Як запам’ятовувати більше та якісніше

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Харківський ІТ Кластер вітає тебе із Днем знань!

Новий навчальний рік для більшості школярів і студентів уже розпочато, а отже попереду багато цікавого, нового та захоплюючого.

А щоб полегшити тобі процес навчання, ми поділимося крутими техніками та лайфхаками з запам’ятовування 🙂

Як запам’ятовувати краще?

  • Візуалізуй. Спробуй намалювати в голові картину того, що вчиш. Неважливо, це слово, термін чи період в історії людства. Що яскравіша, абсурдніша та смішніша візуалізація — то краще ти все запам’ятаєш.
  • Намагайся розібратися в тому, що вчиш. Якщо ти не зрозумієш матеріал, то вивчене не залишиться надовго в пам’яті. Аби визначити, чи добре тобі вдалося все зрозуміти, спробуй пояснити матеріал якомога простіше.
  • Будуй зв’язки. Спробуй пов’язати декілька термінів чи постатей однією історією. Наприклад, вигадай веселу ситуацію, у якій могли б опинитись президенти США, а до прізвищ кожного з них добери схожі слова: горизонт — Гаррісон або ваш рингтон — Вашингтон.
  • Спробуй пов’язати матеріал зі своєю кімнатою чи квартирою. Наприклад, подумки заховай один факт у шафу, інший — у холодильник, і обов’язково вигадай причину, чому саме туди.
  • Застосовуй. Якщо це іноземні слова чи фрази, використай їх у розмові вже сьогодні. Якщо це інший матеріал, спробуй пояснити його комусь і впевнитись, що людина точно все зрозуміла.
  • Повторюй. Кожного дня по декілька разів повторюй вивчене, а згодом збільшуй інтервали. Наприклад, завтра повтори тричі, через тиждень — раз на два-три дні, ще через тиждень — один раз.

Невеличка порада: створи собі комфортні умови для концентрації. Вимкни гаджети, музику, не дивись паралельно серіал, думай лише про те, що вчиш.

Застосовуй ці прості правила та досягай ще більшого успіху в навчанні.
Гарного тобі навчального року. Дякуємо, що залишаєшся з Харківським ІТ Кластером 🙂

Коментарі