Як пережити блекаут: практичні поради від Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Масована ракетна атака на Україну 22 березня 2024 спричинила значні руйнування та тривалий блекаут у Харкові. Для компаній Kharkiv IT Cluster — це не перший блекаут, який вкотре доводить, що наша сила у єдності та спільноті. Вже до 10 ранку в перші години блекауту всі запити з шерингу робочих приміщень було задоволено. Всі охочі фахівці з ІТ-компаній-мемберів Kharkiv IT Cluster вже запрацювали у звичному режимі та продовжили delivery рішень для замовників.
Тож ділимось порадами від Kharkiv IT Cluster, що були набуті на практиці та допоможуть вам пережити блекаут.

Що робити зі зв’язком?

У момент обстрілів нам потрібен зв’язок, щоб мати змогу дізнаватись оновлення ситуації, синхронізуватися із тіммейтс та контактувати з рідними. Через загрозу блекаутів можуть виникнути проблеми з підключенням до мобільної мережі та інтернету. У такому випадку ви можете скористатись послугою Національного роумінгу, яка працює з усіма операторами по Україні.

Три кроки, як під’єднати сервіс:

1. Відключити в телефоні автовибір мережі.
Для Android: налаштування – мобільна мережа (підключення) – оператор.
Для iOS: параметри – стільникові дані – вибір мережі.
2. Знайти й вибрати доступну мережу вручну: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL.
Якщо зареєструватися не вдалося, треба спробувати ще раз або вибрати іншу мережу.
3. Перевірити можливість проходження дзвінка, смс.

Також варто заздалегідь домовитися із родиною про безпечне місце зустрічі. Випишіть важливі номери, включно зі стаціонарними контактами аварійних служб, собі у блокнот та роздрукуйте копії документів.

Must have по речах, що можуть знадобитися.

Завчасно створений екстрений набір речей для блекауту допоможе уникнути паніки:

– Ліхтарик із запасними батарейками та LED-стрічки для освітлення. Туди ж свічки, сірники, запальнички. Вам також може знадобитись налобний ліхтар або ж кемпінговий ліхтар, який зможе освітити всю кімнату.
– Декілька павербанків оптимальної потужності (мінімум 20000 mAh) або інший портативний зарядний пристрій. До речі, гарно також мати перехідник для зарядки павербанків у машині.
– Радіо на батарейках або ж роутер для альтернативного мобільного інтернету.
– Аптечку з основними ліками.

Як зігрітися, коли опалення не працює?

Зовсім скоро погода буде радувати нас теплими сонячними промінчиками, та це не значить, що не треба готуватись до ймовірного похолодання. У випадку блекауту холодними ночами це може стати справжнім випробуванням.

Пропонуємо скористатись чек-листом і перевірити свою готовність зігрітись за будь-яких умов:
– Твердопаливний котел — кращий варіант для власників приватних будинків.
– Термозахист вікон (плівка). Це допоможе уникнути протягів, особливо якщо ваше спальне чи робоче місце знаходить біля вікон. Також можна використати клейку стрічку.
– Обігрівач гасовий (керосин). На випадок відсутності електрики це може дуже допомогти, проте завжди перевіряйте чи достатнім є запас палива.
– Водяні або хімічні грілки. Будуть працювати за будь-яких умов.
– Спальний мішок, термо ковдра (туристична), термо білизна.
– Вовняний, флісовий чи бавовняний одяг, шкарпетки, шарфи
– Термос. Гарячий чай завжди допоможе зігрітись та підняти настрій.
– UGG для дому.

Що потрібно для приготування їжі?

Вам знадобиться туристична плитка з балонами, яка є безпечною та зручною у використанні. Також запасіться сірниками та сухим паливом, наприклад, сухим спиртом. Проте на такому обладнані багато не приготуєш. Тому окремо попіклуйся про харчові запаси. Перевагу краще віддати продуктам із довгим строком зберігання. Це може бути сублімована їжа, консерви, сухофрукти та горіхи, шоколад, крупи та борошно, кава тощо.
Окремо забезпечте запас питної та технічної води.

Як дістатись потрібної локації?

Через наслідки обстрілів місто може бути повністю знеструмлене. У такому випадку метрополітен і наземний електротранспорт не курсують, людей перевозять муніципальні автобуси. Вам слід відстежувати тимчасові маршрути транспорту у вашому місті на період відключення електроенергії, зазвичай ними діляться регіональні медіа та телеграм-канали. Як приклад, наводимо мапу Харкова, яка є актуальною на сьогодні. Також по всій країні відкриті й працюють “пункти незламності”, де кожен може зігрітись та зарядити свої пристрої. Знайти адреси можна у Дії або на мапі.

Інформаційна безпека.

Також слід підготувати себе інформаційно. Раніше Kharkiv IT Cluster готував матеріал про правила безпеки в непевні часи. Ми перевірили його актуальність та хочемо поділитись деякими ресурсами:
Ілюстрована брошура від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з ключовими порадами для всієї сім’ї.
Дослідження “Бабель” про посібники на випадок війни з Ізраїлю, Швеції і України.
Подкаст від НВ «Мене це хвилює», де обговорюються відповіді на поширені запитання про поведінку в умовах війни.

Для продовження сталої й безпечної роботи перенесіть важливу інформацію у “хмари” і надайте доступ до неї з телефону та планшету.

Те, що не під силу блекаутам.

У темні та складні часи перемагає єдність і сила. Протягом року українське ІТ-ком’юніті Kharkiv IT Cluster не раз змогло це довести.
У будь-які непевні часи комʼюніті Харківського ІТ Кластера відразу переходить у режим підтримки, де компанії об’єднані цінностями, а не географією.
Ми підтримуємо, ми ділимось, ми чуємо та реагуємо, й саме тому ми — незламні.

Приєднуйтесь до незламної спільноти Kharkiv IT Cluster, щоб долати складнощі разом!

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Екстремальна зима в Україні. Як бути готовим?

Коментарі