Замість стін – картини: як художниця змінила укриття дитячої лікарні у Харкові
Стіни бомбосховища дитячої міської клінічної лікарні №16 у Харкові перетворились на дитячі картини. Розмальовували їх самі діти та медики разом з ізраїльською художницею Зоєю Север. Підтримав втілення ідеї Віталій Седлер, СЕО та співзасновник ІТ-компанії Intellias.
Перетворення стін бомбосховищ на затишні та яскраві малюнки – ініціатива засновниці фонду «Об’єднані люди планети», художниці Зої Север та аташе з питань культури Посольства Держави Ізраїль в Україні Регіни Шафір. Зокрема вони вже реалізували подібний проєкт у Києві, розписавши стіни бомбосховища одного з ліцеїв.
Розпис харківської дитячої лікарні відбувся на початку вересня і тривав кілька днів. Ідею перевтілення лікарняного укриття підтримав грошовим внеском Віталій Седлер:
«Попри війну діти мають мати можливість почуватись в безпеці та продовжувати мріяти. Тому сьогодні надзвичайно важливо втілювати в життя творчі проєкти та ідеї, які дозволять їм хоч ненадовго відволіктись від жорстокої буденності. Це наша особлива спільна місія. Харків – сміливе і незламне місто, тож я радий підтримати цю ініціативу».
Сюжет майбутніх картин на стінах укриттів Зоя Север вигадує разом із дітьми.
«Картина, створена руками дітей, залишиться надовго. І коли настане мир, а він обов’язково настане, підвальні приміщення дитячих лікарень і шкіл перетворяться на зали для лекцій, гуртків, позашкільних занять. Картини будуть нагадувати їхнім маленьким авторам і тим, хто прийде після них, що навіть у найважчі й найстрашніші часи ніхто не може заборонити нам мріяти й вірити. І створювати у своїй уяві кращий світ», – каже Зоя Север, художниця.
«На жаль, діти в Ізраїлі та Україні змушені перебувати у бомбосховищах довгими годинами. Картини Зоя Север, які вона малює разом із дітьми на стінах украттів – це своєрідне «вікно у світ». У цьому вікні – Ізраїль, Україна, чисте небо та надія на мирне життя. Посольство Ізраїлю в Україні ініціювало цей проект і продовжує його підтримувати з величезним натхненням», – додає Регіна Шафір, аташе з питань культури Посольства Держави Ізраїль в Україні.
Важливість реалізованого проєкту для покращення психологічного стану дітей підкреслюють і у самій дитячій лікарні.
«Сьогодні багато говорять про пацієнтоорієнтованість, але немає єдиного рецепту, як полегшити страх і біль маленького пацієнта. Ми мріємо зробити нашу лікарню місцем, де в кожному куточку живе дитинство – психологи, Хібукі-терапія, музикальні терапевти, лікарняна клоунада, а тепер і арт-терапія.
Окремо вдячні Віталію Седлеру, СЕО та співзасновнику IT-компанії Intellias за фінансову підтримку ідеї – без цього свято «радісної творчості» Зої Север не відбулось би», – говорить Марина Кучеренко, директорка дитячої міської клінічної лікарні №16 у м. Харків.
Intellias регулярно долучається до допомоги дітям. Зокрема, після ракетної атаки на дитячу лікарню «Охматдит» в Києві, компанія разом зі своїми спеціалістами та спеціалістками задонатила 1 млн гривень на її відновлення. А протягом зимових свят, у межах внутрішньої ініціативи «Добра зима», зробила донат у понад 2 млн гривень на допомогу у вирішенні питань безпеки дітей, дитячого здоров’я та допомогу дітям загиблих героїв України.