Зустріч харківських айтішників із ГУ ДФС Харківської області: "У держави немає претензій до IT-галузі”

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

7 липня відбулася зустріч між представниками ГУ ДФС Харківської області, представниками Державної інспекції з праці та представниками харківської IT-індустрії. Kharkiv IT Cluster виступив в якості медіатора заходу.
Зустріч було присвячено темі легалізації заробітних плат в сфері  IT-бізнесу та виведення доходів айтішників з тіні.
Податківці відмітили, що на сьогодні, незважаючи на складне економічне становище у країні, IT-бізнес залишається доволі рентабельним.За статистикою харківської фіскальної служби, у місті налічують більш ніж 850 підприємств сфери, у яких працюють понад 4500 спеціалістів. Ще десь 11 тисяч місцевих айтішників – приватні підприємці. Надходження від  IT-платників Єдиного Налогу складає 9% від загальної суми, а
Поступления от IT-плательщиков Единого Налога составляет 9% от общей суммы, а обіг підприємств за минулий рік склав 2 млрд грн.
Але, незважаючи на те, що ці показники доволі значні, вони не відображають реальної картини – зазначають податківці.
Наталя Свєтош, заступник Голови  ГУ ДФС Харківської області, відмітила:
«Кількість найманих працівників на підприємістві 4351 осіб, з них 740 чоловік отримують заробітню платню більше 10 тисяч грн., а інші – отримують зарплатню нижче цієї суми. Відповідно, близько 300 осіб, які працюють на цих підприємствах, отримують заробітну плату нижче мінімальної, 1450 грн. Ми розуміємо, що такого бути не може. У нас є бази, згідно з аналізом яких ми можемо виходити на перевірки і перевіряти підприємства недобросовісних платників».
Одне з головних завдань співпраці – повна легалізація зарплати співробітників IT-сфери і максимальне дотримання податкової дисципліни.
Між учасниками зустрічі відбувся доволі конструктивний та відкритий діалог, в результаті якого ГУ ДФС готова через Kharkiv IT Cluster повідомляти про компанії, які з їхньої точки зору викликають очевидні сумніви щодо прозорості сплати податків. Також великим досягненням зустрічі буде підписання меморандуму про співпрацю між харківськими айтішниками та ГУ ДФС Харківської області.
Олександр Медовой, Голова наглядового комітету Kharkiv IT Cluster, підвів підсумки зустрічі:
«Мова йшла про те, що, як і в усіх інших галузях, є певні перегиби на місцях і, мабуть, є й можливості для деякої невеликої маніпуляції. Але системно, наскільки ми бачимо, і це думка держави, – у держави немає претензій до  IT-галузі. Ми є чесними платниками податків, ми відкритіі, ми прозорі, та у них дуже хороше та адекватне відношення до нас. Тому ми бачимо це не як рішення проблеми, а як заздалегідь озвучені шляхи для того, щоб покращувати і без того хорошу ситуацію».

Коментарі