5 віртуальних асистентів: підбірка до Міжнародного дня віртуальних помічників
Щорічно в третю п’ятницю травня відзначається Міжнародний день віртуальних помічників. У 2022 році дата святкування припадає на 20 травня.
Яка роль віртуальних помічників у нашому сьогоденні і як вони змінюють нас – Kharkiv IT Cluster підготував для вас добірку онлайн-асистентів.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Міжнародний день віртуальних помічників – суть свята
У сучасному світі постійної динаміки віртуальний помічник дуже спрощує життя, допомагаючи організовувати справи й планувати день, тримати постійний зв’язок із близькими й колегами по роботі та швидко знаходити потрібну інформацію в інтернеті. Такий особистий «секретар», спираючись на інтереси користувача, значно полегшує життя і роботу сучасної людини.
У 2005 році американський інститут SRI International у рамках проєкту CALO висував ідеї та представив прототипи сервісів, здатних вчитися та розуміти завдання, підлаштовуватися під звички та переваги конкретної людини, планувати за неї розклад, систематизувати інформацію, розставляти пріоритети при зборі даних, самостійно шукати нові джерела інформації.
Офіційно про завершення робіт над проєктом CALO було повідомлено у 2009 році. За даними журналістів, у нього вкладено $ 150 000 000, і в результаті отримано віртуальний цифровий помічник для армії США, який вміє розбирати пошту, складати звіти щодо змісту електронних листів та формувати графіки зустрічей та засідань. Реальним результатом проєкту стала комерційна розробка Siri.
Сьогодні віртуальні помічники постійно змінюються і вдосконалюються, оновлення та створення нових асистентів ведуться постійно, що дозволяє припустити, що галузь продовжуватиме стабільно й швидко розвиватися.
З огляду на це, існує Міжнародний день віртуальних помічників, який присвячено визнанню зусиль та відданості віртуальних помічників. Альянс віртуального бізнесу, який складається з команди віртуальних професіоналів, є ініціаторами цього дня. Основна мета свята, як правило, полягає в тому, щоб привернути увагу бізнес-спільноти до послуг віртуальних помічників.
Що таке віртуальний помічник і що він уміє робити?
У широкому сенсі віртуальний бізнес-асистент – це помічник, який виконує низку дій за прописаним сценарієм. У наших десктопних та мобільних пристроях давно оселилися голосові помічники на кшталт Сірі (Siri). Вони блискавично виконують безліч завдань: встановлюють на смартфон нагадування і будильник, набирають номер потрібної людини, викликають таксі, знаходять за запитом потрібну музику чи фільм. І головне – із роками штучний інтелект віртуального помічника навчився легко підтримувати бесіду, тому час наодинці з собою тепер можна урізноманітнити таким чином.
Сьогодні віртуальний помічник уміє імітувати реальне спілкування, хоча рівень працездатності цієї функції у цифрових асистентів буває різним: наприклад, одні здатні підтримувати лише найпростіші діалоги, зачитуючи наперед записані аудіоповідомлення, інші досконало розуміють сенс зверненої до них мови, знають синоніми, відповідають без затримок, замовкають під час перебивання і навіть використовують слова-паразити.
Окрім комунікативної функції, віртуальні помічники можуть виконувати різні дії відповідно до заданих сценаріїв: здійснювати маршрутизацію викликів, надсилати SMS, записувати результати дзвінків у вигляді звітів тощо.
Тому легко здогадатися, кому потрібний віртуальний помічник. Насправді, технологія користується попитом практично в будь-якій галузі бізнесу, де є комунікації – це й інтернет-магазини, і служби доставки, і банки, і різноманітні страхові компанії тощо.
Найпоширеніші голосові віртуальні помічники
⭐️ Голосовий пошук Google Now
Google Now – інтелектуальний особистий помічник від Google Inc, реалізований у додатку Google Search для Android і iOS. Google Now використовує обробку природної мови для відповідей на питання, створення рекомендацій та виконання різних дій. Відповідаючи на різні запити користувача, Google Now відображає інформацію залежно від уподобань користувача, пророкуючи їх на основі його звичок і режиму дня. Google Now відрізняється від Siri тим, що інформація з’являється в залежності від поточного місця вашого перебування. Наприклад, поруч з кінотеатром, показує інформацію про фільми, на які можна забронювати квитки.
