Як вийти у міжнародні ЗМІ? Рекомендації від експертів PR CommuniTy
29 червня пройшов івент PR CommuniTy, тема зустрічі — «Співпраця з міжнародними ЗМІ».
У форматі круглого столу професіонали сфери з багаторічним досвідом і кейсами роботи з Der Spiegel, Insiger та іншими міжнародними виданнями об’єднали свої зусилля, щоб знайти відповідь на ключові питання зустрічі:
📌 Як залучати міжнародних журналістів?
📌 Які нюанси роботи з міжнародними ЗМІ?
Спікерки івенту:
⭐️ Аліна Сінькова, PR&Comms Lead у MobiDev, яка має більше 13 років досвіду роботи у сервісних ІТ-компаніях.
⭐️ Марія Плюшко, Head of Marketing у Aimprosoft, за її спиною 6+ років досвіду.
⭐️ Юлія Заплавська, Copywriter, PR&Comms Manager у Aimprosoft. 7 років в Aimprosoft, спікерка починала свій шлях в компанії як копірайтерка, але вже більше року Юлія підтримує напрям PR.
⭐️ Маріам Казарян, PR Specialist у CHI Software, 3 роки в маркетингу, крім цього спікерка має досвід у журналістиці.
⭐️ Марія Карпаєва, Sales Enablement Specialist у СHI Software. За спиною спікерки кейси участі у міжнародних конференціях і досвід роботи у міжнародному піарі.
«PR — дуже цінний інструмент, але в українському ІТ його трохи недооцінюють. PR — це необхідна активність для будь-якого бізнесу», — зазначає Марія Плюшко, Head of Marketing у Aimprosoft.
📌 Як залучати міжнародних журналістів?
Кожна спікерка має свій унікальний досвід роботи з іноземними медіа та журналістами, яким вони поділились у рамках зустрічі.
Колеги з CHI Software Маріам Казарян і Марія Карпаєва розповіли про їх результат роботи на Prowly.
Prowly — ресурс, який надає повний спектр для піарників (CRM, пошук нових контактів, підготовка пітчингів, інфоприводів). На сервісі є безкоштовна версія на 7 днів, тому кожен охочий може зайти й спробувати, як працює ця платформа.
CHI Software завдяки комунікації на Prowly отримали 3 публікації у Міжнародних ЗМІ:
🔹 Startup Magazine;
🔹 ZedNet;
🔹 Solution Suggest.
Марія Карпаєва, Sales Enablement Specialist у СHI Software, розповідає, що вони разом з командою тестували масову розсилку на платформі.
«Іноді навіть спеціально писали з помилками, щоб привернути увагу людей. Мушу відмітити — іноді це працювало», — цитата Марії Карпаєвої.
Висновок після роботи на Prowly від колег з СHI Software:
📌 важко працювати з країнами: Швейцарія, Австрія, Німеччина, адже вони не хочуть публікувати матеріал англійською, а виключно німецькою;
📌 історія особистого спілкування з журналістами працює краще.
У свою чергу Марія Плюшко, Head of Marketing у Aimprosoft, поділилась досвідом роботи з HARO.
HARO (Help a Reporter Out) — сервіс, який поєднує журналістів та джерела інформації, його використовують для опитувань, збору думок експертів тощо.
Механіка роботи: ви підписуєтесь на розсилку й отримуєте листи з запитами від журналістів. Тематика буває різноманітна: EDU, ІТ, технології, бізнес, політика тощо. На кожний запит є певний час, тема, критерії. У вказані терміни ви маєте підготувати відповідь і надіслати її журналісту.
Сервіс HARO безкоштовний, але є платні тарифи, за допомогою яких зручніше сортувати теми за ключовими словами.
Коментар від Марії Плюшко стосовно роботи з сервісом:
«Якщо у вашій компанії складний бюрократичний процес, що стосується апруву матеріалу, то краще подумати, чи варто починати роботу з HARO. У тих, хто робить швидкі й якісні матеріали, більше шансів отримати публікацію».
Маріам Казарян підсумувала, що взаємодія з українськими та іноземними журналістами дуже відрізняється між собою. В Україні темп життя вище, ніж у Європі:
«Один лист, потім нагадування… Якщо відповіді немає — рухаємось далі, шукаємо нового журналіста»
📌 Що треба знати про пітч?
Учасниці круглого столу відзначили кілька ключових моментів під час пітчу. Наприклад, Аліна Сінькова, модераторка зустрічі, звернула увагу на наступне:
«Якщо ви пропонуєте новину як ексклюзивну, то робіть таку пропозицію тільки одному медіа, інакше це може загрожувати вашій репутації».
Персональний підхід до кожного журналіста підвищує шанси отримати публікацію. Щоб «зачепити» бажану людину, треба моніторити її активність у соцмережах, наприклад, LinkedIn і дізнатись, що репостить журналіст, що коментує, як коментує. Провести аналіз отриманої інформації і починати спілкування на базі зібраних даних.
📌 Які нюанси роботи з міжнародними ЗМІ?
Крім цього, Аліна Сінькова поділилась власним спостереженням, що в США можливо запросити представників місцевої влади на відкриття офісу іноземних компаній.
Як спілкуватись з журналістами?
🔹 За можливості, знайомимось на бізнесових, нішевих, нетворкінгових івентах (перед подією завжди ознайомитись зі списком медіа та журналістів). Зараз дехто практикує знайомство за онлайн-кавою.
🔹 Зробити ресьорч і підписатись на соцмережі журналістів (Twitter, LinkedIn).
🔹 Підтримка особистого контакту з журналістами. Не «сталкерити», але час від час вітати, давати фідбек по матеріалам тощо.
🔹 Подарунки — не завжди гарна ідея. В західній культурі журналісти можуть сприйняти такий жест як спробу вплинути на об’єктивність. Краще дарувати щось невелике, символічне, особисте.
🔹 Використовуйте CRM. Ведіть облік дотиків з журналістами.
Проте всі учасниці круглого столу відзначили, що жива розмова або відеодзвінок на 100% кращі та ефективніші, ніж чат або звичайна переписка.
📌 Висновки
Основна місія зустрічі — знайти практичні рішення, щоб посилити гучність бренду кожної компанії Kharkiv IT Cluster та українського ІТ в цілому.
Колеги з Aimprosoft розповіли, що на початку повномасштабного вторгнення люди за кордоном узагалі не розуміли, як ми, українці, живемо в Україні, як бізнес працює, як не відпадають клієнти і чому у нас взагалі є інтернет.
«Треба розвіювати міфи, що українська економіка й бізнес померли!»
Наприкінці зустрічі Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster, анонсувала створення нової спільноти:
«Ми плануємо запустити самоврядування для найактивніших піарників і створити PR Комітет, щоб генерувати круті ідеї, створювати спільні проєкти і рішення».
Аліна Сінькова відзначила, що завдяки Kharkiv IT Cluster можуть відкритись ширші перспективи для просування, а Юлія Заплавська додала, що під час пітчу з представниками ЗМІ була популярна ситуація, коли журналісти ставили питання:
«Чи є у вас ще хтось, хто б міг надати коментарі з цього питання чи галузі?»
Окрема подяка інфопартнерам Kharkiv IT Cluster за підтримку і промоцію івенту:
🤝 Odessa IT Family
🤝 Happy Monday
🤝 WiT Ukraine
Тому Kharkiv IT Cluster запрошує всіх до потужного ком’юніті, яке продовжує набирати оберти. Приєднуйтесь, щоб про вашу компанію та українське ІТ почув увесь світ!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: