У Харкові відбудеться перше сертифікаційне тестування для QA

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster та Портал СуХаРі, проведуть  перше сертифікаційне тестування для QA фахівців. Питання для Hard Skills Exam склали IT-школи Харкова, а перевірили IT-компанії. Експерти оцінювали якість питань за двома параметрами: відповідність методичним вимогам і те, наскільки гарно питання дозволяє оцінити глибину знань із компетенції. На базі другої оцінки були обрані питання для іспиту, що відбудеться у липні 2019 року.

Це одна з ключових подій проекту Hard Skills Exam Kharkiv IT Cluster та порталу СуХаРі, мета якого – сформувати здорову конкуренцію серед IT-курсів та інших освітніх центрів; спростити пошук нових співробітників ІТ компаніям, а також дати орієнтир потенційним ІТ фахівцям для вивчення професії QA, JS та Java.

Словом, Hard Skills Exam спрощує пошук першої роботи в ІТ і доводить, що ІТ-курси здатні готувати адекватних фахівців, які знають і вміють те, що потрібно бізнесу. Організатори проекту готові проводити регулярні сертифікаційні іспити для випускників курсів і всіх бажаючих.

Контакти кращих учасників і учасниць тестування отримають учасники Kharkiv IT Cluster і інших великих IT-компаній Харкова.

Що дасть тест від Hard Skills Exam кандидатам?

Оновлений Hard Skills Exam по QA охопить вимоги до Junior фахівцям від 7 компаній Харкова:Ciklum, Dataart, Fortifier, NIX, RaccoonGang, – учасників Кластера, а також EPAM, Sigma Software.

Саме вони сформулювали вимоги до новачків у професії. Чек-листи компетенцій по QA і JS вже вивчили понад тисячу кандидатів з Харкова та інших міст.

Контакти тих, хто успішно складе іспит, отримає Kharkiv ІТ Cluster.

Як складали питання?

Організатори проекту запропонували ІТ-школам скласти питання, відповідно до списку компетенцій. П’ять IT-шкіл Харкова: EasyCode, Hillel, Lemon School, SkillUP і ITEA відгукнулися на запит. В результаті з’явився цілий список тестових питань, яких вистачить для кількох варіантів одного іспиту. Всі питання перевірили технічні експерти з компанії Sigma Software.

Питання, які отримали вищу оцінку за критерієм глибини (оціночний критерій), потрапляють в сертифікаційне тестування.

Інакше кажучи, при оцінці було важливо, наскільки якісно питання дозволяють оцінити глибину знань тестованого. Саме за цим критерієм будуть відбиратися питання в сертифікаційне тестування від Kharkiv IT Cluster.

Логіка відбору питань є такою: обчислювалася середня оцінка в кожному блоці без прив’язки до школи. Далі – питання які мали оцінку не нижче середньої в блоці потрапляли в базу тестування. Крім глибини питання, експерти оцінювали методичну сторону, згідно з цією оцінкою можна зробити висновок про спеціалізацію школи та їх вміння перевіряти те, що цікавить в кандидатах з боку бізнесу.

Учасники та учасниці тесту зможуть не тільки перевірити свої знання з QA, а й отримати оцінку по кожному блоку зі списку компетенцій.

До співпраці в цьому проекті були запрошені всі найбільші школи Харкова. Організатори підкреслюють, що участь ІТ-шкіл в Hard Skills Exam – це сміливий і важливий крок назустріч підвищенню якості навчання. Це показує, що ці ІТ-школи готові розвиватися, не соромляться показувати свої результати роботи і посилювати екосистему бізнесу, де кандидатам з достатнім рівнем технічних навичок не складно знайти роботу в професії.

Іван Сіроклин, куратор проекту Hard Skills Exam, зазначає:

«Важко сказати, які навички і вміння важливіше і від чого залежить, чи візьмуть вас на роботу. Не існує універсальної і кращої IT-школи. Результати іспиту допоможуть зрозуміти, яких саме hard skills вам не вистачає і що потрібно довчити, щоб підтягнути свої знання до рівня вимог конкретної компанії.

 Тим, хто обирає, в яку ІТ-школу піти, я б порадив обміркувати пріоритети і заглянути в вимоги в чек-листі компетенцій. Можна піти на курси, чиїх питань в тесті буде найбільше. Однак ми не даємо гарантій, що такі курси або викладачі дадуть розуміння, а не просто покажуть правильні відповіді на тести ».

Надалі команда проекту Hard Skills Exam-2019 буде проводити сертифікацію фахівців-початківців з QA, а дані учасників будуть передані в Kharkiv IT Cluster і роботодавцям. Незабаром подібні тести охоплять JavaScript, .NET, Java та інші спеціальності технологічної сфери.

Таким чином, Харківський IT Кластер розвиває IT екосистему Харкова та її елементи, формальну, неформальну IT освіту, і її взаємодію з бізнесом. Зокрема, допомагає стандартизувати вимоги до IT професій, а IT школам оптимізувати свої навчальні програми таким чином, щоб вони відповідали сучасним вимогам компаній.

За мотивами матеріалу порталу CуХаРі.

Коментарі