Загальні збори 2021: підсумки та здобутки
20 грудня Харківський ІТ Кластер провів загальні збори для мемберів і партнерів. Підбити підсумки 2021 року, поділитися планами на 2022 рік, а також провести незабутній нетворкінг у компанії С-level гостей.
Подія відбулася у стінах Харківського Дипломатичного Клубу, який цього року став партнером Kharkiv IT Cluster. Урочистий захід із дотриманням усіх карантинних обмежень зібрав керівників близько 100 ІТ-компаній та партнерів. До події також можна було долучитися онлайн. Святково вбрана зала Дипломатичного Клубу додавала урочистості заходу. У привітній атмосфері в гостей була нагода роззнайомитись одне з одним краще — вони обговорювали останні події з життя Кластера та компаній.
Олександр Медовой, голова Наглядової ради Kharkiv IT Cluster і засновник AltexSoft, у розмові з колегами ділиться враженнями про рік, що минає:
«Це був унікальний рік. Рік, коли ми побачили, що ком’юніті об’єднується навколо Кластера. Кластер усіма своїми проєктами показує не тільки цінність для спільноти, а й стає таким видимим, що ми виросли на 30% і продовжуємо збільшуватись, стаємо успішнішими. Ми класно попрацювали».
Загальні збори — це звітна презентація досягнень харківської ІТ-спільноти за весь рік. Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster каже, завжди краще починати із цифр і фактів:
«У команді Кластера 11 людей, якщо брати кількість людей, які залучені в наших проєктах як експерти та волонтери — це понад 300 людей. І саме вони створюють impact».
Продовжив презентацію результатів Голова Наглядової Ради Kharkiv IT Cluster, Олександр Медовой. Спільнота стрімко зростає, за 2021 рік долучились 29 учасників і 6 партнерів. Станом на кінець 2021 року Харківський ІТ Кластер об’єднує:
— 100+ мемберів, 25 000 ІТ-спеціалістів, 56% з них із Харкова.
— 22 освітніх партнера
— 98% вищої освіти Харкова
— 11 бізнес-партнерів
— 8 НГО партнерів
Дія Сіті: переможні правки від ІТ-спільноти
Серед найзнаковіших змін, які відбулися за активної участі Харківського ІТ Кластера, найперше — це результати продуктивних переговорів Дія Сіті.
Суперечливі пропозиції від ініціаторів Дія Сіті, які не давали спокою ІТ-фахівцям протягом року, неодноразово переглядалися Харківський ІТ Кластером — єдиним серед ІТ-кластерів України, який доєднався до законотворчих процесів ІТ-спільноти.
За даними Legal-спільноти Харківського ІТ Кластера, на перемовини з Дія Сіті пішло сотні тисяч годин небайдужої праці на волонтерським засадах. І все задля того, щоб закон став якомога прозорішим і неупередженим:
«Нам дорікали, що ми обвалюємо економіку, що ми — національна загроза безпеки України. А хто зараз головна загроза? Звісно ж, айтішники!», — іронізує Олександр Медовой.
Участь у переговорах брали представники харківської Legal-спільноти на чолі з Оксаною Кобзар. Head of Legal Kharkiv IT Cluster Оксана ділиться враженнями за рік:
«У цей рік Kharkiv IT Cluster зробив щось настільки цінне не тільки для своїх мемберів, а й взагалі для всієї України. Дуже приємно було в цьому брати участь. Я завжди говорила, що Kharkiv IT Cluster — єдина ефективна громадська організація в Україні і в цьому році мої слова тільки підтвердились».
Крім безпосередньої участі у переговорах з Міністерством Цифрової Трансформації, цього року Оксана також активно проводила Legal-вебінари для всіх охочих мемберів Кластера, яким доступно пояснювала деталі та можливості законопроєкту.
Ольга Шаповал нагородила Оксану Кобзар персональною відзнаю зі словами:
«Дівчина, на плечах якої весь рік була величезна відповідальність і жодного разу я не бачила, щоб її бажання і завзятість згасали. Коли за ніч треба було зробити правки до законопроекту на 90 сторінок. Оксано, я тобі дуже вдячна за цей рік».
І хоча Президент підписав закон про Дію Сіті з усіма правками спільноти, на думку Олександра Медового, це ще не привід зупинятися. На 2022-2023 роки планується посилена активна участь Харківського ІТ Кластера у розробці регуляторної політики:
«Це питання безпеки», — підсумовує Олександр.