⭐️ Google Assistant
Google Assistant – розумний персональний асистент, розроблений компанією Google. Додаток вважається продовженням лінійки Google Now, але на відміну від нього, Google Assistant може брати участь в двосторонніх переговорах.
Асистент займається прослуховуванням, збереженням і систематизацією всіх діалогів користувача, в тому числі з метою пошуку ключових слів і понять. Для ряду повідомлень Асистент здатний автоматично пропонувати різні варіанти отримання товарів або послуг. Також він спостерігає за стилем мовлення, обмеженим з метою напрацювання бази відповідей.
До речі, асистент володіє своєрідним почуттям гумору, тому не забудьте попросити його розповісти вам жарт. Ми впевнені, він вам сподобається!
⭐️ Samsung Bixby
Bixby – віртуальний помічник, розроблений Samsung Electronics. Щоб повністю використовувати Bixby на сумісному пристрої, вам потрібен доступ до Інтернету та обліковий запис Samsung. Bixby може працювати практично з усіма функціями пристрою, включаючи основні та розширені налаштування, а також доступ до інших локальних та Інтернет-додатків. Bixby має чотири основні функції: голос, бачення, нагадування та рекомендація.
Samsung Bixby подібний до інших систем голосової допомоги, однак, на відміну від них, Bixby може використовуватися для керування майже всіма налаштуваннями пристрою та завданнями технічного обслуговування, а також виконувати ряд завдань за допомогою однієї команди.
⭐️ Siri від Apple Inc
Apple Siri – віртуальний помічник, який здатний відповідати на питання, залишати рекомендації і виконувати завдання типу запуску певного додатка або пошуку необхідної користувачеві інформації в мережі.
Основні можливості Siri від Apple:
🔹️зробити дзвінок користувачеві з контакт-листа;
🔸️відправити повідомлення, продиктоване користувачем;
🔹️надіслати нагадування;
🔸️запустити камеру і зробити знімок;
🔹️встановити таймер або будильник;
🔸️знайти інформацію в мережі по висловлену користувачем запитом;
🔹️відкрити який-небудь додаток;
🔸️знайти ресторан, готель чи будь-яке інше заклад.
⭐️ Amazon Alexa
Amazon Alexa – це віртуальний асистент, який може прослуховувати ваші голосові команди й реагувати на них своїми повідомленнями. Alexa готова допомогти прослухати музику на стрімінговому сервісі Spotify, скласти список справ і контролювати предмети, наприклад, світильники Philips Hue або термостат Google Nest.
Amazon дозволяє встановлювати Alexa тепер не тільки на хаб Echo, а й на інші. Підтримку Alexa додають на свої пристрої для розумного будинку й сторонні розробники. Інтеграція віртуального помічника можлива і на деякі розумні годинник. Підтримку Amazon Alexa вже отримали:
🔹️Amazon Echo Dot.
🔹️Tap.
🔹️Fire TV.
🔹️LG SmartThingQ.
🔹️Pebble Core.
🔹️Nucleus Anywhere.
🔹️CoWatch тощо.
Наш світ обрав курс на стрімкий та впевнений технологічний прогрес, наближаючи фантастичне майбутнє, про яке колись могли лише мріяти письменники-фантасти.
До речі, Kharkiv IT Cluster також сприяє появі новим віртуальним помічникам! Наприклад, у рамках студентського Boot Camp від Кластера, який спрямовано на отримання студентами практичного досвіду й ІТ-навичок, відбулася розробка застосунку “VeloCity”, що допоможе прокладати маршрут для безпечних подорожей на велосипеді в Харкові.
Мрії про персонального асистента, що здатний підказати відповідь на питання або вчасно знайти інформацію про важливу проблему, тепер реальні. Тож, Kharkiv IT Cluster вітає вас із Міжнародним днем віртуальних помічників!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: