
Завершився Ukraine Fintech Week 2025 — перший в Україні масштабний захід світу фінансових технологій
Асоціація українських фінтех та інноваційних компаній успішно провела Ukraine Fintech Week – масштабний тиждень, присвячений фінансовим технологіям та інноваціям. Подія об’єднала представників банків, фінтех-компаній, державних регуляторів і міжнародних експертів, які обговорили ключові тенденції та виклики галузі.
Серія заходів розпочалася з презентації першої в Україні HR-Tech карти – унікального навігатора по компаніях, що працюють у сфері HR-технологій. Ця ініціатива покликана допомогти бізнесу знаходити необхідні сервіси та сприяти розвитку партнерств.
Мапа українського HR-Tech ринку
HR-Tech мапа, презентована 17 березня. Джерело: сайт УАФІК
18 березня відбувся круглий стіл «GDPR для фінтеху: Європейські стандарти та українська перспектива», де обговорювали адаптацію фінансових компаній до європейських вимог захисту даних.
Наступного дня, 19 березня, пройшов Fintech Bridge «The Role of Ecosystems in the Development of Innovative Finance». Дискусія зосередилася на впливі екосистем на розвиток фінансових інновацій та можливостях для співпраці між різними учасниками ринку.
Голова правління УАФІК, Ростислав Дюк, зауважив:
«Від самого початку тижня було зрозуміло, що це не просто серія подій, а ключова платформа для діалогу фінтех-спільноти. Український ринок уже не тільки адаптується до глобальних трендів, а й активно їх формує. Ми бачимо, як локальні компанії створюють рішення, що мають потенціал виходу на міжнародний рівень. Інтерес до Fintech Week підтвердив: індустрія прагне об’єднання, спільного пошуку ефективних моделей розвитку та партнерств. Для нас важливо, що цей тиждень став не просто майданчиком для обговорень, а місцем, де народжуються нові ідеї та реальні проєкти».
20 березня пройшла конференція Pay.Forum – ключова подія для платіжної індустрії. Один з учасників заходу, Андрій Грищук, співзасновник платформи великих даних VKURSI, наголосив на важливості цифрової трансформації фінансових послуг для корпоративного сектору, підкреслюючи роль автоматизації у прискоренні процесів.
«Онлайн форма для швидкої взаємодії юридичної особи з банком на 95% пришвидшує процес формування документів. Весь процес підготовки та відправки документів займає до 5 хв», — зазначив він.
Такі рішення демонструють, як технології можуть значно оптимізувати банківські процеси, підвищуючи ефективність та зручність для бізнесу. На Pay Forum також обговорювалися технологічні рішення для платежів та безпеки фінансових операцій.
Мігель-Анджель Альбаладехо, Principal Solution Consultant у ACI Worldwide, представив підхід до консолідації платежів через хмарні технології для інтеграції з європейськими мережами. Також у фокусі була безпека: Зураб Котарія, COO Identomat, під час панельної дискусії поділився баченням майбутнього KYC та AML-рішень, що автоматизують перевірку клієнтів і запобігають фінансовим злочинам.
Відкриття Pay Forum. Джерело: УАФІК
Не менш насиченою стала програма Digital Lending Conference, присвячена розвитку кредитного ринку та впровадженню інновацій у сфері фінансових послуг. Виступаючи перед учасниками, Дмитро Поліщук, заступник голови правління ПУМБ, відповідальний за роздрібний бізнес, поділився перспективами ринку та ексклюзивно представив новий продукт банку — «Частинами WORLD».
«Це певний результат синтезу переосмислення BNPL, оплати частинами, розстрочки на карту, роботи з партнерами програм лояльності та потреб клієнта. Враховуючи, що ми — Перший Український Міжнародний Банк, то слово «міжнародний» треба підтверджувати. Незабаром ми запустимо кампанію, яка розповість про переваги «Частинами WORLD» для клієнтів, — зазначив він, розповідаючи про новий спосіб оплат від ПУМБ у будь-якому українському чи іноземному маркетплейсі.
Значну увагу під час Digital Lending 2025 було також приділено питанням довіри та прозорості у фінансових операціях. Катерина Данильченко, CEO МБКІ, представила оригінальний сервіс Willupay, який має на меті змінити підхід до управління борговими та орендними зобов’язаннями.
«Орендодавець і орендар хочуть мати зручний спосіб верифікації один одного та просту комунікацію подальшу. Що ми зробили, як МБКІ? Ми створили онлайн-сервіс, що спрощує управління приватними боргами та орендними відносинами», — розповіла вона.
Окремо під час заходу обговорювалися тенденції розвитку небанківського кредитування. Сергій Сінченко, CEO Moneyveo, звернув увагу на роль штучного інтелекту у майбутньому фінансових технологій.
«Де ми будемо розвиватися? Звісно, це технології. Перш за все — це штучний інтелект. Я не думаю, що ШІ буде технологією лише для роздрібного кредитування. Це – технологія, яка в принципі буде перегортати різні бізнеси, в тому числі і наш теж», — зазначив він.