У пункті допомоги «Станція Харків» стартувала програма «Вікно можливостей»

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Під час пілотної програми в Україні планується навчити понад 1000 чоловік, які зацікавлені у підвищенні рівня комп’ютерних знань. Навчання відбуватиметься в 3 містах – Харків, Львів, Житомир.

Прототип програми – успішна естонська програма «Подивися в світ», в ході якої користуватися комп’ютером та електронними послугами навчили більше 100000 чоловік. Було створено більш 1000 відкритих пунктів доступу і облаштовані необхідною комп’ютерною технікою всі школи.
«У Харкові учасниками наших перших груп будуть волонтери. Спасибі «Станції Харків» за інтерес до програми та волонтерам за бажання весь час вчитися новому. Я думаю, що простіше допомагати іншим, маючи знання та вміння користуватися комп’ютером та відкритістю світу. Програма запускається за підтримки держави Естонія», – прокоментувала Яника Мерило, директор Центру європейського розвитку та інтеграції України.
«Статус внутрішньо переміщеної особи для громадянина України є вимушеним. Наша громадська організація ставить перед собою цілі розвитку середовища для технологічного бізнесу в Харкові. І якщо серед ВПЛ після курсу комп’ютерної грамотності, де ми беремо безпосередню участь, надаючи тренерів-викладачів, будуть люди, які захочуть продовжити своє навчання або трудову діяльність у сфері інформаційних технологій, це буде означати успіх проекту і виконання місії Kharkiv IT Cluster», – розповіла Наталія Виноградська виконавчий директор Громадської Спілки Kharkiv IT Cluster
«Мета програми – навчити комп’ютерної грамотності людей, які приїхали з зони проведення АТО і проживають у Харкові. Сподіваємося, що курси будуть працювати постійно і ми зможемо допомогти більшій кількості людей отримати базові знання, важливі для працевлаштування. Першопрохідцями стануть наші волонтери, серед них є і переселенці, а трохи пізніше будемо проводити основний набір в групи. Заявку на участь можна залишити у диспетчера гарячої лінії «Станція Харків» за телефоном: 0800302911», – додав Ян Здановський керівник проекту «Станція IT».
Довідка: Центр Європейської Інтеграції та Розвитку – некомерційна організація, метою якої є розвиток інвестиційного клімату та бізнес-середовища, підвищення підприємницької активності, підтримка у створенні робочих місць і впровадження нових технологій (електронна держава).
Kharkiv IT Cluster – громадська організація, офіційно зареєстрована 9 липня 2015 як «Громадський Спілка «ХАРКІВСЬКИЙ КЛАСТЕР ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ». Станом на 14.08.2015 компаніями-учасниками кластеру стали: AltexSoft, INSART, Promodo, Sloboda Studio, Telesens, Videal, Art Lemon, Art Jocker, Rozdoum, Verna, WDG, X1 Group.
Громадська ініціатива «Станція Харків»- об’єднання людей доброї волі для ефективної допомоги людям, вимушеним раптово бігти зі своїх будинків через зброєний конфлікту і перебувають на території України (внутрішньо переміщені особи – ВПЛ). У наданні допомоги немає місця дискримінації за етнічною і расовою приналежностю, статтю, віком, громадянством, віросповіданням і політичним переконанням. Одне з основних завдань волонтерів – адаптація людей на новому місці. За рік роботи ГІ «Станція Харків» допомогу отримали понад 90 тис. чоловік.
Джерело: http://objectiv.tv/

Коментарі