Позиція IT Асоціації України

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Позиція IT Асоціації України щодо проекту закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці”

ІТ Асоціація протягом багатьох років консолідує галузь, щоб зберегти  динаміку її економічного зростання і забезпечити розвиток людського капіталу та збільшення відрахувань до державного бюджету. У середньому сума сплачених IT-індустрією податків у 2014-2017 рр. зростала щороку на 27% і склала 4.1 млрд грн. ІТ є другою стратегічною експортною галуззю країни (після агро) і складає 4% ВВП.

Такі показники стали можливими завдяки наявній системі оподаткування. IT-фахівці співпрацюють з компаніями як фізичні особи-підприємці, що самостійно сплачують податки. Абсолютна іх більшість працює за спрощеною системою оподаткування: платить єдиний податок. Обсяг його надходжень ріс в середньому на 58.8% у 2013-2017 рр. і склав 3.2 млрд грн в 2017. Спрощена система оподаткування (3-я група) є фактично єдиною реальною конкурентною перевагою в країні з високим рівнем корупції та низьким рівнем якості життя (війна, медицина, освіта, інфраструктура) на противагу спеціальним податковим режимам для креативних професій в країнах-конкурентах.

Міністерство соціальної політики пропонує відійти від наявного формату співпраці з фахівцями, натомість наймати їх на роботу. Відповідний проект закону міністерство опублікувало на своєму сайті.  Асоціація вважає, що для української ІТ-індустрії цей законопроект є неприйнятним, адже він ставить під загрозу розвиток галузі.

Ми переконані, що уряд, перед тим як вдаватися до регуляторних змін, що вплинуть на стратегічно важливу галузь для країни, має вступити у діалог з галузевою асоціацією, зважити всі потенційні наслідки таі випрацювати спільне рішення, яке працюватиме на спільну мету – економічне зростання. Одним з таким рішень ІТ Асоціація вбачає можливість виведення ІТ фахівців у окрему  групу. Наразі експерти фінансово-правового комітету Асоціації підготували відповідні документи і готові до відкритого обговорити їх з представниками влади.

Коментарі