Сила малих кроків: Як компанія Dysnix адаптувалася до нових реалій

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Ми — живі і в нас достатньо сил для боротьби. З такими думками компанія Dysnix проводжає перший місяць повномасштабної війни з росією. Якщо коротко, більшість з нас була змушена залишити свій дім в Харкові чи Києві і шукати порятунку в Україні та за кордоном. Ми хочемо поділитися власним досвідом — як нішової технологічної компанії і як групи друзів — як ми долали виклики бізнесу та війни.

І одразу спойлер — ми наймаємо нових спеціалістів сфери DevOps, ML/AI та Blockchain, так як наші проекти розвиваються у шаленому темпі і роботи стає більше!

Тиждень пріоритету життя

Перший тиждень війни пройшов у логістичних перипетіях, адже кілька перших днів зорієнтуватися у масовій паніці, сиренах, розрізнених повідомленнях було складно. Оскільки вся команда — децентралізована, ми надавали одне одному максимальну інформаційну підтримку та збиралися у групи, і завдяки цьому нам вдалося перевезти сім’ї у відносно безпечніші регіони.

Як тільки пряма загроза життю — своєму та близьких — була зменшена, всі бралися за роботу. У цей же період ми доєдналися до руху інформаційного спротиву та включилися в розробку засобів для знешкодження ІТ інфраструктури ворога.

Частина команди залишилася у Харківській області та долучилась до волонтерського руху, попри вмовляння залишити зону бойових дій. Функції, які і зараз виконуються одразу на місці:

 • Координація гуманітарної допомоги по Харківській області (Бабаї, Високий, Науковий, Зміїв).
 • Контроль закупки ліків і їх доставка з Полтави.
 • Прийом та облік запитів на ліки, пошук найбезпечніших маршрутів адресної доставки медикаментів та продуктів харчування для жителів, які не в змозі про себе попіклуватися.
 • Організація збору коштів для харківських лікарень і контроль закупок, в тому числі — закупок із-за кордону.

Ми зрозуміли, що з таким рішенням та активною діяльністю треба рахуватися, і включились у пошук рішень для підтримки волонтерського руху.

Тиждень ще більш активних дій

За цей період нам вдалось:

 • Налагодити шляхи евакуації з Харкова та Києва та власне евакуювати людей.
 • Налаштувати передачу гумдопомоги до Харкова через Допомога.Харків — ліки, продукти, техніка, і тд.
 • Організувати купівлю та відправку позашляховиків до Харківської бригади, а також дронів та тепловізорів спільно з Kharkiv IT Cluster (наразі 2 авто вже в Харкові, ще 1 машина — в дорозі).
 • Проект “Лікарняні Клоуни” працює навіть у час війни — ми евакуювали усіх, хто мав таке бажання.
 • Також ми створили та підтримуємо ресурс, який дає відсіч рашистам у кібер-просторі.

Ми виділили не менше 50% від прибутку компанії за ці активності та вклали власні кошти. І в нас є чітка ціль вкладати в нашу перемогу ще більше через ресурс компанії, який ми планомірно розвиваємо.

Усі ці справи стали можливими завдяки єднанню команди і синергії зусиль кожного.
Більше того, вдалося налагодити ще більше зв’язків з волонтерськими організаціями в Ужгороді, Тернополі, Харкові, Києві, щоб діяти ефективно. Дуже дякуємо за довіру, з якою волонтери поставилися до наших прохань та допомогли з формуванням пакунків медикаментів та речей для військових і цивільних.

Тиждень осмислення і закінчення адаптації

Що ми зрозуміли за цей період? Приймати рішення, навіть коли не бачиш “хороших” рішень, — потрібно. Початкові ініціативи можуть провалитися і треба пробувати далі. Довіра — найсильніша валюта, яку потрібно берегти. Надійні друзі — це не ресурс, не якийсь умовний капітал, а твоя бойова перевага. І навіть з підвалу з ноутбуком на колінках, під звуки сирен — ми зараз можемо більше, ніж ми два місяці тому.

Від наших сімей йде такий потік підтримки, що у кожній попраній футболці, приготованій страві, прибраному куточку бачиш стільки любові, що все аж світиться. Дякуємо вам, рідні!

І зараз ми особливо розуміємо, як ми любимо Життя. І зараз особливо хочеться прикладати всі зусилля, щоб розбудувати наш світ, наші улюблені українські міста та містечка, — ще прекраснішими. Наша робота набула для нас ще більшого сенсу.

Для клієнтів, конкурентів, потенційної аудиторії — ми повинні виконувати зобов’язання, які взяли на себе. Світ не зупинився, як не боляче це усвідомлювати, є країни, де можна взяти каву в улюбленому місті, і сісти за ноутбук працювати у безпеці та спокої.

Наш унікальний технологічно-насичений продукт і сервіс потрібен багатьом компаніям по всьому світу. Ми щасливі з того, що завдяки нашій активності все так само поступатимуть податки у державний бюджет, ми забезпечимо свої сім’ї та сім’ї друзів та близьких, які залишилися без роботи, і зможемо організувати не один вантаж для потреб військових та цивільних. Навіть війна — це не причина закидати соціальні ініціативи, а навпаки — час їх поглиблювати і розширювати.

Отож, ми шукаємо в нашу команду тих, хто хоче працювати з міжнародними проектами та новітніми технологіями у сфері DevOps, AI/ML та Blockchain. А також — займає небайдужу й проактивну позицію і хоче допомагати тим, хто зараз цього найбільше потребує в нашій країні. Перегляньте наші цінності, щоб відчути з нами “контакт”, та надішліть своє резюме!

Слава Україні! Разом до перемоги!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. Реальные истории мошенничества в интернете во время войны
 2. Сервіси, які стали безкоштовними або майже безкоштовними для українців

Коментарі