Реформа ІТ-освіти
Освітній напрямок залишається ключовою діяльністю Кластера. «Нас дослухались у Дія Сіті, нас почують і в освіті!», — піднесено продовжує Олександр Медовой, — «Ми знайшли інструменти для взаємодії з вишами».
«Цього року ми запустили дуже важливий проєкт. Ми його робили завдяки проактивності освітянської спільноти», — Ольга Шаповал про початок впровадження сертифікації ІТ-дисциплін для технологічних вишів.
Також Харківський ІТ Кластер презентував освітні плани на 2022 рік:
- розвиток неформальної освіти
- підвищення конкурентоспроможності та автономності університетів та коледжів
- підвищення якості математики та інформатики в школах
У залі була присутня мала робоча група, яка брала участь в перегляді дисциплін. Ці замотивовані викладачі пропонували ідеї у плідних дискусіях один між одним та ІТ-компаніями, та дійшли до результату. Ірина Золотарьова, Олексій Манін, Михайло Максимов, Максим Малько, Віталій Зайцев — директорка особисто нагородила їх:
«Дякуємо вам за те, що ви хочете щось змінювати зсередини. У нас це добре виходить!».
Максим Малько, декан факультету комп’ютерних наук і програмної інженерії ХНУ «ХПІ», ділиться залаштунками перегляду дисциплін:
«Це був запеклий процес. Був сильний дисонанс між освітою і бізнесом, бо в кожного свої підходи. Основна ідея була — об’єднувати ці дві сфери для покращення рівня освіти. Ми зробили величезний крок уперед, завдяки якому ми можемо йти далі».
Нові мембери та партнери
За традицією урочистостей Харківського ІТ Кластера, New Members Welcome, який припадає на Загальні збори, проводиться разом із підсумками року. За словами Ольги Шаповал, представити свою компанію перед такою аудиторією буває ще результативніше за традиційні івенти-привітання:
«Ми відкриті до вас, тож просимо розповісти не загальні факти, а те, що знаходиться у вас всередині. Які запити у вас є і якої взаємодії шукаєте».
У кожної з компаній була можливість розповісти про себе й отримати офіційну табличку мембера.
Компанія Devart — мультипродуктова компанія, яка за рік існування стала широко відомою компанію у штатах, але не в Україні. Віктор Боднарюк, СОО Devart, говорить, вони – продуктова компанія «в квадраті», адже випускають понад 150 продуктів. Віктор відзначає велику кількість привабливих переваг для співробітників:
«Іншого шляху просто немає. Увесь ваш перелік послуг цікавий і потрібний нам. Розвивати бренд, мати бенефіти для співробітників – це дуже актуально».
Mnews agency, діджитал-маркетингова агенція:
«Для нас — це можливість ділитися досвідом. Нам подобається можливість розвивати регіон, тому хочемо бути частиною цього руху».
Q PARTNER — інвестиційна компанія з Києва та новий бізнес-партнер Kharkiv IT Cluster, прибула на івент прямо зі столиці. З такої нагоди угоду про співпрацю підписали прямо під час заходу.
Дмитро Мартиненко, управляючий партнер:
«Харківський ІТ Кластер – це професійна спільнота, з якою ми прагнемо ділитися своєю експертизою та цінностями. Це місце, де народжуються ідеї і де вони реалізуються. Зі свого боку ми очікуємо від харківського ІТ Кластера нових ідей, нових проєктів, ініціатив, де ми могли б виступати в тій чи іншій ролі, саме тому ми тут».
Сергій Свистунов, керуючий партнер з розвитку ІТ:
«Сподіваюся на дуже плідну роботу з Кластером наступного року, бо ми маємо амбіційний план з розвитку ІТ-екосистеми всієї країни. Вважаємо ваш кластер великою частину ІТ-спільноти, один важливий і найбільший поміж інших українських ІТ-спільнот. Сподіваємось на те, що зможемо зробити класні колаборації з командами з різних сфер, сервіс чи продукт, початківці. Створення нових продуктів, їхній розвиток та створення нових ІТ-ініціатив».
УНІКА Україна — страхова компанія з 27-річним досвідом. Світлана Паршина, відповідальна за регіональні корпоративні продажі, говорить, що УНІКА зацікавлена у нових партнерах з ІТ-сектору:
«Діджиталізація захопила світ, тому ми шукаємо нових клієнтів і партнерів в ІТ-сфері. У нас є великий досвід у бізнес-страхуванні і ми готові ділитися цим досвідом, щоб ІТ-сфера розвивалась ще більше».
Концерн «Сафарі», який приєднався до організації у якості бізнес-партнера, має три напрямки: спорт, тир і захист.
Олександр Попов, власник концерна «Сафарі», захопився ідеєю співпраці з ІТ після відвідин Kharkiv IT Research:
«Тоді я зрозумів, що це ті люди, яким можу запропонувати щось цікаве. Я давно вже приглядався до IT. Ця молодь більше підготовлена до змін».
Компанія Unisens.
Дмитро Харченко — віднедавна — СЕО в Unisens, директор компанії Yael Acceptic (давній мембер), співвласник рекрутингової агенції IT-Rex. Unisens — це грузинська компанія, яка «вирощує» джунів і надає їх клієнтам по моделі аутстаф. Ця формула, на думку Дмитра, корисна для української ІТ-індустрії. Дмитро Харченко відмічає, що на нетворкінгах Кластера надважливою є соціалізація учасників, бо це сприяє зростанню комун ікаційної мережі:
«Мені дуже сподобався попередній ваш івент — new members welcome. На ньому я познайомився з людьми, з якими ми продовжили своє спілкування офлайн. Одразу ж домовилися про зустрічі, до деяких вже їздив в гості в офіс».
DC link Group — дистриб’ютор всієї електроніки в Україні вже 19 років.
Олексій Берлетов, CEO DC link Group – нового мембера, вперше на івенті від Харківського ІТ Кластера. Олексій ділиться, що не очікував такого рівня масштабу колаборації і єдності однодумців:
«У захваті від енергії, яка тут панує, від того, що всі присутні хочуть розвивати Харків. Я так само прагну розвивати Харків і людей, які у нас є. Дуже мало спільнот у Харкові, які працюють на розвиток свого персонала, свого міста та пропагують Харків на весь світ. Мені це дуже відгукується».
ErgoServ
Команда кваліфікованих спеціалістів та спеціалістів загального профілю з інформаційних технологій, які мають досвід у веб- та мобільних розробках, аналізі бізнесу та вимог, плануванні та дизайні та інших суміжних сферах, необхідних для ведення будь-якого проекту від ідеї до продукту на всіх етапах життєвого циклу проєкту.
Dysnix — «команда гіків», яка починала як аутсорс, а вийшла на продукт. Активно долучається і до соціальних проєктів, наприклад, до Оленей святого Миколая, де можна було стати Миколаєм для дітей, які живуть біля фронту. За словами Даніеля Яворовича, Co-Founder компанії, участь у кластері приваблює зокрема й соціальною активністю:
«Нас надихає те, як Кластер підходить до вирішення соціальних проблем. Коли ми дізнались про соціальні проєкти Кластера, зрозуміли, що разом зможемо зробити значно більше, тому ми дуже раді доєднатися до вас».
Kharkiv IT Cluster Community Awards & Appreciation
«Нам є за що дякувати кожному з вас особисто», — говорить виконавча директорка Kharkiv IT Cluster, Ольга Шаповал, розпочинаючи церемонію нагородження. Нагорода залежить від того, як компанія долучається до активностей кластера у різних напрямках. Учасники та партнери отримали нагороди від Kharkiv IT Cluster у номінаціях:
- участь у благодійних ініціативах у рамках проєкту IT4Life
- активність в освітніх проєктах
- персональні нагороди за особистий внесок у покращення регіону
Олексій Онісіфоров, завдяки якому вакциновано понад 10 тис осіб, ділиться враженнями:
«Дуже вдячний за цю нагороду і особливо приємно, що вона була вручена від імені IT4LIFE. Завжди вважав цей фонд та його підходи найбільш ефективними за якістю та швидкістю прийняття рішень».
Наразі Харківський ІТ Кластер — це найбільш швидкозростаючий ІТ Кластер України, який вже давно виходить за рамки регіонального:
«Те, що ми зробили в Харкові, має масштабуватися на всю країну», — зауважує Голова Наглядової Ради, — «Харківський ІТ Кластер — це про співпричетність. Про причетність до чогось дуже вагомого».
Євген Беренбаум, HR-директор харківської студії GameLoft, яка вже понад два роки є мембером Kharkiv IT Cluster, говорить, що зміни, які відбулися за ці останні роки, суттєві, адже про Кластер говорять навіть ті, хто не в сфері ІТ:
«Ми, айтішники, жили в бульбашці, але поступово ця бульбашка перестає існувати завдяки відчутним результатам роботи Кластера».
Найвища мета Кластера — стати більше, ніж клуб інтересів і навіть більше, ніж платформа. Завдяки потужному нетворкінгу, Kharkiv IT Cluster успішно перетворюється на повноцінного eco-system builder!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: