
«В ІТ за покликом серця»: як пройшла зустріч з Олексієм Стенгачем
В останній осінній день понад 30 учасників Parents2IT згуртувалися довкола Олексія Стенгача, керівника харківського офісу Netpeak, щоб дізнатися про його унікальний життєвий досвід.
«Мій шлях був максимально тернистим і заковиркуватим. Я зробив максимальну кількість помилок. Сподіваюсь, мій досвід допоможе вам та вашим дітям не допустити подібних помилок у майбутньому», — розпочав свій виступ Олексій.
Про розпач і надію
Олексій відверто говорить про пошуки себе, які тривали десятки років:
«У 9-му класі, коли почали ставити питання про майбутню професію, мені ставало страшно. Я не розумів, чим хочу займатись у майбутньому. За мене зробили вибір батьки, за що я їм зараз вдячний. Але я не перенесу цей досвід на своїх дітей. Тепер я точно знаю, що профорієнтація — це те, що потрібно робити абітурієнту самостійно. Починаючи зі школи варто шукати до чого ти маєш здібності».
За словами спікера, чим далі, тим більше він не розумів, що хоче робити по життю. Через це перепробував безліч робіт: від оператора кол-центру до офіціанта. Робота у сфері послуг особливо гостро вплинула на самоусвідомлення:
«Завдяки роботі в ресторані я зміг чесно відповісти самому собі — у чому я слабкий, а в чому сильний. Взяв аркуш і виписав всі свої сильні та слабкі сторони. Тоді я чітко зрозумів яка в мене ціль і де я хочу розвиватися».
План — це запорука успіху
Якось Олексія не взяли на роботу. Обґрунтували це тим, що він був націлений на результат, а не на процес. Згодом майбутній топ-менеджер зрозумів, що «план — це запорука успіху, а відсутність плану — це авантюра». Відтоді Олексій Стенгач детально планує життя. Як найкраще це зробити, спікер поділився з учасниками зустрічі: від незначних списків справ до планування бюджету на великих цілей на 5 років і навіть на все життя.
Потрапивши до компанії Netpeak, Олексій активно проявив себе на посаді, згодом компанія неочікувано запропонувала йому іншу позицію в іншому місті. Так почалась його харківська історія.
Учасники цікавились на скільки складніше потрапити на роботу без досвіду, враховуючи теперішню конкуренцію. Спікер заспокоїв учасників: «Конкуренція справді є, але паралельно в Україні голод на кадри, тож місць достатньо».
Окрім кар’єрних питань, учасників цікавили й інші речі.
Де черпати ідеї?
«Кожен з нас має своє улюблене діло, яким насолоджується, тому між робочими завданнями треба не забувати про свої захоплення. Я беру ідеї звідусіль. Наприклад, фільми. А ще я дуже люблю готувати».
Як залишатися в ресурсі?
- виражати емоції;
- тварини;
- творчість;
- турбота про себе;
- читання;
- розпорядок дня;
- планування.
Що почитати?
Цей список літератури Олексій рекомендує кожному. Особливо якщо ви плануєте приєднатися до Netpeak, бо саме цей список топ-менеджер рекомендує новеньким на співбесідах:
- «Мета. Процес безперервного вдосконалення», Еліягу Ґолдратт, Джефф Кокс.
- «Клієнти на все життя», Карл Сьюелл, Пол Браун.
- «Ідеальний керівник. Чому ним неможливо стати», Іцхак Калдерон Адізес.
- «Мислення швидке і повільне», Даніел Каніман.
- «Ясно, понятно: Как доносить мысли и убеждать людей с помощью слов», Максим Ільяхов.
Учасники заходу приємно вражені довірливою презентацією від топ-менеджера харківського офісу Netpeak:
«На цьому вебінарі я зрозуміла, що у кожного є шанс потрапити в IT», — прокоментувала Вікторія, м. Харків.
«Мені дуже зрезонувало те, що в мене теж є досвід у сфері послуг. Зараз я все ближче до сфери ІТ, тож поради Олексія були дуже потрібні», — говорить Тетяна, м. Кривий Ріг.
«Я зрозуміла, що довго шукати себе — це нормально. Приклад Олексія надихає і мотивує мене. Дякую йому за цю відверту зустріч», — говорить Стася, м. Харків.
Ця зустріч зарядила багатьох на продуктивну зиму! Харківський ІТ Кластер дякує компанії Netpeak за участь у проєкті Parents2IT.
Проєкт проходить за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».