weblab_technology_10th_anniversary_web

WebLab Technology 10 років: чому ми вирішили не святкувати?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

WebLab Technology виповнилося 10 років: як ми пройшли цей шлях і чому вирішили не святкувати свій ювілей?

Десять років — це визначна дата для нашої команди. Ми розпочали свій шлях у грудні 2013 року будучи маленькою командою розробників на аутсорсинговому проєкті для маркетингової компанії, партнера Emaar Properties. Проєкт прийшов як запит до одного з кофаундерів, який зараз виконує роль CTO та Solution Architect, і якраз завершив роботу по імплементації indoor навігаційних кіосків для торгових центрів.

Remote-first

Пригадуючи ті часи, коли тільки стартував наш проєкт, ми орендували офісну кімнату в бізнес-центрі, у промисловій зоні Харкова. Вже через 6 місяців роботи ми отримали додаткове фінансування зі сторони клієнта і потребували більше людей до команди.
Так вийшло, що в кінці того року один з ключових інженерів був вимушений переїхати до Франції, інший повертався до Дубая. Наймати в офіс інженерів з потрібним скілом було досить важко переважно тому, що ми суттєво програвали великим компаніям в плані якості офісу та менеджменту простору. Так ми прийшли до стратегії найму за принципом remote-first. На той час, на момент 2014 року, це стало нашою великою конкурентною перевагою, адже існував значний пул інженерів, які хотіли працювати віддалено.

Після того, як кількість членів нашої команди зросла до 10 осіб, ми побачили, що однієї тільки технічної компетенції для роботи в команді вже недостатньо. Зважаючи на наш remote-first підхід, ми усвідомили, що потребуємо інженерів, які можуть працювати автономно, здатні самостійно приймати рішення і готові брати відповідальність за результат.

Dedicated Teams

Ми зрозуміли, що робота в форматі dedicated teams — це оптимальний підхід для нашої компанії. Ми повністю зосереджуємося на потребах одного клієнта, розширюємо його in-house штат, адаптуємося під його корпоративну культуру та фокусуємося на довгостроковій співпраці, яка може тривати роками.

Співпраця з готовими dedicated командами дозволяє клієнту найняти в штат дійсно зацікавлених в успіху людей, при цьому зазвичай кращих, ніж він міг би найняти сам, зважаючи на наш багаторічний досвід. І до цього також додаємо готову систему масштабування, успішні патерни керування, і досить високу фінансову ефективність. Зараз WebLab Technology працює так само, але вже в іншому масштабі.

В основі нашої роботи і тоді, і зараз завжди лежали ключові цінності, серед яких відкритість, скромність, повага, самостійність, чесність та ставлення до кожного проєкту як до свого власного. Вони визначають те, як ми комунікуємо всередині команди та поза її межами, як ми працюємо і формують характер нашої компанії.

Метрики, логіка та технології

В основному ми працюємо з SaaS, B2B, які потребують вирішення конкретних бізнес-задач на масштабі, і насамперед з акцентом на логіку, функціонал, метрики, а не на естетичну візуалізацію. Ми працювали зі стартапами на різних етапах — коли вони тільки починали і тоді, коли вони перебували в активній фазі зростання, нарощуючи потенціал та штат. Завдяки гнучкості ми підлаштовувалися під потреби клієнтів на будь-якому етапі, незалежно від розміру стартапу та бізнес-моделі. Окрім стартапів WebLab Technology реалізовувала складні рішення, що потребували оптимізації та масштабування, і для глобальних Enterprise компаній.

На сьогодні, наш основний технічний фокус зосереджений на AWS, мікрофронтендах з великим обсягом логіки, мікросервісах та AI. Також ми готуємо наших клієнтів до проходження стандартних сертифікацій та аудитів і вміємо підтримувати високий рівень якості у сферах безпеки та комплаєнсу, одним з підтверджень чого виступає SOC 2 Type II сертифікація, яку ми допомогли отримати нашому клієнту ShamanGo.

10 років

Відзначаючи 10-річчя компанії, ми вирішили не влаштовувати помпезних офлайн-подій, а натомість передати наш святковий бюджет на суму більше 10 тисяч USD до фонду Kolo та підтримати тих, хто зараз боронить Україну та решту цивілізованого світу.

«Фонд Kolo робить значну справу. Ми співпрацюємо з фондом з цього року і я гадаю, що це найкраще використання «святкового» бюджету нашої команди», — розповідає CTO та Solution Architect WebLab Technology Олександр Книга.

За 10 років WebLab Technology виросла більш ніж у 10 разів. Сьогодні наша команда складається з професійних інженерів, які працюють над продуктами різної складності, а компанія має у своєму портфоліо таких клієнтів як ShamanGo, AstraZeneca, Novartis, Bryj (ex. FollowAnalytics), Emaar Properties.

Наше бачення розвитку

Ми постійно розвиваємо фахівців всередині dedicated команд та обмінюємось експертизою між ними для синергічного ефекту. На відміну від класичних аутсорсингових компаній, ми, в першу чергу, є командою сильних інженерів, де навіть CEO готовий зробити commit до репозиторію. Наш розвиток — це підвищення середнього рівня seniority інженерів, а не кількісне зростання.

Також ми адепти філософії slow hiring — це дуже ретельний відбір кандидатів, який включає 6 етапів інтерв’ю. Така система дозволяє знайти справді висококласних професіоналів. Особливо активно ми зараз шукаємо компетентного AI Prompting Engineer.

Якщо ви відчуваєте, що наші погляди та філософія збігаються з вашими, то запрошуємо ознайомитися з поточними вакансіями на сайті 👈

Приєднуйтесь до прогресивного ком’юніті Kharkiv IT Cluster — станьте частиною унікального нетворкінгу і отримайте доступ до кластерних сервісів.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. it4life-zbir-na-parafin-dlya-okopnyh-svichoku
  2. dopomoga-226-okremomu-bataljonu-127-ob-tro-zsu
  3. kharkiv-it-cluster-na-zagalnyh-zborah-go-unit

Коментарі