kharkiv_map_ua

Kharkiv MAP: ресурс для ефективного керування інфраструктурою області

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Розв’язана агресором повномасштабна війна створила велику кількість викликів і проблем для всіх нас. Українці були вимушені покинути свої домівки, щоб врятувати себе й свої сім’ї, ховатись в укриттях або шукати новий прихисток, бо через терористичні акти рф декому нема більше куди повертатись.

Один з викликів, з яким зіштовхнулись мирні жителі і військові — недостовірність критичної інформації, що надходить від різних джерел, які не завжди можна назвати достовірними. Результатом цього є надлишкове навантаження на співробітників спецслужб через додаткову необхідність структурувати всі отримані дані, аналізувати та збирати їх докупи, а також всі можливі ризики, з якими пов’язана відсутність актуальної й перевіреної інформації. Ця проблема знайома і Харківській обласній військовій адміністрації, вона потребувала перевіреної експертизи, тому звернулась до Харківського ІТ Кластеру, адже з 24 лютого і по сьогодні спільнота акумулює всі свої сили, щоб допомагати тим, хто цього потребує: харків’янам, нашим військовим, місту і Україні.

«З самого початку війни ми зосередилися на забезпеченні стійкості та безперервності роботи харківської ІТ-спільноти і безпеці людей. Ми працюємо з першого дня повномасштабної війни, з того моменту, як почули перші вибухи. Перше, що ми зробили, — допомогли з евакуацією 15 000 ІТ-спеціалістів разом із сім’ями та домашніми улюбленцями. Ми також запустили підтримку та додаткові сервіси для айтівців у регіонах, куди вони переїхали», — коментує ситуацію Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster.

Харківська обласна військова адміністрація не стала виключенням. У цей нелегкий час ми відчуваємо потребу допомагати та бути корисним один одному. Вже більш ніж 400 днів триває повномасштабне вторгнення, за цей час Kharkiv IT Cluster неодноразово спрямовував свої зусилля, щоб підтримати роботу харківської адміністрації і її працівників.

Після ракетного удару 1 березня 2022 року, коли Харків залишився без будівлі ОВА, а працівники без робочого місця. Харківський ІТ Кластер об’єднав сили спільноти, щоб допомогти адміністрації відновити роботу якомога швидше. Крім цього, Kharkiv IT Cluster відгукнувся і на наступний запит від ХОВА і разом з айтівцями передали критично необхідне обладнання для успішного проведення стратегічних засідань і зустрічей адміністрації.

Kharkiv MAP

Коли у Харківської обласної військової адміністрації виникло питання, яке потребувало цифрового рішення — вони одразу звернулись за допомогою до Харківського ІТ Кластеру.

В спільноті знайшлась компанія, яка відгукнулась на прохання, розробити закриту картографічну систему для керування критичною інфраструктурою та ключовими аспектами функціонування області. З цього і почалась історія створення ресурсу Kharkiv MAP компанією WEBSPARK.

«Сервіс представляє собою один із волонтерських проєктів компанії WEBSPARK, це — візуальний картографічний дашборд по основним показникам області, у якому ми згрупували всю отриману інформацію в одному місці та передали для користування ХОВА», — розказує про новий продукт Євген Катрич, CEO WEBSPARK.

Kharkiv MAP показує наступні показники у Харківській області:

🔹 адміністративно-територіальний устрій (область, райони, територіальні громади, органи місцевого самоврядування, виконання загального фонду місцевих бюджетів);
🔹 безпекова ситуація (лінія зіткнення та зона підвищеної небезпеки, підконтрольність території ЗСУ, зона активних бойових дій, небезпечні зони за інформацією від ДСНС, споруди цивільного захисту, пункти обігріву);
🔹 критична інфраструктура (електропостачання, водопостачання, газопостачання, теплопостачання, мобільний зв’язок);
🔹 шляхи (основні автомобільні, дороги на балансі області, зруйновані мости, залізничні, пошкодження залізничних шляхів);
🔹 надання послуг (центри надання адміністративних послуг, пенсійне забезпечення);
🔹 соціальна інфраструктура (заклади охорони здоров’я, заклади освіти, пошкоджені будівлі);
🔹 агропромисловий комплекс (посівні площі).

