Меморандум з НАЗЯВО

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

27 листопада Харківський IT Кластер підписав Меморандум про співпрацю з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.  Подальша кооперація буде направлена на те, щоб підвищити якість підготовки IT спеціалістів та розробити процедуру акредитації освітніх програм за спільної участі освітян та бізнесу. На зустрічі з НАЗЯВО Кластер представляли учасник Наглядової ради Едуард Рубін та виконавчий директор Ольга Шаповал.

Основна ідея полягає у тому, що до розробки освітніх програм у зво повинні залучатися представники бізнесу, тому що саме вони можуть допомогти актуалізувати зміст освіти.  Серед компаній Кластеру вже є успішні кейси співпраці з профільними кафедрами у вишах. Сьогодні ж постає завдання вивести цей процес на системний рівень, щоб бізнес міг безпосередньо впливати на якість теоретичної та практичної підготовки студентів задля їх успішного працевлаштування.

Отже, у рамках Меморандуму від НАЗЯВО очікується  створення та забезпечення діяльності спільних комісій, комітетів, робочих груп, а також залучення представників ІТ галузі до погодження стандартів та розробки критеріїв забезпечення якості вищої освіти;

Харківський IT Кластер у свою чергу забезпечуватиме участь профільного бізнесу у цих процесах та сприятиме формуванню та наданню інформаційних матеріалів на запит Агентства.

Освіта є одним із основних векторів діяльності Кластеру, тому що від стандартів її якості напряму залежать темпи зростання індустрії та розвиток IT  екосистеми у регіоні. І цей меморандум – ще один крок до надання студентам доступу до більш якісної освіти в вітчизняних вишах та побудови партнерських відносини між навчальними закладами та приватними компаніями.

 

Коментарі