Kharkiv IT Cluster долучився до створення Ситуаційного центру

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У Харкові з’явився Ситуаційний центр для реагування на надзвичайні ситуації. Ініціаторами проєкту стали Харківська міська рада разом з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), а підтримку для його облаштування надав Kharkiv IT Cluster. Чому спільнота підтримала проєкт — в статті.

Що таке Ситуаційний центр

Ситуаційний центр — це інноваційний проєкт, спрямований на модернізацію системи оповіщення та реагування у надзвичайних ситуаціях. В умовах, коли місто знаходиться під постійними обстрілами, швидка реакція на будь-яку небезпеку стає критично важливою. Так, ситуаційний центр моніторить ситуацію у Харкові цілодобово, щоб оперативно сповіщати населення.

«Сьогодні основний виклик — це оперативне виявлення місць виникнення надзвичайних ситуацій, швидка реакція екстрених і комунальних служб міста для надання допомоги постраждалим внаслідок бойових дій», — говорить директор департаменту з надзвичайних ситуацій Харківської міської ради Богдан Гладких.

Як працює центр

Центр розташовано у захисній споруді. Він об’єднує відділи моніторингу, відеоаналітики, оперативного реагування та «Оперативно-координаційний центр». За допомогою міської системи відеоспостереження, яка включає в себе існуючі камери і нові, встановлені в рамках проєкту, вони координують свої дії швидше та ефективніше.

Один з ключових аспектів проєкту — це повна модернізація системи оповіщення населення про можливі ракетні атаки. Це передбачає технічне розмежування оповіщень, що спрощує роботу служб та зменшує кількість тривог у місті.

«Коли всі органи місцевого самоврядування, кожна територіальна громада зробить цю систему, це дасть змогу технічно розмежувати тривоги. Нині програмне забезпечення, яке є у військових, у Збройних сил України, повністю прогнозує політ ракети і потенційну зону ураження», — пояснює Богдан Гладких.

Внесок Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster долучився до облаштування Ситуаційного центру, надавши необхідну технічну підтримку. 12 IT-компаній спільноти зібрали 630 тисяч гривень. Це:

Telesens — глобальний постачальник ефективних програмних продуктів і рішень корпоративного рівня.

WEBSPARK — IT-компанія, що спеціалізується на WEB та мобільній розробці.

CLOUD WORKS — це продуктова SaaS-компанія, яка розробляє та постійно вдосконалює складну хмарну інфраструктуру.

IT-Jim — компанія, яка спеціалізується на інтелектуальній обробці візуальної інформації.

ITRDev — компанія, що використовує сучасні підходи Data Science для вирішення бізнес-завдань.

Seven Pro — компанія з розробки програмного забезпечення та технологічного консалтингу

CodeTiburon — компанія з розробки програмного забезпечення та постачальник послуг ІТ-аутсорсингу.

SDA — компанія займається розробкою програмного забезпечення, допомагає розвиватися підприємствам, впроваджувати інновації.

ЕРАМ — передовий постачальник цифрової інженерії, хмарних і AI-сумісних послуг трансформації.

Anyforsoft — компанія, що спеціалізується на кастомній розробці сайтів і мобільних додатків.

Insart — компанія розробляє інноваційні програмні рішення для фінансових технологій і послуг.

Altexsoft — консалтингова компанія з питань технологій і рішень.

За 630 тисяч гривень придбали 8 захищених камер, які забезпечують відеоогляд на 360 градусів. Ці технології дозволяють центру оперативно отримувати інформацію, що передається виключно закритими каналами зв’язку та обробляється вже закупленим програмним забезпеченням.

«Цей проєкт не лише сприяє створенню безпечніших умов для нашого міста в умовах війни, але й відкриває нові можливості для співпраці між громадськістю, бізнесом та міською владою. Він створює фундамент для інноваційного розвитку Харкова, демонструючи, що колективна дія може призвести до конкретних змін. Цей центр не лише сприяє збереженню життів та захисту майна наших мешканців, але й змінює спосіб, яким ми реагуємо на виклики майбутнього. Він є символом нашої солідарності та визначає нову епоху розвитку для Харкова, де інновації й безпека йдуть пліч-о-пліч», — говорить виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.

Ситуаційний центр розпочав свою роботу навесні 2024 року.

Коментарі