“Використовуємо там, де машина не проїде,” — військові про важливість електробайків на фронті
Від початку повномасштабного вторгнення компанія Intellias передала Силам Оборони України 15 електробайків, шість із них – у 2023 році. Військові, чиї імена приховано з міркувань безпеки, зазначають, що на відміну від автівок, які можуть нести більше корисного навантаження, електробайки цінні своєю “хитрістю”.
“Вони роблять мобільність і тишу перевагою над ворогом. Як-то кажуть, тихо прийшов — тихо пішов”, — розповідає боєць стрілецького батальйону.
На сьогодні електробайки використовуються у різних підрозділах ЗСУ. Часто користувачами безшумного транспорту стають пілоти БПЛА та дронів. “Завдяки електробайкам ми можемо мобільно, тихо, приховано приїхати на позицію, сховати байк, відпрацювати. До живлення в байку підключаємо старлінк замість того, аби тягнути багато сумок з зарядними станціями. Шикарно, швидко, тихо, не знаю що можна придумати краще для пілотів”.
Інший військовий розповідає, що пілоти БПЛА та FPV-дронів цінують електробайки не тільки тому, що ті не створюють шуму, але й тому, що не лишають тепловізійного сліду. “Це золота середина на місцевості, де не проїде машина, аби не йти довго пішки до пункту призначення. Електробайки оснащенні додатковим джерелом живлення, мають потужний запас ходу”, — ділиться враженнями захисник.
Військовослужбовці гранатометних груп, які працюють з ручними протитанковими гранатометами, як-от NLAW, і автоматичними гранатометами (АГС), планують модернізувати електробайки та додати до них причепи, адже тягових зусиль байку не бракує. “Можна той самий АГС тягнути й при тому швидко й мобільно пересуватися. Під’їхати на позицію, розкластися, відпрацювати і поїхати”.
Активно використовують електробайки і аеророзвідники. “Найчастіше застосовуємо для оперативного переміщення між позиціями на лінії фронту та пунктами постійної дислокації. Особливо це потрібно, коли відбуваються позаштатні ситуації і треба щось підвезти або забрати. Зазвичай це пошкоджена техніка, наприклад, дрони, рації, старлінк та інше. Також використовуємо для заміни особового складу на внутрішню ротацію або для дорозвідки нових позицій, за потреби переміщення. Доводилось за допомогою байку шукати втрачені дрони в полях”, — розповідає військовий.
Які б задачі не виконували електробайки на фронті, всі військові підкреслюють їхню безшумність та мобільність, що досягаються завдяки технічним характеристикам транспорту. Зокрема, електробайки розвивають швидкість до 70 км/год, можуть проїхати на одному заряді до 180 км. Вони мають вагу 70 кг і можуть нести на собі до 150 кг корисного навантаження. Електродвигун потужністю 3000 Вт заряджається досить швидко – до 80% за 3 години заряджання.
“Ми в Intellias підтримуємо інновації, що допомагають нашим захисникам і захисницям боронити Україну на фронті. Зокрема це і альтернативна мобільність, електробайки, які є неочевидним, але ефективним засобом для пересування бійців на передовій. Ми постійно вивчаємо запити військових і актуалізуємо допомогу відповідно до наявних потреб”, — говорить Роман Гапачило, VP, Talent Management в Intellias.
Компанія Intellias не збирається зупинятися на досягнутому. В наступному році ми плануємо передати військовим наступну партію електробайків.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення команда Intellias передала нашим захисникам і захисницям позашляховики, розвідувальні БПЛА, рації, аптечки, жіночу військову форми та інше необхідне спорядження на суму понад 70 млн. Грн. Крім того, в компанії діють програми з підтримки мобілізованих колег, а нещодавно запрацювала і комплексна програма з реінтеграції військових, що повертаються до цивільного життя.
Про Intellias
Intellias – одна з найбільших українських ІТ-компаній. Розробницькі центри компанії розташовані в Україні, Великій Британії, Польщі, Хорватії, Болгарії, Іспанії, Португалії, Колумбії та Індії. Також Intellias представлений у Німеччині, США та Об’єднаних Арабських Еміратах. Компанія займається розробкою комплексного програмного забезпечення та наданням професійних сервісів, спеціалізуючись на технологічних рішеннях, автомобільній галузі, навігаційних системах, фінансових та телекомунікаційних технологіях. Технологічними продуктами, які розробляють інженери Intellias, користуються понад 2 млрд людей в усьому світі.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: