Василь Солощук

Василь Солощук: «Ми займаємося серйозними рішеннями в Enterprise Software Development»

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Василь Солощук – CEO компанії INSART та співзасновник Kharkiv IT Cluster. Він часто іздить в США для роботи з клієнтами та щоб дізнаватися про найактуальніші тренди та впроваджувати їх в Україні. Ми дізналися у Василя історію створення компанії, про ініціативи та досягнення INSART.

Як Ви стали керівником компанії INSART?

З дитинства мене цікавили математика, комп’ютери, програмування, але окрім цього мені подобалося С детства меня интересовали математика, компьютеры, программирование, но помимо этого мне нравилось організовувати людей. В шкільні та університетські роки разом з однодумцями ми намагалися писати свої продукти та ігри. У нас були певні успіхи, тож до старших курсів утворилася невелика група фрілансерів – IT Incubator Team. Я на той час сконцентрувався на програмуванні та не замислювався над створенням великої компанії. З колегами ми почали брати проекти на фріланс: робили сайти та нескладні програмки. У нас почало виходити, і до кінця навчання ми зібрали якісне портфоліо, орієнтоване на веб-проекти. Незабаром наша група вирішила зайнятися більш серйозніми задачами. Якщо до цього часу ми працювали на PHP, то потім перейшли на enterprise-рівень, почали вивчати Java, яка на початку 2000-х років вже була на підйомі. Ми вирішили, що будемо використовувати для розробки Open Source продукти.
В мого батька була IT-компанія з 1993 року, яка була бізнес-партнером IBM: продаж та впровадження систем на базі IBM (hardware, software) – для банківської сфери та наукових досліджень, інших галузей. Якщо в 90-ті компанія INSART існувала саме у такому форматі, то до початку 2000х вона перетворилася на успішний навчальний центр – в сфері IT-, інтелектуальної власності та інших питаннях.
Таким чином, на момент випуску з університету в 2006 році у мене була злагоджена фріланс-група, а в батька – успішний бренд, пов’язаний з IT – ми вирішили об’єднати зусилля. Я став партнером та генеральним директором в компанії INSART.
Хороший поштовх у розвитку мені дало також стажування в 2008 році у США в IBM Thomas J. Watson Research Center. Вдалося познайомитися зсередини з тим, як працює велика корпорація, а тако пожити у США та зрозуміти культуру країни, де знаходяться наші головні замовники.
На сьогодні INSART – це сервісна компанія з розробки повного циклу програмних продуктів та додатків, яка працює, в першу чергу, на американський ринок, з такими головними компетенціями як:

  • Розробка Java Enterprise додатків
  • FinTech та фінансові сервіси
  • Big Data, Data Science & Analytics.

Як влаштовані бізнес-процеси в Вашій компанії?

INSART – невелика компанія, яка намагається уникнути бюрократизму, щоб залишатися гнучкою. Тим не менш, у нас є чітка структура та непогано поставлені процеси. Delivery – головний відділ копанії, який займається розробкою та випуском програмних продуктів та додатків для наших замовників. Marketing & Sales відділ є головною точкою зросту компанії  – просуває наші послуги на ринок та шукає нових замовників. Важливий аспект – управління фінансами та юридичне забезпечення компанії. HR та рекрутинг для IT компаній – це один з ключових процесів: пошук, утримання, мотивація та розвиток персоналу та талантів. Ми відстежуємо, щоб усі співробітники були задоволеними та займалися цікавими для себе проектами та завданнями, відчували значущість своїх результатів для інших людей, мали можливість розвиватися професійно. В отриманні нових кадрів нам допомагає співробітництво з університетами, робота з кваліфікованими спеціалістами на ринку праці, а також внутрішня школа INSART IT Academy  та наші IT-meetups, які сприяють появі експерів у наших рядах.

Назвіть головні досягнення компанії за 2015 рік?

