Як визначити свій рівень англійської?

Як визначити свій рівень англійської?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Володіння англійською мовою завжди стане вам у пригоді. Ви можете легко сприймати інформацію в оригіналі, спілкуватися з цікавими людьми, не витрачаючи часу на переклад. А якщо ви мрієте про кар’єрний ріст, то володіння англійською буде дуже доречним.

Kharkiv IT Cluster підготував матеріал про рівні англійської мови. Системи оцінювання та корисні ресурси для перевірки власних знань are included 🙂

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Навіщо знати свій рівень знання англійської?

А2, В1, С2 — ні, це не гра в шахи чи «Морський бій‎», а рівні володіння іноземною мовою. Звичайно, завжди можна сказати «Май інгліш соу-соу», але фраза «Я знаю англійську на рівні Elementary‎» звучить куди більш представницько.

Оцінку рівня англійської не можна охарактеризувати абстрактними «погано», «середньо» чи «добре». До того ж, це досить суб’єктивна позиція, адже хтось вважає свій рівень низьким через повільну швидкість мовлення, а хтось говорить швидко, з купою помилок і недоречних слiв, вважаючи свій рівень «середнім».

Рівні англійської мови дозволяють побачити більш повну картину того, на якому етапі навчання ви знаходитесь. Жодні курси іноземної мови не можуть визначити, наскільки добре ви знаєте англійську, просто подивившись на вас. З цією метою проводяться різноманітні тестування.

Крім того, рівні володіння англійською мовою вимірюють ваш прогрес у навчанні, тому ви можете краще бачити, чого досягли за певний відрізок часу.

Знати рівні англійської мови корисно й під час влаштування на роботу: рекрутери часто просять вказати мови, які ви знаєте, та рівень володіння ними.

Перш, ніж почати розмову про рівні володіння мовою, потрібно знати, що існують дві основні шкали цих рівнів. Одна з них – міжнародна, друга – європейська.

Європейська система оцінки

Для оцінки рівня англійської найчастіше використовується класифікація Common European Framework of Reference (CEFR або CEF). Або інакше — Загальноєвропейська шкала мовної компетенції. Найчастіше саме за її допомогою роботодавці позначають необхідний рівень знання мови кандидатом.

Складається із 6 рівнів:

  • Beginner, Elementary (A1).
  • Pre-Intermediate (A2).
  • Intermediate (B1).
  • Upper-Intermediate (B2).
  • Advanced (C1).
  • Proficiency (C2).

Міжнародна система оцінки

Друга система оцінювання, хоча й менш популярна у світі, проте все ж використовується, наприклад, на іспиті Cambridge EFL. Відрізняється від європейської тим, що складається з 5, а не 6 рівнів:

  • Elementary level (початковий рівень).
  • Lower intermediate level (початковий середній рівень).
  • Upper intermediate level (вищий середній рівень).
  • Lower advanced level (початковий просунутий рівень).
  • Upper advanced level (вищий просунутий рівень).

Рівні англійської мови та їх співвідношення

Beginner, Elementary / А1

Саме з цього етапу починається тернистий шлях вивчення англійської мови. Ви досліджуєте англійську абетку, базові слова, цифри, дні тижня, вчитеся писати й слухати англійською. На цьому рівні інформація сприймається на слух, людина може говорити на найпростіші теми (наприклад, розповісти про себе й членів своєї родини чи спитати, де знаходиться автобусна зупинка) і читати нескладні тексти.

Параметри, за якими ви можете зрозуміти, що ви вище за А1:

👉🏻 без складнощів можете розповісти про себе короткими реченнями;
👉🏻 сприймаєте елементарні питання на слух, розумієте їхній сенс та знаєте, як відповісти;
👉🏻 здатні підтримати просту розмову;
👉🏻 знаєте ази часів Present, Past, Future Simple;
👉🏻 можете порахувати до ста, озвучити будь-яку дату.

Pre-Intermediate / А2

На цьому рівні ситуація з мовними навичками й словниковим запасом значно краща. Студенти, які володіють рівнем А2, можуть підтримати просту розмову на базові життєві теми (професія, сім’я, хобі) і в різних ситуаціях (кафе, заправка, магазин, лікарня).

Параметри, за якими ви можете зрозуміти, що ви вище за А2:

👉🏻 умієте писати короткі записки й твори, але зі словником;
👉🏻 можете читати адаптовані тексти обсягом до 500 слів, де трапляються незнайомі слова, але це не заважає вловити загальну суть твору;
👉🏻 можете переказати просту історію або висловити свою думку з приводу якоїсь інформації;
👉🏻 починаєте використовувати модальні дієслова;
👉🏻 знаєте, що таке Present Continuous, Past Continuous, Present Perfect;

Intermediate / В1

Ви споживаєте контент мовою оригіналів без субтитрів і не робите вигляд, ніби все розумієте, тому що дійсно все розумієте? Вітаємо, у вас рівень В1! На цьому етапі ви можете читати нескладні тексти й адаптовану літературу англійською, вести особистe та ділове листування. А ще можете підтримати розмову в будь-яких типових ситуаціях, зокрема, розповісти про мрії, наміри, минулий досвід.

А ще…

👉🏻 читаєте тексти на загальні теми, інструкції, офіційні документи;
👉🏻 знаєте, що таке пасивна форма дієслова, ступені порівняння прикметників, герундій, Present Perfect, Present Perfect Continuous;
👉🏻 широко володієте лексикою на базові теми: побут, стосунки між людьми, робота, кіно, шопінг, освіта, транспорт, подорожі.

Upper-Intermediate / В2

На цьому рівні ви володієте англійською, щоб вільно спілкуватися з носіями мови в різних ситуаціях. А ще можете читати неадаптовану літературу англійською, проте збірки Шекспіра в оригіналі поки не радимо брати до рук.

