forum_ua

Відбудова України: візія Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Сьогодні вся країна об’єднала свої зусилля та згуртувалась заради наближення Перемоги.

Події, що охопили країну з 24 лютого, стали справжнім викликом для бізнесу та подальшого економічного відродження України.

Саме тому зараз дуже важливо виробити One Voice і сформувати єдину позицію серед бізнесів, щоб створити єдиний й потужний вектор з відновлення держави.

7 червня у Києві пройшов Форум Коаліції бізнес-спільнот. Подія присвячена формуванню спільної позиції бізнесу щодо принципів відбудови України. На сьогодні Коаліція консолідує майже 100 бізнес-об’єднань.

Цього року до івенту доєдналися представники бізнесу, Уряду та Офісу Президента.

olga_shapoval_forum-414x276 Відбудова України: візія Kharkiv IT Cluster

ІТ на форумі

Модератор форуму — президент Euroindex, ментор Board Валерій Пекар звернув увагу, що ІТ — стала єдиною галуззю у попередньому році, яка зростала в Україні. Проте як справи у сфері сьогодні?

За 2022 рік ком’юніті Харківського ІТ Кластеру зросло вдвічі, а місто Харків сплатило на 9% податків більше, ніж у 2021. Пані Ольга зазначає, що 95% компаній Kharkiv IT Cluster відновили свою діяльність вже у квітні 2022.

«Айтівці задонатили понад 1 млрд гривень на потреби армії і гуманітарну допомогу і продовжують сплачувати податки в бюджет Харкова», — розказує про діяльність ІТ-ком’юніті Ольга Шаповал.

Незважаючи на позитивну динаміку зростання, зараз тренд від’ємний. Ольга Шаповал представила візію Kharkiv IT Cluster щодо ревіталізації країни та відзначила, що наразі ІТ-бізнес має 3 глобальні виклики, які системно впливають на результати по всій ІТ-індустрії.

Відсутність прозорого виїзду за кордон

Позитивні показники за попередній рік стали можливими завдяки контрактам і домовленостям, які були укладені ще до лютого 2022 року. Щоб подовжити контракти необхідні особисті зустрічі — наші іноземні партнери хочуть бачити нас, але через неможливість виїжджати навіть короткостроково український бізнес втрачає довіру міжнародних замовників і партнерства відповідно.

Людський капітал

Люди — це капітал ІТ-індустрії. Перш за все йдеться про молодь та таланти, тому всі стейкхолдери мають уже сьогодні опікуватись питання освіти й віднаходити рішення, як зберегти школярів і абітурієнтів, що зараз знаходяться в Україні і масово їдуть навчатись за кордон. Це питання — скоріше не якості освіти, а безпеки.

«За результатами опитування: дітей, які хочуть повернутись в Україну, вдвічі більше, якщо порівнювати з відповідями їх батьків», — підкреслює Ольга Шаповал.

Друге критично важливе питання, що стосується людей — бронювання фахівців. Сьогодні айтівець створює поруч із собою 5 робочих місць, тому арифметика доволі проста:

📌 якщо 1 айтівець втрачає можливість працювати — держава втрачає 6 робочих місць;
📌 відповідно, ІТ-компанія втрачає контракт з іноземним замовником, який у якості заміни знаходить фахівця в іншій країні, щоб уникнути додаткових ризиків.

Питання завтрашнього дня

«Сьогодні відсутня візія, як зберігати таланти і що взагалі робити з освітою далі. Ми маємо ризик, що за 3 роки у нас нікого буде наймати, а замістити імпортними талантами не вийде, бо конкуренція на глобальному ринку дуже висока», — цитата Ольги Шаповал.

У якості найбільшого виклику та водночас можливості, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster відмітила сталу підтримку потужності всіх регіонів, незалежно від їх географічного розташування. Лише так ми зможемо мати потужну країну.

olga_shapoval-414x276 Відбудова України: візія Kharkiv IT Cluster

Як нам відродити Харків?

«Люди щодня повертаються до міста. Візуальний ефект підтверджує статистика: у квітні 2022 року у Харкові було приблизно 400 тисяч людей, сьогодні зафіксовано 1,1 мільйон. Крім того, Kharkiv IT Cluster проводив офлайн-івенти з мемберами спільноти і на зустрічі у Харкові була найбільша явка. Тому питання повернення людей до Харкова для мене риторичне», — поділилась власним спостереженням виконавча директорка Kharkiv IT Cluster.

До Форуму Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України долучилось багато представників різного за напрямками бізнесу, проте всі вони об’єднані спільними проблемами та баченням обрисом майбутнього України.

За опитуванням підприємців, більшість з них відзначили наступні ключові проблеми для бізнесу:

📌 непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку;
📌 непередбачувані дії держави, що можуть погіршити стан бізнесу;
📌 перешкоди з боку регуляторних чи/та фіскальних органів.

«Не треба чекати, поки війна завершиться, не треба відкладати життя на «після Перемоги», треба вже сьогодні будувати майбутнє нашої країни і об’єднатись навколо цієї цілі»

Слідування принципу «Україна — понад усе» допоможе нам подолати всі виклики й побудувати Україну майбутнього.

Долучайтеся до прогресивного ком’юніті Kharkiv IT Cluster — об’єднаємо свої сили заради майбутнього українського ІТ і нашої держави.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Kharkiv IT Cluster в офлайні: зустрічі з мемберами про майбутнє IT-індустрії, збереження талантів та влучний момент для розвитку
  2. Започатковані партнерства, реальні угоди можливості від Kharkiv IT Cluster
  3. edu_summit_2023_ua

Коментарі