volontera_ua

Волонтерська допомога в один клік

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Українські волонтери кожного дня допомагають сотням тисячам українців. Внесок організацій і окремих осіб важко оцінити словами, кожний з них вже став героєм для України та українського народу!

Події ранку 24 лютого змінили плани всіх без виключення українців. Тисячі людей стали потребувати допомоги і підтримки: перетин кордону, пошук житла, евакуація, гуманітарна допомога тощо. Багато українців мають досвід отримання допомоги від волонтерів.

Kharkiv IT Cluster з першого дня повномасштабного вторгнення вступив до лав волонтерів і всіляко допомагає та підтримує всіх хто цього потребує.

«Ми з першого дня залучаємо мемберів спільноти і наших міжнародних партнерів, щоб підтримати харків’ян і місто. Ми координували людей, щоб вони мали змогу безпечно евакуюватись зі своїми сім’ями, передавали Starlink компаніям, щоб вони продовжували працювати незважаючи на пошкодження критичної інфраструктури і координували гуманітарну допомогу для жителів міста», — коментує ситуацію Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster.

Серед волонтерських кейсів ком’юніті — допомога Харківській обласній військовій адміністрації. Після ракетного удару 1 березня 2022 року, працівники ХОВА залишились без робочого місця, а місто без будівлі. Тому загальними зусиллям спільноти Kharkiv IT Cluster співробітники адміністрації харківської області були забезпечені необхідними меблями і технікою для роботи.

Фахівці багатьох компаній Харківського ІТ Кластеру встигають не лише писати код, а й замовляти бронежилети військовим, не лише виконувати таски, а й розвозити гуманітарку, а крім робочих спринтів, закривають і багатомільйонні збори.

Як все починалось?

Кожен з нас продовжує свою справу і сьогодні: реагує на запити харків’ян, наших військових і міста, незважаючи на всі виклики. Один з яких — відсутність єдиного каналу зв’язку, між людьми і волонтерами. Через це дехто досі змушений залишатись один на один зі своєю проблемою. Щоб це виправити і поліпшити комунікацію між громадянами, волонтерами і організаціями, група ініціативних студентів розробила унікальний застосунок «Волонтера».

Створення «Волонтери» бере свій початок у жовтні 2022 року, коли Kharkiv IT Cluster, ХТУ «IT STEP» і Odesa IT Family об’єднали свої зусилля і організували онлайн-хакатон «HACK4UA».

Івент був присвячений проблемам українських біженців, переселенців і мав на меті створення мобільних додатків та онлайн-засобів, які можуть покращити їх життя.

komanda_volontera-640x427 Волонтерська допомога в один клік

Автори ідеї застосунку «Волонтера» — команда «team.getName()», яку представили студенти НУ «ОП», змагались з іншими 19 проєктами та ініціативами, але саме їх проєкт отримав визнання членів журі і був високо оцінений за наступними критеріями:

📌 Проблематика (розв’язання поставлених задач, вплив рішення на цільову аудиторію)
📌 Технології (інноваційність рішення: наскільки унікальним є проєкт, наявність інноваційної технології)
📌 Бізнес (реалістичність впровадження рішення, бюджет та перспектива масштабування)
📌 Команда (склад, компетенції, розподіл функціональних обов’язків)
📌 Презентація проєкту (вміння презентувати та просувати своє рішення)

Нещодавно автори ідеї «Волонтера» представили перший прототип сервісу.

Волонтерські організації вже мають змогу приєднатись до проєкту і допомагати людям вирішувати їх питання з житлом, одягом або іншими необхідними ресурсами. Все що необхідно зробити — зареєструватись за посиланням.

Зручність застосунку

Кожний хто потребує допомоги, отримає її незалежно від свого місцезнаходження. Завдяки інтерактивній «Мапі допомоги» можна знайти найближчий волонтерський центр, в якому вам допоможуть вирішити будь-які потреби: тепло, зарядка пристроїв, житло, одяг.

«Волонтера» містить всю актуальну і необхідну інформацію: графік роботи, контакти, тому вам не доведеться стояти у чергах, щоб отримати допомогу від волонтерів якомога швидше. Треба лише написати повідомлення або зателефонувати за вказаним номером.

Відтепер всі необхідні контакти, майбутні зустрічі і записи будуть завжди під рукою. Вони зберігаються в одному місці — вашому особистому кабінеті.

Станьте частиною великих змін!

Ми продовжуємо триматись разом і загальними зусиллями наближаємо нашу Перемогу! Kharkiv IT Cluster запрошує усіх небайдужих приєднатись до благодійних ініціатив фонду IT4Life, а компаніям стати частиною прогресивного ком’юніті, яке рухає українське ІТ і реалізує топові рішення для спільноти.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. it4life-natsionalna-gvardiya-ukrayiny-vzhe-opanovuye-radiokerovanyj-kompleks-chaklun
  2. IT4Life допомога від айтівців для контрнаступу
  3. volontery_telesens

Коментарі