Люди, які володіють англійською на рівні В2, уміють:

👉🏻 висловлювати свою думку, описувати в подробицях ситуації, емоції й почуття;
👉🏻 легко спілкуватися на повсякденні теми як з тими, хто починає вивчати мову, так і з носіями;
👉🏻 читати ділову й художню літературу, пресу, аналітичні звіти;
👉🏻 практично вільно сприймати на слух англомовні інтерв’ю, радіопередачі, ТВ-шоу, кінофільми;
👉🏻 писати об’ємні тексти на велику кількість тем, ділові та неформальні листи.

Advanced / С1

Ви здатні за допомогою 10 різних виразів описати свій настрій чи погоду за вікном, висловитися із прихованим змістом, дозувати сарказм у власних репліках? У нас чудова новина, адже, схоже, рівень вашої англійської С1!

Що людина може на цьому рівні:

👉🏻 висловити свою думку на будь-яку тему, використовуючи складні граматичні конструкції.
👉🏻 писати як художні тексти з метафорами, так і наукові статті, вести бізнес-листування;
👉🏻 читати неадаптовані тексти з повним розумінням як суті, так і окремих деталей.
👉🏻 правильно й вільно вживати всі часові форми, які потрібні для розповіді.

Proficiency / С2

Цей рівень означає, що ви володієте мовою вільно, як носій. Відмінно розумієте іншу людину, навіть якщо це Емінем, який швидко читає реп у своїх піснях. Можете підтримати будь-яку розмову, використовуючи складні граматичні конструкції, ідіоми. У вас виходить висловлювати свою думку навіть із вузькоспеціалізованих питань, як письмово, так і усно. Можете читати в оригіналі будь-які тексти — науково-популярні книги, наукові статті, художню або бізнес-літературу, а також Шекспіра!

Вивчати мову можна все життя. Немає такого рівня, на якому можна було би зупиниться і вважати, що ви досягли досконалості. Але якщо вам вдалося скласти IELTS чи TOEFL на найвищий бал – будьте впевнені, що володієте англійською непогано:) І пам’ятайте: кожен С2 колись був Beginner.

Як визначити рівень володіння англійською мовою

Одним із способів дізнатися свій рівень англійської – скласти один із міжнародних іспитів на знання мови. Але це потребує фінансів та реєстрації заздалегідь.

Якщо ж ви поки не налаштовані на міжнародний сертифікат, існує безліч безкоштовних сервісів для перевірки рівня англійської. Проте варто бути готовими до того, що результати не завжди точні, адже не враховують оцінювання певних навичок (наприклад, говоріння), тому радимо пройти всі чи хоча б декілька із того переліку, який Kharkiv IT Cluster дібрав для вас.

First Cambridge Education Centre

На цьому сайті ви можете перевірити своє знання граматики, власний словниковий запас, а також навичку письма. Приготуйтеся заздалегідь і відкладіть все в сторону — онлайн-тест займе до 50 хвилин вашого часу. Спробувати власні сили й перевірити знання можна тут.

First-Cambridge-Education-Centre-414x213 Як визначити свій рівень англійської?

Cambridge Assessment English

За допомогою цього сервісу ви можете перевірити рівень загальної англійської. Мовні навички Speaking, Reading, Writing і Listening тут не перевіряються. Після проходження тесту система покаже кількість балів, які ви набрали, та ваш рівень володіння англійською мовою. Крім цього, вам запропонують ще раз переглянути всі запитання тесту, тільки вже з правильними відповідями, щоб ви змогли провести роботу над своїми помилками.

Особливість Cambridge Assessment English полягає в тому, що він пропонує різні тести, розраховані на три вікові категорії — для дорослих, тінейджерів і дітей. До того ж, дорослі користувачі мають змогу перевірити свою бізнес англійську.

Cambridge-Assessment-English-414x242 Як визначити свій рівень англійської?

Ці онлайн-тести складені для тих, хто планує складати міжнародні Кембриджські іспити з англійської та хоче визначити, іспит якого рівня варто вибрати. Проте вони відмінно підходять і просто для перевірки рівня, тому посилання залишаємо 🙂

Будьте готові до того, що певний аспект знання англійської у вас може бути розвиненим краще, ніж інший. Наприклад, читати ви вмієте на рівні В2, писати — на рівні В1, говорити — на рівні А2. Це нормально й виправляється за допомогою спеціально складеної програми навчання з акцентом на слабкі сторони.

Який би результат ви не отримали би, ваш поточний рівень і буде вашим відправним пунктом у світі англійської.

Як правильно відобразити рівень англійської в своєму резюме

Існує важливе правило, на яке варто зважати, створюючи власне резюме. І це правило полягає в тому, що краще вказувати свій реальний рівень англійської, аніж прикрашати його чи взагалі обходити стороною.

Кілька порад щодо того, як подавати інформацію про рівень володіння мовою:

📍 вказуйте рівень англійської за європейською системою оцінки;
📍 якщо знання іноземної мови є однією з ключових вимог, можете вказати рівень і додатково коротко описати свої навички (наприклад, «Рівень В2. Можу говорити, писати, читати англійською, письмово вести комунікацію з носіями мови»);
📍 якщо є документ, що підтверджує рівень володіння англійською, додайте його (наприклад, сертифікат мовних курсів та іспитів, на кшталт ТОЕFL, FСЕ / САЕ / СРЕ, ВЕС).

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Емоційне вигорання на роботі: 5 ефективних способів побороти виснаження
  2. Upwork_Kharkiv_IT_Cluster
  3. Безкоштовні курси англійської мови для українців

Коментарі