вимушені світчери

Вимушені світчери: професії для старту в IT у непевні часи

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Нам завжди казали, що обов’язково треба бути готовими до змін, вміти пристосовуватися до нової реальності без шкоди для себе та свого ментально здоров’я. Чимало українців після 24 лютого втратило постійну роботу й заробіток, тож, зараз як ніколи є актуальним попит на використання наших адаптивних умінь та навичок на практиці.

👉🏻 За підрахунками Асоціації IT Ukraine більше 85% ІТ-компаній працюють у нормальному режимі, незважаючи на воєнні дії. Низка з них так само потребує нових кваліфікованих кадрів для руху економіки та збереження довоєнних потужностей. Самі компанії пропонують курси для вимушених світчерів, адже за словами експертів, після війни «запит на айтівців залишатиметься високим, а сама IT-сфера може стати новим головним рушієм економіки».

🤗 Kharkiv IT Cluster зібрав для ІТ-початківців топ професій, на які сьогодні зростає попит.

💙 Хто такий .NET Developer?
💛 Кого називають DevOps інженерами?
💙 За що відповідає Project-manager?
💛 Business Analysts та як ним стати?
💙 Трохи про QA engineer
💛 Де можна опанувати обрані ІТ-професії?

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Хто такий .NET Developer? 🤔

Це спеціаліст, який володіє багатьма мовами програмування (C#, F#, VB.NET та навіть C++) і займається розробкою програм за допомогою технологій .NET.

.NET — це платформа на базі Microsoft, яка дозволяє створювати програмні додатки у багатьох сферах: від фінансів до наукових розробок. У цьому можна впевнитися, подивившись перелік за посиланням.

Якщо ви бачите .NET напрямком свого професійного розвитку, то MSDN (Microsoft Developer Network) (офіційний портал з довідковою інформацією з усіх продуктів Microsoft) та TechNet (форум, де обговорюють ці продукти) стануть вам в пригоді.

Кого називають DevOps інженерами? 👩🏻‍💻

Це ІТ-фахівці, які охоплюють у своїй професійній діяльності всі процеси розробки та експлуатації: розробка, тестування, архітектура продукту, оцінка ризиків захисту, різні способи автоматизації та підтримка продукту на всіх рівнях його реалізації.

DevOps або ж Development Operations – це методика для розв’язання проблем між командами експлуатації та розробки. Якщо раніше, коли код потрапляв у руки експлуататорів із вадами, усю провину несла команда розробників. Це затягувало процес. Зараз існує DevOps, який лагодить зв’язок між двома командами.

За що відповідає Project-manager? 🤝🏻

Project-manager — це керівник певного проекту, який несе відповідальність за команду, координує виконання завдань та досягнення цілей. РМ має довести ідею замовника до реалізації в зазначений термін та з використанням усіх можливих ресурсів.

Це нетехнічна професія, однак потребує від спеціаліста широких комунікативних умінь, менеджерських навичок та трохи технічної усвідомленості. Останнє потрібно для розуміння, які саме завдання давати команді.

Business Analysts та як ним стати? 📊

Business Analysts — це спеціаліст, який працює з будь-якими проблемами замовника, перетворює їх на вимоги, шукає рішення для команди, яка надалі буде спиратися на дані ВА у виготовленні продукту.

Виникає логічне запитання: «Які проблеми можуть бути у замовника?». Насправді, їх безліч: від потреби в специфічних функціях стандартного продукту до коротких дедлайнів та особливої презентації. З цим має працювати Бізнес-аналітик.

Аналітичне, критичне, системне мислення, уміння комунікувати, домовлятися та жага постійно вчитися — це головні софт скіли Бізнес-аналітика.

Ключові завдання Business Analysts:

  • виявити нагальну проблему, яку необхідно вирішити;
  • сформувати концепцію рішення;
  • створити ТЗ з описом вимог;
  • налагодити і підтримувати комунікацію між стейкхолдерами в процесі розробки.

Трохи про QA engineer 🖱

QA (Quality Assurance) engineer — це спеціаліст, який відповідає за якість продукту, займається тестуванням, виявленням помилок та вдосконаленням роботи кінцевого результату проєкту.

Процес забезпечення якості QA складається з таких етапів:

    • перевірка вимог до продукту;
    • оцінка ризиків;
    • планування ідей щодо покращення якості продукту;
    • планування тестування;
  • аналіз результатів тестування.

Де можна опанувати обрані ІТ-професії? 📚

💙Coursera — безкоштовні курси для українців

💛 Genius Space відкриває всі професійні курси для українців безкоштовно

💙 БЕЗКОШТОВНИЙ МАРАФОН Для тих, хто хоче в IT // але ще сумнівається від GO IT

💛 Курс від BINARY STUDIO ACADEMY з програмування додатків на .NET

💙 Курси від Mate Academy

💛 Курси для майбутніх тестувальників від QATestLab

А більш детально про курси, які стали безкоштовними для українців, дізнавайтесь у нашій статті.

Світчер може опанувати нову професію за умови інтенсивного навчання протягом 4 місяців. Однак якщо він поєднує навчання з основною роботою, то на це може піти близько 10 місяців. Професія — це діло душі. В ІТ ви знайдете велике розмаїття спеціальностей та обов’язково затоваришуєте з однією. Головне — плідно вчитися.

💙Віримо в себе, віримо в майбутнє, віримо в Україну!💛

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Коментарі