Квоти при вступі до закладу вищої освіти

Квоти при вступі до закладу вищої освіти

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Процедура вступу, як завжди, проходитиме через систему ЄДЕБО. Тобто для того, аби потрапити до омріяного закладу вищої освіти, спочатку необхідно буде заповнити заяву на участь у конкурсному відборі до закладу освіти в ЄДЕБО. А також залишається актуальним вступ за квотами.

Квота на зарахування до закладу освіти — це обмеження на кількість студентів, яких заклад освіти може прийняти на навчання на бюджетні місця за державним або регіональним замовленням.

Вступники можуть бути зараховані до закладу вищої освіти за квотою-1, квотою-2 або за квотою для іноземців.

Квота 1

Квота-1 — це частина максимального обсягу бюджетних місць, яка відведена для вступників певних категорій, залежно від типу конкурсної пропозиції. Для відкритих конкурсних пропозицій це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць. Для фіксованих конкурсних пропозицій — це частина загального обсягу бюджетних місць, яка може бути використана для прийому вступників певних категорій:

  • які мають право на вступ на основі індивідуальної усної співбесіди (окрім осіб, які  мають право на квоту 2)
  • дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Квота-1 встановлюється на рівні не менше одного місця або 10% від максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями. Або 30% у випадку переміщення (тимчасового переміщення) закладів вищої освіти.

Квота 2

Квота-2 – це частина бюджетних місць в закладах вищої освіти, яка відведена для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти або ступеня молодшого бакалавра. Ці вступники мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях, територіях населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративній межі. Або переселилися з цих територій після 01 січня 2023 року. Ця частина бюджетних місць може бути використана в межах відкритих або фіксованих конкурсних пропозицій.

Квота-2 це обсяг місць, який визначається Правилами прийому в закладах вищої освіти та становить 10% від максимального обсягу державного замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями, або не менше одного місця. У тимчасово переміщених закладах вищої освіти ця квота становить 40% від максимального (загального) обсягу державного замовлення, з округленням до цілого числа.

Оприлюднення обсягів квот

Обсяги квоти-1, квоти-2 визначаються в правилах прийому закладу освіти після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах закладів вищої освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Vstup-2023_Kharkiv-IT-Cluster
  2. Vstupna-kampaniia-2023
  3. KhNURE_Vstup-2023

Коментарі