлях в світі IT і пов’язати своє життя саме з цим чудовим і багатогранним містом.

Реалізуйте себе разом з нами!

Автори розділів та дизайн:

  • “Життя в Харкові” – Анна Шаталова @ Web4Pro
  • “Спорт” і факти про Харків – Анна Соха @ Artjoker
  • “Туризм” – Марія Горохова @ Sloboda Studio
  • “Освіта” – Марина Косенко @ Telesens, @Telesens Academy
  • “IT екосистема” Павло Обод @ Sloboda Studio
  • “Дизайн” – Олена Животкова @ Sloboda Studio & Дизайнер @ WEB4PRO
  • Автор ідеї та координатор проекту – Павло Обод @ Sloboda Studio
  • Головний редактор Марина Косенко @ Telesens, @Telesens Academy, Kharkiv IT Cluster

Якщо у вас з’явилися ідеї щодо удосконалення цього матеріалу, пишіть Павлу Ободу
Над статтею працювали: (Artjoker, Sloboda Studio, Telesens, WEB4PRO)

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Сервіси, які стали безкоштовними або майже безкоштовними для українців
  2. Мобілізація IT спеціалістів

Коментарі