Як NIXMultiConf стала найбільшою в Україні онлайн IT-конференцією і зібрала 17 тис глядачів із 13 країн

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Четвертий рік поспіль ми проводимо масштабний івент — NIXMultiConf. Під гаслом «айтішникам — від айтішників» експерти розповідають, як працювати з новими технологіями та проєктами різного типу, діляться особистим досвідом і рішеннями. Фішка заходу — мультитульність. Серед десятка напрямків кожен учасник — від Junior до Senior-фахівця — відшукає для себе корисне. Безкоштовно. А обрати й справді є з чого: Python, Data Science, Salesforce, HR, JS, Java, Android, PHP, WordPress, Sync.NET, Design, QA, PM, BA.

Не обов’язково бути програмістом, щоб захоплено слухати доповідь про емоційне вигорання, доступний дизайн або e-commerce на самоізоляції. Однак попереджаємо: після перегляду наших лекцій ризикуєте стрімко увійти в IT 🙂

NIXMultiConf

2020-10-30-12.14.13 Як NIXMultiConf стала найбільшою в Україні онлайн IT-конференцією і зібрала 17 тис глядачів із 13 країн


Із «посиденьок для своїх» — у найбільший в Україні онлайн-івент

Вісім років тому ми вперше організували неформальний мітап «для своїх». Прийшли близько 150 PHP-розробників, усі дуже ідейні та мотивовані. Після зустрічі новина про подію розійшлася по офісу, в чатах й особистих розмовах. Організаторів питали: «Ну, що, коли ще збираємося? А будуть інші напрямки?». Коли в одних є бажання розвиватися, а в інших — можливість ділитися накопиченим досвідом, чому б не зібрати їх разом на одному майданчику? Так і зробили.
Першу мультиконференцію відвідали 1300 осіб. Через кілька років проєкт перетворився в окреме ком’юніті харківських IT-спеціалістів і досяг 4000 фахівців. У 2020-му ми побили рекорд і стали найбільш відвідуваним онлайн-івентом в Україні та за всю історію NIX.

2020-10-30-12.14.03 Як NIXMultiConf стала найбільшою в Україні онлайн IT-конференцією і зібрала 17 тис глядачів із 13 країн


Нові челенджі та можливості віддалено

Цьогоріч випробували абсолютно незвичний для NIX формат. В Україні наші прямі ефіри дивилися Харків, Київ, Львів, Ужгород, Одеса, Тернопіль, Вінниця, Рівне, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Чернігів, Суми, Кропивницький, Житомир та інші міста.
Географія глядачів за кордоном теж вражає. Білорусь, Румунія, Естонія, Польща, Росія, Великобританія, Німеччина, Єгипет, Казахстан, Узбекистан, ПАР, США — коли б ми ще дозволити собі стільки гостей?

Завдяки онлайну до NIXMultiConf приєдналися іноземні експерти. У мітапі ThinkPython — Еммануїл Толев з Elastic (Великобританія), Себастьян Нойбауер з Blue Yonder GmbH (Німеччина) і Тетяна Аль-Чуейр Мартінс із BBC (Великобританія); у ThinkРМ — Максим Баталін, Executive Agile Coach (Білорусь); у ThinkPHP — Олександр Макаров, один із розробників PHP-фреймворку Yii, співорганізатор PHP Russia (Росія).

Програму кожному напрямку спікери визначають самостійно. Вони спираються на актуальні питання — те, що програмісти і нетехнічні фахівці обговорюють на форумах або в своїх проєктних командах. Базова теорія, практичні кейси, відповіді на 1000 і 1 питання аудиторії — експерти готові до всього. А цього року для декого виступ на конференції став дебютом. Підготуватися допомогли курси ораторської майстерності від ведучого, актора театру і нашого друга Сергія Москаленка (він же Black Jack). Заняття проходили трохи більше місяця у Zoom. Кожен спікер побував на 4–5 уроках. Прокачалися в самопрезентації, подачі матеріалу онайн, триманні глядацької уваги, у парах пропрацювали різні ситуації під час ефіру. Тепер Ніксам онлайн не страшний.

2020-10-30-12.13.56 Як NIXMultiConf стала найбільшою в Україні онлайн IT-конференцією і зібрала 17 тис глядачів із 13 країн


І трохи гордості — наша NIXMultiConf #4 у цифрах:
 • 2500 підписок на інформаційні розсилки;
 • 17к переглядів прямих ефірів;
 • 35 годин онлайн-трансляції;
 • близько 600 питань від глядачів і тисячі коментарів на YouTube-каналі;
 • 38 спікерів, у тому числі з Великобританії, Німеччини, Білорусі та Росії;
 • 36 доповідей — айтішникам від айтішників;
 • 14 напрямків, серед яких ми вперше презентували Python, Data Science, Salesforce і HR;
 • 200 подарункових наборів NIX Growth box;
 • 15 учасників івент-команди, враховуючи режисерів, операторів і звукорежисерів;
 • 13 ведучих за кожним напрямом і за кадром — наш друг, ведучий Black Jack;
 • 24 піци, кілька літрів кави і кока-коли.

YouTube-канал

2020-10-30-12.13.39 Як NIXMultiConf стала найбільшою в Україні онлайн IT-конференцією і зібрала 17 тис глядачів із 13 країн


Наближається новий виклик — ювілейна NIXMultiConf #5. Впевнені, без сюрпризів не обійдеться — як для організаторів, так і для учасників.

Слідкуйте за новинами на Facebook-сторінках мітапів: ThinkPHP, WordPress Kharkiv, RubyRoars, ThinkPM, ThinkJS, ThinkBA, ThinkQA, iThink, ThinkJava, ThinkAndroid, Sync.NET. Стріми вподобаних доповідей дивіться на YouTube-каналі. Корисними матеріалами та відео поділимося пізніше і відправимо всім, хто підписався на розсилку на сайті івенту — підписуйтесь і ви.

Сайт івенту

Рекомендовані матеріали

 1. ІТ-конференція NIX MultiConf

Коментарі