yak_rol_hr

Як зміниться роль HR у 2023 році?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Кожний робочий день HR-фахівця сьогодні — це справжній челендж. Відплив робочої сили, зниження добробуту працівників, перебудування корпоративної культури. Ці та багато інших викликів треба вирішувати тут і зараз.

30 березня на онлайн-вебінарі HR CommuniTy Юлія Чернобай, Lead People Advisory Specialist EPAM Ukraine, розказала колегам про HR-тренди 2023 року і як зміниться роль HR сьогодні.

Що змінилося в роботі HR?

Щодня з’являються нові виклики, які HR мають вирішувати тут і зараз: Де шукати нові таланти? Як порозумітись з керівництвом і знайти спільну мову? Як приділити увагу в команді кожному і підтримувати командний дух?

Повномасштабна війна в Україні посилила вже наявні виклики і також створила нові, тому сьогодні HR-фахівцю необхідно не тільки піклуватись про команду, а й розуміти бізнес і його стратегічні задачі. Керівництво і менеджери очікують від HR порад, пропозицій і залученності з приводу People management.

Складність ще в тому, що все змінюється ледь не щодня, тому зустрітись з колегами, обмінятись досвідом і тримати руку на пульсі подій — must have.

«Ми маємо однакові задачі, однакові проблеми, тому необхідно розв’язувати їх разом», — відзначила на івенті спікерка — Юлія Чернобай.

HR-тренди 2023 року

📌 Перше на що треба звертати увагу — це вміння адаптуватись. Кожний HR-фахівець має бути готовий до змін:

🔹 відмовлятись від звичайних рішень;
🔹 навчатись новому й прокачувати вже набуті скіли;
🔹 перебудовувати корпоративну культуру.

📌 Наступне, що має знати HR сьогодні, — це автоматизація та зменшення рутинних задач. Сучасний технологічний розвиток дозволяє делегувати обов’язки нейромережам або використовувати більш комплексні й практичні Data driven підходи під час прийняття важливих рішень.

📌 У 2023 році важливо приділяти увагу ментальному здоров’ю та інклюзивності працівників, приймати всіх людей, незалежно від статі, локації і сексуальних уподобань.

Пріоритетна задача HR-фахівця в цьому плані — створити довірливу атмосферу, в якій комфортно знаходитись всім працівникам.

📌 Сьогодні HR намагаються встигнути все одночасно. Необхідно знаходити час для себе, щоб розвивати себе і свій особистий бренд.

Щоб обрати необхідний вектор розвитку — візьміть за основу наступні фактори:

  1. Поставте собі свої власні цілі, щоб прокачати себе
  2. Визначте сфери, де необхідно прокачати свої знання
  3. Дізнайтесь більше про потреби бізнесу
  4. Розглядайте найгірший сценарій розвитку подій, щоб бути до цього готовим

Після івенту кожний учасник отримав можливість розробити свій особистий план розвитку і визначити для себе, як використовувати сучасні тренди у повсякденній роботі.

Юлія поділилась з колегами власним досвідом, професійними лайфхаками і розказала, як тримати все під контролем, допомагати команді і знаходити час на себе.

«Сьогодні HR-фахівцям необхідно вміти швидко приймати рішення, а іноді навіть виконувати непрофільну роботу. В мене був кейс, коли колега, під час перетину кордону, консультувалась зі мною з приводу документів для свого домашнього улюбленця», — ділиться Юлія.

Як пережити власну кризу? На що звертати увагу, коли працюєш з мультикультурною командою? Як зменшити кількість рутинних задач? Відповіді на всі ці та інші питання учасники івенту отримали під час спілкування зі спікеркою.

Приєднуйтесь до HR CommuniTy і Kharkiv IT Cluster, щоб бути серед однодумців і стати рушійною силою українського ІТ! 💪

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. kharkiv-it-cluster-doluchyvsya-do-pilotnogo-proyektu-mintsyfry-mon-ta-eu4digitalua-onovlena-informatyka-it-studiyi
  2. Англійська для IT-фахівця з Антишколою онлайн
  3. Унікальні можливості для мемберів Kharkiv IT Cluster

Коментарі