Як не втрачати гроші по контрактам з клієнтами T&M, Dedicated Team та Outstaffing? Перший захід IT Cluster in the Cloud

Як не втрачати гроші по контрактам з клієнтами T&M, Dedicated Team та Outstaffing? Перший захід IT Cluster in the Cloud

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Українська ІТ-індустрія постійно знаходиться в умовах турбулентності, що весь час створює нові непередбачувані виклики. Саме тому нині надважливо об’єднуватись, виробляти спільні рішення по проблемних напрямках бізнесу та посилювати спроможність ІТ-компаній продовжувати роботу попри вимушену релокацію та розосередженість команд.

Новий проєкт Харківського ІТ Кластеру — «IT Cluster in the Cloud» — відкриває додаткові можливості для ІТ-компаній у непевні часи.

Першим івентом проєкту став Legal Talk від Kharkiv IT Cluster, що відбувся 20 липня. Тема обговорення — фішки ІТ-контрактів з клієнтом, які дозволяють заробляти більше та не втрачати гроші через сліпі зони ІТ-угод.

Спікером івенту став Максим Носарев, Founder та CEO Tretten Lawyers, IT-адвокат, юридичний партнер Kharkiv IT Cluster.

На прикладі власних кейсів Максим розглянув найбільш розповсюджені ІТ-контракти — T&M, Dedicated Team та Outstaffing, розібрав найпоширеніші помилки, які призводять до фінансових втрат, та як їх уникати.

Помилки, що призводять до фінансових втрат у контрактах T&M

Однією з головних тем заходу були помилки, які допускають компанії при укладанні та виконанні контрактів у форматі T&M. Ця модель дозволяє клієнту контролювати процес розробки, однак недостатньо чіткі умови, невірно визначені обсяги робіт або відсутність механізмів контролю можуть призвести до перевищення бюджету проєкту та фінансових збитків для обох сторін.

Відмінність Dedicated Team від T&M та ризики в Outstaffing

Другою важливою темою обговорення була відмінність Dedicated Team від T&M та ризики, пов’язані з Outstaffing.

Dedicated Team — це команда фахівців, яку наймає замовник для виконання конкретного проєкту або процесу. У порівнянні з T&M, де контроль над розробкою залишається на боці замовника, у Dedicated Team замовник отримує готовий продукт, виконаний командою.

Зате у моделі Outstaffing замовник наймає фахівців з зовнішньої компанії, що може створити додаткові ризики пов’язані з нестачею контролю та комунікації.

У контексті всіх трьох моделей було виокремлено практичні заходи захисту від фінансових ризиків. Більше деталей у записі вебінару на нашому каналі YouTube.

Ефективне укладання контрактів T&M, Dedicated Team та Outstaffing є важливим для успішної реалізації проєктів та уникнення фінансових ризиків. Саме практичні кейси, розібрані на івенті «Фішки ІТ-контракту з клієнтом, які дозволять заробляти більше», дали можливість переглянути вже наявні ІТ-контракти та передбачити ризики по майбутніх. А це означає — захистити діяльність ІТ-компаній у правовому полі та посилити спроможність до економічного зростання.

Kharkiv IT Cluster, як динамічна та впливова спільнота, продовжує працювати задля розвитку української ІТ-індустрії та створення екосистеми для технологічного бізнесу.

Захід, реалізований завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», став практичною платформою, де попри географічну приналежність ІТ-компанії долучились до експертного обміну досвідом та отримали практичні поради для свого бізнесу.

Ми щиро вдячні Максиму Носареву за його професійну експертизу та шерінг яскравими кейсами з багаторічного досвіду Tretten Lawyers.

Висловлюємо подяку компаніям Odesa IT-family, SocialBoost, IT Ukraine Association, Tucha, Ivano-Frankivsk IT-Cluster, Happy Monday та UGEN за їхню підтримку в інформаційному просторі, завдяки якій наша подія стала корисною для широкої аудиторії ІТ-компаній.

logo-1-414x217 Як не втрачати гроші по контрактам з клієнтами T&M, Dedicated Team та Outstaffing? Перший захід IT Cluster in the Cloud

Хочете бути учасником зустрічей Legal Talk? Приєднуйтесь до Kharkiv IT Cluster! Ми дозволяємо учасникам отримати доступ до записів всіх зустрічей Legal Talk. Будьте завжди в курсі юридичних питань разом з Kharkiv IT Cluster!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Актуальні питання за наслідками подання перших звітів з КІК — Legal Talk від Kharkiv IT Cluster
  2. Банер з написом: "Бути в курсі змін завжди «на часі» — Legal talk від Kharkiv IT Cluster"
  3. Незнання законів не звільняє від відповідальності, або як правильно сплачувати податки — Legal Talk від Kharkiv IT Cluster

Коментарі