Харківський IT Кластер розповів жінкам, як зробити перші кроки в IT професії

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Практичний семінар “Жінки в IT” відбувся у Харківському обласному центрі зайнятості 9 березня 2017 року. Захід пройшов за підтримки Центра гендерної культури і був зорієнтований на тих жінок, які хочуть знайти роботу в IT компанії та стати фахівцями у цій галузі.
момент его объем составляет 2.7 млрд., а до 2020 года эта цифра удвоится.
За даними Харківсього IT Кластеру, IT розвивається найбільш динамічно поміж усіх галузей економіки України. Від 2011 до 2015 року IT ринок країни зріз у 2,5 рази, й нині його об’єм складає 2,7 млрд., а до 2020 року цей показник збільшиться вдвічі.
Наталія Виноградська, виконавчий директор Харківського IT Кластеру, відзначила: “Попит на фахівців росте, але їм ставлять досить високі вимоги – здатність до навчання, працелюбність, відповідальність і знання англійської мови. Починати свою кар’єру тим, хто не дуже добре володіє англійською, я би рекомендувала з Digital агенцій. Такі компанії є чудовими майданчиками для навчання, котрі дають старт для подальшого професійного зростання”.
В цілому, кількість жінок, які працюють або прагнуть працевлаштуватися в IT компаніях, стрімко збільшується. Вже зараз 46% тих, хто навчається на курсах тестувальників у Телесенс Академії, – жінки, а нещодавно було сформовано виключно жіночу групу.
“Наші викладачі роблять усе можливе, щоби інформація курсів була зрозумілою як технічним, так і нетехнічним спеціалістам, гуманітаріям, а також тим, хто не має вищої освіти. Тож, спочатку усі вони знаходяться в рівних умовах. Протягом навчання вони беруть участь у тестуванні реальних проектів, які за нашим проханням надають нам партнерські IT компанії. Таким чином випускники можуть вказати в резюме про участь у такому проекті, що дає їм реальну перевагу під час працевлаштування”, – розповіла слухачам Дар’я Сєдих, керівник Телесенс Академії.
Багато з тих, хто приходить в IT галузь уже мають досить великий досвід в інших сферах, але на даному етапі життя вони хочуть змінити свій напрямок і спробувати себе у чомусь новому. Часто їх приваблює те тільки рівень зарплат, але й можливість реалізовувати власні ідеї мати вагу в компанії, де вони працюють.
“У IT сфері інтенсивність роботи дійсно висока, так само, як і вимоги до співробітників. Однак для багатьох з них головним мотиватором старанно працювати стає осяжність результату: коли ти – важлива ланка у проекті й сам бачиш, що від тебе цей проект залежить. Це дуже мотивує виконувати свою роботу якісно і вчасно, а також постійно розвиватися, щоби виконувати різноманітні завдання”, – наголосив у своєму виступі Тимур Маруфій, керівник проекту IT Career Professionals.
Знайти свого потенційного роботодавця, якщо є бажання, цілком реалістично, як запевняють учасники семінару. Тим, хто шукає собі вакансію, можна взяти участь у спеціалізованих програмах від IT компаній, пройти навчання на курсах і регулярно відвідувати ярмарки вакансій, де можна познайомитися з роботодавцем безпосередньо.
[wonderplugin_slider id=”72″]

Коментарі