Відбудова України: візія Kharkiv IT Cluster
Сьогодні вся країна об’єднала свої зусилля та згуртувалась заради наближення Перемоги.
Події, що охопили країну з 24 лютого, стали справжнім викликом для бізнесу та подальшого економічного відродження України.
Саме тому зараз дуже важливо виробити One Voice і сформувати єдину позицію серед бізнесів, щоб створити єдиний й потужний вектор з відновлення держави.
7 червня у Києві пройшов Форум Коаліції бізнес-спільнот. Подія присвячена формуванню спільної позиції бізнесу щодо принципів відбудови України. На сьогодні Коаліція консолідує майже 100 бізнес-об’єднань.
Цього року до івенту доєдналися представники бізнесу, Уряду та Офісу Президента.
ІТ на форумі
Модератор форуму — президент Euroindex, ментор Board Валерій Пекар звернув увагу, що ІТ — стала єдиною галуззю у попередньому році, яка зростала в Україні. Проте як справи у сфері сьогодні?
За 2022 рік ком’юніті Харківського ІТ Кластеру зросло вдвічі, а місто Харків сплатило на 9% податків більше, ніж у 2021. Пані Ольга зазначає, що 95% компаній Kharkiv IT Cluster відновили свою діяльність вже у квітні 2022.
«Айтівці задонатили понад 1 млрд гривень на потреби армії і гуманітарну допомогу і продовжують сплачувати податки в бюджет Харкова», — розказує про діяльність ІТ-ком’юніті Ольга Шаповал.
Незважаючи на позитивну динаміку зростання, зараз тренд від’ємний. Ольга Шаповал представила візію Kharkiv IT Cluster щодо ревіталізації країни та відзначила, що наразі ІТ-бізнес має 3 глобальні виклики, які системно впливають на результати по всій ІТ-індустрії.
Відсутність прозорого виїзду за кордон
Позитивні показники за попередній рік стали можливими завдяки контрактам і домовленостям, які були укладені ще до лютого 2022 року. Щоб подовжити контракти необхідні особисті зустрічі — наші іноземні партнери хочуть бачити нас, але через неможливість виїжджати навіть короткостроково український бізнес втрачає довіру міжнародних замовників і партнерства відповідно.
Людський капітал
Люди — це капітал ІТ-індустрії. Перш за все йдеться про молодь та таланти, тому всі стейкхолдери мають уже сьогодні опікуватись питання освіти й віднаходити рішення, як зберегти школярів і абітурієнтів, що зараз знаходяться в Україні і масово їдуть навчатись за кордон. Це питання — скоріше не якості освіти, а безпеки.
«За результатами опитування: дітей, які хочуть повернутись в Україну, вдвічі більше, якщо порівнювати з відповідями їх батьків», — підкреслює Ольга Шаповал.
Друге критично важливе питання, що стосується людей — бронювання фахівців. Сьогодні айтівець створює поруч із собою 5 робочих місць, тому арифметика доволі проста:
📌 якщо 1 айтівець втрачає можливість працювати — держава втрачає 6 робочих місць;
📌 відповідно, ІТ-компанія втрачає контракт з іноземним замовником, який у якості заміни знаходить фахівця в іншій країні, щоб уникнути додаткових ризиків.
Питання завтрашнього дня
«Сьогодні відсутня візія, як зберігати таланти і що взагалі робити з освітою далі. Ми маємо ризик, що за 3 роки у нас нікого буде наймати, а замістити імпортними талантами не вийде, бо конкуренція на глобальному ринку дуже висока», — цитата Ольги Шаповал.
У якості найбільшого виклику та водночас можливості, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster відмітила сталу підтримку потужності всіх регіонів, незалежно від їх географічного розташування. Лише так ми зможемо мати потужну країну.
Як нам відродити Харків?
«Люди щодня повертаються до міста. Візуальний ефект підтверджує статистика: у квітні 2022 року у Харкові було приблизно 400 тисяч людей, сьогодні зафіксовано 1,1 мільйон. Крім того, Kharkiv IT Cluster проводив офлайн-івенти з мемберами спільноти і на зустрічі у Харкові була найбільша явка. Тому питання повернення людей до Харкова для мене риторичне», — поділилась власним спостереженням виконавча директорка Kharkiv IT Cluster.
До Форуму Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України долучилось багато представників різного за напрямками бізнесу, проте всі вони об’єднані спільними проблемами та баченням обрисом майбутнього України.
За опитуванням підприємців, більшість з них відзначили наступні ключові проблеми для бізнесу:
📌 непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку;
📌 непередбачувані дії держави, що можуть погіршити стан бізнесу;
📌 перешкоди з боку регуляторних чи/та фіскальних органів.
«Не треба чекати, поки війна завершиться, не треба відкладати життя на «після Перемоги», треба вже сьогодні будувати майбутнє нашої країни і об’єднатись навколо цієї цілі»
Слідування принципу «Україна — понад усе» допоможе нам подолати всі виклики й побудувати Україну майбутнього.
Долучайтеся до прогресивного ком’юніті Kharkiv IT Cluster — об’єднаємо свої сили заради майбутнього українського ІТ і нашої держави.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: