Як зберегти ІТ-галузь України до Перемоги?
Kharkiv IT Cluster представив ключові пріоритети для розвитку ІТ-сектору на конгресі «Реформа системи публічних фінансів — шлях до Відновлення України».
Протягом останнього року бізнес-асоціації, об’єднання та економічні аналітичні центри працювали над стратегіями реформ, що спрямовані на зміцнення та стабільний розвиток економіки.
Тепер, 25 березня, стратегію змін презентували на конгресі «Реформа системи публічних фінансів — шлях до Відновлення України». Сфокусувались на змінах: в податковій, митній, економічній, регуляторній та бюджетній сферах. Тут же Kharkiv IT Cluster представив позицію ІТ-бізнесу у майбутньому відновленні України.
До заходу долучилось понад 350 урядовців, депутатів, експертів та представників бізнесу — керівники 20 найбільших бізнес-обʼєднань України — аби визначитись: як розвивати економіку в умовах війни. Зокрема, Дмитро Наталуха, Ярослав Железняк, Галина Третьякова, Олена Шуляк та інші.
Олена Шуляк, Голова партії «Слуга Народу», голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
«На сьогодні принципи відновлення та принципи євроінтеграції дуже пов’язані. Але варто тримати у фокусі, що прифронтові чи деокуповані регіони, ті, що зазнали руйнувань чи втрат людського капіталу потребують застосування нових принципів до оподаткування, і до розвитку державно – приватного партнерства. Вкрай важливо, щоб до побудови нових парадигм відновлення було долучено органи місцевого самоврядування, бо адміністрування місцевих податків все ще є великим питанням для перегляду» — підкреслила Олена Шуляк, Голова партії «Слуга Народу», голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Головний набуток конгресу — Резолюція від бізнес-об’єднань. Вона ж є зверненням до президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів. В ньому йдеться про: ключові інституційні реформи, мінімізацію корупції, реформу податкової системи та митного законодавства, скорочення видатків держбюджету тощо.
Виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.
«Україні необхідна декомунізація підходів до управління державою. Заборона — була інструментом Радянського Союзу. Доступність — має стати інструментом сучасної України. Доступність для IT має дві складові: бронювання та виїзд за кордон. Для того, щоб далі зробити прозорі та обґрунтовані для країни та економіки критерії на рівні постанови, має бути внесено поправку до законопроєкту про мобілізацію: це зміна радянських «підприємств, установ, організацій» на «субʼєктів господарювання, представництва міжнародних компаній та організацій, громадські та благодійні обʼєднання тощо». Це питання виживання української ринкової економіки. Окремо має бути вирішеним питання щодо виїздів за кордон з чітким та прозорим механізмом» — говорить виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.
Ольга Шаповал пояснює: вирішення цих задач впливає на розвиток IT-галузі та економіки країни. А от впровадження оптимальної моделі економічного бронювання є необхідністю. Вона передбачає бронювання працівників на підставі економічних показників. Це забезпечить ефективне використання людських ресурсів в ІТ-секторі та сприятиме обороноздатності.
Андрій Длігач, доктор економічних наук, засновник і голова групи компаній Advanter Group, Голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України підкреслює:
«Напередодні події ми провели опитування серед присутніх учасників, та вивели основні позиції. 86% з нас вважають, що поточна ситуація в державі не вимагає збільшення ставок податків для збільшення надходжень, а навпаки. З питання зловживання ПДВ — ми маємо 2 лідерів, а саме — повне перезавантаження податкової служби і зниження ставки ПДВ. На питання доцільності впровадження диференційованого ПДФО переважна кількість з учасників зауважила, що збереження єдиної ставки, стимулювання середнього класу підприємництва — є пріоритетом. 65% з нас вважають, що економічне бронювання є раціональним кроком, що дасть можливість детінізувати зарплати і збільшити надходження до зведеного бюджету. За нашими дослідженнями система економічного бронювання, а саме встановлення межі зарплати у 30 тис.грн дозволить збільшити надходження податків до державного бюджету на 165 млрд грн».
Такий підхід сприятиме збільшенню податкових надходжень до бюджету, детінізації заробітних плат та підвищенню стійкості бізнесу, зокрема ФОП. Також, вважають експерти, важливо зберегти стабільні умови ведення бізнесу в податковому режимі Дія.Сіті.
На думку директорки Kharkiv IT Cluster Ольги Шаповал подальший розвиток економіки України, та зокрема ІТ-сектору, залежить від впровадження системи підтримки підприємництва на територіях можливих бойових дій та в деокупованих громадах. На бізнес-клімат в регіонах також впливатиме ліквідація тиску на підприємців правоохоронцями. Це потребує системних змін у законодавстві. Насамперед встановлення принципів презумпції невинуватості платника податків та посилення досудових розслідувань економічних злочинів. А зміни, що вже запрацювали, — мають стати системними. До прикладу, особиста відповідальність прокурорів та суддів за порушення Кримінального процесуального кодексу та вимог до стандартів роботи.
Зазначимо, Kharkiv IT Cluster є співорганізатором конгресу спільно з ТПП, АППУ, СУП, CEO Club, Software Ukraine, ВАР, ІТ-Ukraine, Board, Укрхарчопром, ВПАП, Нафтогазовою асоціацією України, АПР, УКА, УФІБ, УАПП, УКАБ, CLUB100, CFO Club.
Долучайтеся до ком’юніті лідерів, формуйте Великі Зміни в країні разом Kharkiv IT Cluster. Змінюймо перспективи країни та забезпечуймо її процвітання!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: