Харківські айтішники подарували Юракадемії суперсучасний книжковий сканер

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

12 листопада 2020 року Харківський IT Кластер подарував Науковій бібліотеці НПУ ім. Ярослава Мудрого суперсучасний книжковий сканер і комп’ютерне обладнання до нього.

image4 Харківські айтішники подарували Юракадемії суперсучасний книжковий сканер


У вересні 2020 року в НПУ ім. Ярослава Мудрого відбувся круглий стіл за участю Президента України Володимира Зеленського. На зустрічі Президент озвучив побажання, щоб харківський айтішники, і зокрема громадська організація Kharkiv IT Cluster допоміг Юракадемії з покупкою супер сканера для оцифровки унікальних видань бібліотеки.


«Ми вирішили відгукнутися на пропозицію президента і приурочили подарунок до 216-го дня народження Юракадемії, яке відбудеться 18 листопада», розповідає Роман Катеринчик, один з ініціаторів та меценатів покупки супер сканера для Юракадемії.

В урочистому заході взяли участь Губернатор Харківської області Олексій Кучер і ректор НПУ ім. Ярослава Мудрого Василь Якович Тацій.

«У ці непрості часи, незважаючи на коронакризу харківська IT-спільнота допомагає освіті,» — коментує Олександр Медовой, глава Наглядової ради Харківського IT Кластера.

«Технічно це один з найсучасніших сканерів, який дозволяє сканувати величезні книги зі швидкістю менше ніж одна сторінка в секунду. При цьому забезпечує максимальну якість» — продовжує Роман.

image1 Харківські айтішники подарували Юракадемії суперсучасний книжковий сканер


У купівлі сканера взяли участь компанії-члени Kharkiv IT Cluster – Artjoker, NIX, Altexsoft, Insart і CodeIT.

Надія Пасмор, директор Наукової бібліотеки НПУ ім. Ярослава Мудрого, зазначає, що перші три видання, які будуть оцифровані за допомогою сканера це:

  • Даневський В.П. Кримінальне право: [Текст лекцій для студентів юридичного факультету Харківського університету 1890-1891 академічного року]. Харків, 1891;
  • Записки римського права, складені по лекціях ординарного професора А.Г. Станіславського. Видання І.М. Зеленського. Харків: Друкарня і літографія І.Д. Гінзбурга. рік невідомий;
  • Раєвський А.А. Конспект по поліцейському праву (загальна частина). Видання студентів Старосельського і Шмідта. Харків: Типо-Літографія Сави Іванченко, 1904.

«Велике спасибі меценатам!», — написала Надія в своєму Facebook.

image3 Харківські айтішники подарували Юракадемії суперсучасний книжковий сканер

Коментарі