functionality_1 Kharkiv MAP: ресурс для ефективного керування інфраструктурою області

Адміністрація області підтримувала зв’язок та працювала з тимчасово окупованими територіями, щоб завжди мати актуальну інформацію для координації своєї взаємодії з військовими.

«В процесі розробки ми активно комунікували з керівниками різних департаментів: цифрової трансформації, ДСНС, комунальників, освіти, закладів охорони здоров’я. Всі вони були відкриті для співробітництва, кожен проявив бажання допомогти всім, чим міг – це надзвичайно надихає», — ділиться власними емоціями Євген після реалізації нового сервісу.

functionality_2 Kharkiv MAP: ресурс для ефективного керування інфраструктурою області

Kharkiv MAP використовують керівники департаментів, щоб бачити поточну ситуацію та мати змогу швидко реагувати на ті чи інші обставини.

Проєкт було створено в короткі строки та запущено 1 липня 2022 року. Система розроблялася під патронатом голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова та під особистим контролем його заступника Романа Семенухи. Проєкт було презентовано представнику Офісу Президента.

Kharkiv MAP — це соціальна ініціатива WEBSPARK: ресурс розроблено силами команди на волонтерській основі як допомогу області від IT-компанії та Харківського IT Кластеру.

«У перші дні повномасштабного вторгнення наша команда об’єднала понад 2000 волонтерів у рамках проєкту IT4Life. Усі вони допомагали цивільним, медикам, поліції, комунальникам і захисникам – готували безкоштовну їжу, розвозили медикаменти та закривали інші гуманітарні потреби. Крім того мембери кластеру направили понад 100 млн. грн на допомогу армії та гуманітарні потреби», — відзначає Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster.

functionality_3 Kharkiv MAP: ресурс для ефективного керування інфраструктурою області

Kharkiv IT Cluster на регулярній основі допомагає відновлювати місто, тому логічно, що ХОВА звернулись саме до кластеру зі своїм запитом. Команда спільноти допомогла з координацією між керівництвом області і командою WEBSPARK. Менеджмент команди над проєктом забезпечував особисто CEO Євген Катрич:

«За допомогою розробленої системи керівництву Харківської області буде простіше та наочніше контролювати ключові показники, виявляти проблеми, що вимагають швидкого реагування. Це виявилось особливо актуально, коли ЗСУ звільнили значну частину області та було потрібно координувати волонтерів, забезпечувати доставку гуманітарної допомоги на звільнені території в такі міста як, наприклад, Куп’янськ чи Ізюм. Ми активно розвиваємось у напрямку картографічних сервісів, набувши за час повномасштабної війни значного досвіду в сфері розробки геоінформаційних систем, які наразі ефективно функціонують у різних проєктах».

functionality_4 Kharkiv MAP: ресурс для ефективного керування інфраструктурою області

Компанія WEBSPARK — соціально відповідальна компанія, завдяки її експертизі реалізовано вкрай важливі проєкти, такі як, єТурнікет або russianWarship.RIP. Щодня команда виконує свою місію і робить круті речі, які полегшують життя українців, допомагають військовим і наближають нашу Перемогу! Пишаємось нашим мембером!

Приєднуйтесь до Kharkiv IT Cluster — станьте частиною великих змін і прогресивного ком’юніті! Make Ukrainian IT better!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. it4life-kvadrokoptery-dlya-vartovyh-peremogy1
  2. Новий мембер Харківського ІТ Кластера
  3. Започатковані партнерства, реальні угоди можливості від Kharkiv IT Cluster

Коментарі