USAID має намір підтримувати освітні проекти у Харкові
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) має намір підтримувати освітні проекти в Харкові, а Харківський регіон розглядає як один з найбільш перспективних з точки зору розвитку підприємництва в сфері IT і людського капіталу. Загальний обсяг коштів, доступних в якості грантової підтримки, становить 42 млн.USD.
Про це повідомили керівники Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (КЕУ) на воркшопі 4 червня, який Харківський IT Кластер провів разом з КЕУ в офісі компанії Спецвузавтоматика.
До участі також підключилися команди Вінницького, Дніпровського, Київського та Львівського IT Кластерів, а також представники IT Ukraine Association і IT ком’юніті Краматорська.
Разом з представниками вишів і IT шкіл Харкова вони аналізували проблеми української формальної та неформальної освіти та шукали можливості підвищити якість підготовки молодих фахівців з інженерних та комп’ютерних наук, фізики, математики та менеджменту.
Нестандартний формат заходу у вигляді фасилітації допоміг не тільки озвучити проблеми, а побудувати діалог серед учасників і прийти до спільних рішень. В ході зустрічі обговорювалися проекти різних рівнів системи освіти – від середньої школи до післядипломної освіти і курсів.
“Захід у Харкові був для нас дуже важливим, оскільки для розвитку IT-галузі необхідно ефективно збільшити кількість освітніх пропозицій і поліпшити якість освіти для розвитку науки, бізнесу і технологічних розробок. В Україні впроваджується цілий ряд цікавих проектів. Учасники воркшопу мали можливість обговорити, як можна використовувати досвід впровадження цих ініціатив при розробці нових, поглиблених програм у відповідь на сучасні потреби індустрії “, – вважає керівник напрямку з розвитку ІТ-індустрії та конкурентоспроможності програми КЕУ Анджей Шафернакер.
Рішення КЕУ на користь Харкова як одного з пріоритетних регіонів стало результатом активності Kharkiv IT Cluster і його компаній.
“Харківський IT Кластер – це не тільки понад 55 учасників і 35 партнерів організації, що входять до його складу, а й ядро IT екосистеми регіону. Тут є потужна фундаментальна науково-технічна база, галузь зріє і розвивається в бік продуктової моделі і IT консалтингу, що створює потенціал для підприємництва і стартап руху “, – підкреслює виконавчий директор Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.
Ми з радістю брати участь в воркшопі разом з колегами із інших IT-кластерів. Було дуже цікаво ділитися ідеями, як відповісти на виклики щодо розвитку людського капіталу та IT-освіти. Kharkiv IT Cluster сподівається реалізувати багато проектів для підвищення конкурентоспроможності IT- індустрії “, – додала вона.