Бустер в IT-освіті

Бустер в IT-освіті: як Kharkiv IT Cluster реформує шкільну програму?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

20 вересня 2022 року компанії-учасники Харківського ІТ Кластеру брейнштормили щодо нової шкільної програми уроків «Інформатики» з 1 до 12 класів.

Щороку попит на українських ІТ-спеціалістів стрімко зростає. До того ж технологій у нашому житті та у всіх професіях стає все більше. І це потребує від школярів актуальних скілів, що матимуть попит на ринку за будь-яким фахом від айтівця до лікаря, від будівельника до вчителя. Щоб зменшити відрив IT-освіти від практики, Мінцифри України спільно з МОН ініціювали освітню реформу в IT-галузі. Дорожня карта реформи це покрокове оновлення формальної та неформальної освіти, розвиток профільних ЗВО, актуалізація уроків математики та інформатики у школах.

Проєкт «Оновлена інформатика — IT-студії» адаптує шкільні уроки, робить їх цікавими, живить програму практичними та актуальними навичками.

Уже не вперше мембери Kharkiv IT Cluster шерять практичний досвід, аналізують доцільність та актуальність шкільної IT-освіти.

Цього разу нас підтримали такі провайдери інновацій в освіті GoIT та EPAM University. Також до обговорення долучились провідні виробники технологічних рішень у сфері послуг – Luxoft й Avenga. Дуже корисні коментарі до програми залишили експерти від Grid Dynamics, JABIL та iDeus. Активну участь в обміні ідеями брали лідери в розробці програмного забезпечення EPAM, Sigma Software та багато інших експертів з ІТ-компаній-учасників та освітніх партнерів Kharkiv IT Cluster.

Фідбек за результатами брейншторму по-перше, це практичні поради від лідерів, що трансформують шкільну програму з початкової школи й до 10-12 класів, тобто системно змінюють практичну цінність уроків Інформатики. По-друге, експерти ІТ-бізнесу дали рекомендації щодо матеріалів уроків 10-11 класів для понад 50 пілотних шкіл, у яких уже розпочато реалізацію реформи.

Кілька корисних порад від експертів: гейміфікувати навчальний процес, у тому числі профорієнтаційні заняття, упровадити шерінг досвідом від практиків, бо завжди цікаво бачити реальні кейси.

За оцінками експертної групи програма уроків є насиченою та цікавою змістовно, торкається трендів в IT.

Ми дуже пишаємося IT-community, яке активно долучається до експертизи та звично демонструє високу соціальну відповідальність за майбутнє IT-освіти.

Харківський ІТ Кластер дуже вдячний лідерці проєкту з реформи інформатики, заступниці Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерії Іонан, координаторці проєкту «Оновлена інформатика — IT-студії» Тетяні Нанаєвій та аналіткині проєкту Оксані Пасічник, а також Генеральному директору директорату цифрової трансформації МОН Дмитру Завгородньому за можливість зробити внесок у нові змісти IT-освіти та долучитися до процесу побудови нової IT-екосистеми.

Станьте частиною ком’юніті Kharkiv IT Cluster як учасники, партнери чи експерти-волонтери. Долучіться до формування IT-екосистеми майбутнього.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Bandera Power
  2. Засоби для остеомії
  3. День народження Kharkiv IT Cluster

Коментарі