Не зважаючи на геополітичні перипетії в Україні, ми змогли на високому рівні здійснювати нашу діяльність в 2015 році, не втратили клієнтів, з деякими з них навіть розширили співробітництво. Мені здається, це – велике досягнення, якщо враховувати, що наш головний центр розробки – в Харкові, і ми вважаємо його найкращою локацією для IТ-бізнесу в Україні. Наш шлях – тільки розвиток.
Друге досягнення –  ми зміцнилися в нашій стратегії. Після стратегчної сессії в грудні 2015 року ми закріпили вектор нашго розвитку: хча ми невелика компанія, але у нас побудований повний цикл розробки досить серйозних програмник продуктів та додатків промислового рівня. Наша головна технологічна компетенція – це Java Enterprise стек. Головний бізнес-домен – FinTech та фінонсові сервіси. Також нещодавно и почали розвивати напрамок, пов’язаний із Big Data, Data Science та аналітикою даних. Потреба в цих послугах зараз просто величезна. У підсумку, ми починаємо виходити на більших замовників, з якими зазвичай працюють крупніші ацтсорсери, та укладати з ними довгострокові контракти.

Розкажіть про Вашу ініціативу 2016 року  – Smart Club?

Минулого року я досить багато часу провів у США, бо це наш цільовий ринок, побачив, на якому рівні там розвинутий рух meetup’ів – професійних зустрічей. Там вони проводяться не тільки в сфері розробки, але й по бізнес інтересам – їх величезна кількість!
Я ввіжаю, що це класна ініціатива для networking’у та обміну досвідом серед спеціалістів. В Україні за останні роки з’явилось багато різноманітних заходів подібного характеру, але число все одно значно менше, ніж закордоном. Організація таких подій – це позитивно та правильно.
В стратегії компанії на цей рік ми закріпили бажання розвивати IT-community та стартували наш  проект Smart Club for Smart Talks. Він спрямовани на розробників middle та senior рівня, а тематика повинна покрити усі рівні архітектури: front-end, backend та серверний рівень, бази даних, автоматизація тестування та багато іншог. Спікери – не толькі співробітники нашої компані, а й сторонні експерти з великим досвідом роботи у тій чи іншій сфері.

Захід миттєво став популярним серед харківських айтішників. У чому секрет?

Я уважно вивичив, як проводять meetup’и в Америці. Наша команда спробувала макисмально перейняти кращий досвід проведення подібних заходів. А тепер вже впроваджуємо свої фішки. Крім того, зустрічі безкоштовні, і ми не маємо наміру змінювати це. Останнє, але не менш важливе – хороші спікери – ось ключові складові успіху Smart Club. На останніх зустрічах у нас біло вже більш 150 відвідувачів, а кількість людей в групі в Facebook вже більше 500 чоловік.

Ви стали одним із засновників Kharkiv IT Cluster. Чому Ви вирішили брати участь у цьому?

Кінець 2014 року, в Україні воєнні дії, клієнти в Америці хвилюються, коли ми повідомляємо, де знаходиться наш R&D-центр… Вони забувають, що Харків – науково-освітній центр України. Будь-яка криза – це час, коли саме варто стартувати щось нове, щоб переломити хід подій на свою користь та створити міцний фундамент розвитку на майбутнє. Ми усвідомили необхідність дій, спрямованих на розвиток Харкова як бренду на міжнародній арені. У Клубі IT Директорів давно обговорювалася можливість створення певної організації, яка б об’єднала керівників IT-компаній та допомогла не втратити Харків з IT-карти світу. У результаті ми створили Kharkiv IT Cluster. Важливо відмітити, що для власників компаній-засновників Кластеру, Харків – не тільки ресурсний центр, а й рідне місто, яке близьке нам емоційно. Головне наше завдання – системно розвивати ІТ екосистему Харкова як комфортної локації для ведення ІТ бізнесу, а також популяризувати її на світові, в першу чергу на західні, ринки.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. проджект менеджмент

Коментарі