Як підкорити хаос та розвивати компанію в часи бурі. Досвід СПЕЦВУЗАВТОМАТИКИ
Навіть у непевні часи українські технологічні компанії продовжують бути головним драйвером інновацій та розвитку. Стрімкі зміни та виклики часом здатні посилити позиції та відкрити нові можливості для бізнесу.
«Ми не здатні управляти морем, але можемо керувати вітрилом і направляти свій корабель» — саме так почав нашу розмову Сергій Гайдук, CEO СПЕЦВУЗАВТОМАТИКА.
Вектори діяльності компанії в період війни
СПЕЦВУЗАВТОМАТИКА — це українська компанія, системний інтегратор рішень для формування ІТ-інфраструктури. Основні напрямки бізнесу — постачання ІТ-обладнання А-Брендів, побудова і захист мереж, виробництво ПК і серверів, побудова систем фізичної безпеки, впровадження рішень з кібербезпеки. Засновані у Харкові і працюємо на національному рівні.
«До нас звертаються для відновлення оптичних комунікаційних ліній, що постраждали від обстрілів. Ми також приводимо до ладу системи периметральної безпеки для різних підприємств, включаючи ті, що знаходяться в передмістях Харкова і зазнали пошкоджень ще на початку повномасштабного вторгнення», — розповідає Сергій Гайдук.
Під час війни частина автопарку компанії була передана на потреби армії. Крім того, мобілізовані до лав ЗСУ співробітники завзято продовжують виконувати інженерні завдання, але вже на передовій, підтримуючи комунікаційні та інші системи у надскладних умовах.
Окрім фізичних об’єктів, розвиток кібербезпеки також стає пріоритетною задачею для компанії. Сергій підкреслює, що збирається посилити свою команду в цьому напрямку.
СПЕЦВУЗАТОМАТИКА пропонує такі послуги з кібербезпеки, як безкоштовний мініаудит та обладнання для захисту мереж. Компанія забезпечує рішення для об’єктів критичної інфраструктури, зокрема, для енергетичних підприємств та Міністерства охорони здоров’я.
Модернізація компанії після 2018 року
З переходом Сергія на посаду CEO у 2018 році СПЕЦВУЗАТОМАТИКА почала новий етап свого розвитку.
«Посаду керівника я обійняв у 2018. На той момент в нас був, сталий колектив і багаті традиції. Але я вбачав необхідність у проведенні певного реформування. Тому я зробив канбан-дошку, де прописав 50 відповідних цілей. І ми почали їх реалізовувати всією командою», — ділиться Сергій.
Після визначення потреб ринку і стратегічних планів було розпочато процес реформування. Він був націлений на зміцнення позицій компанії та зміщення від роздрібного сектору до системної інтеграції. Це охопило всі рівні: від керівництва до команди інженерів. І призвело до покращення якості послуг та розширення їхнього портфоліо.
Сергій Гайдук зазначає, що цей перехід вимагав тісної співпраці з виробниками та активної адаптації внутрішніх процесів:
«Це був великий шлях для нас. Він вимагав більше самостійності від нашої команди. Це вже не лише механічне виконання завдань, а ініціатива, креативність та особиста відповідальність. І, насправді, для декого це був потужний поштовх для розкриття потенціалу».
Новий підхід до роботи, зосереджений на індивідуальних потребах клієнтів та аналітичному пошуку рішень, дозволив компанії стати провідним постачальником в галузі. А завдяки топ-партнерам Dell, HPE, Cisco, Fortinet, Canon, Xerox команда може застосувати найновіші розробки та технології цих виробників для створення високоякісних інтегрованих рішень.
Адаптивність, як динамічна риса компанії
Віддалена робота стала необхідністю у сучасних умовах, і компанія успішно адаптувалася до цього. Сергій наголосив, що розосередженість команди не перешкодила їй залишатися ефективною та спрямованою на досягнення цілей. Він відзначив:
«Наша внутрішня ІТ-команда забезпечила співробітникам необхідні ІТ-сервіси, що дозволило їм працювати над спільними завданнями абсолютно дистанційно. І люди працюють. Навіть більш продуктивно, ніж раніше. Ті 2 години, які колись витрачалися на дорогу зараз затрекані, як робочі. Хоча це не регламентується адміністрацією — загальна ініціатива робітників».
Досвід СПЕЦВУЗАВТОМАТИКИ свідчить про те, що українські технологічні компанії можуть стати лідерами у глобальному інноваційному просторі, незалежно від обставин. Тому, реагуючи на виклики, необхідно, в першу чергу, шукати нові можливості для розвитку.
Приєднуйтесь до прогресивного ком’юніті Kharkiv IT Cluster — розвивайте українську ІТ-індустрію разом з нами!