teens2it-robota-j-navchannya-v-it-insajty-z-zhyvoyi-zustrichi

Teens2IT: робота й навчання в ІТ Інсайти з живої зустрічі

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

24 лютого Kharkiv IT Cluster завітав до кафедр КМАД і Кібербезпеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ» ) на живу зустріч зі школярами й студентами. 

Зустріч відбулася в межах проєкту Teens2IT — інтерв’ю з ТОП-овими ІТ-спеціалістами України.
Артем Нікульченко — технічний директор і головний архітектор компанії CloudWorks. Організатор Google Development Group Cloud Kharkiv долучився й поділився власним досвідом з учасниками. 

Окрім цього, Артем є викладачем кафедри КМАД Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» , а тому знається на всіх аспектах не лише робочого, але й студентського життя. 

Як онлайн-освіта впливає на якість навчання? 

«Що змінилося на краще — з’явилося більше доступу до знань, зокрема велика кількість онлайн-курсів», — зазначає Артем. Проте одразу зазначає, що для якісного поглинання варто знати англійську й мотивувати себе до перегляду лекцій і курсів замість розважальних відео. 

Брак мотивації — основна проблема онлайн-навчання, адже відсутність «вакууму», тобто середовища, знижує зацікавленість до предмету вивчення. 

«Люди найбільше вмотивовані тоді, коли займаються тим, що їм цікаво», — наводить думку Артем і пропонує створити з друзями власний проєкт, який було б реалізувати.

Окрім цього, спікер згадує, що «найкраще можна навчитися тоді, коли намагаєшся навчити інших», авжеж навчання це індивідуальний процес, але така допомога товаришу саме поясненням матеріалу сприяє його кращому розумінню. 

Навіщо вчитися декілька років, якщо можна пройти курс за декілька місяців? 

Курси, які навчають мовам прогамуванням, навчають конкретним навичкам, а в університеті — базі: правильно думати, аналізувати дані й самостійно формувати ті чи інші навички. 

Часто трапляється таким чином, що під час потрапляння на реальний проєкт після курсу з певної мови програмування, виявляється, що окрім навичок цієї мови, потрібні ще додаткові знання з дотичних тем, яких зазвичай на онлайн-курсах не надають. 

Чи замінить ШІ ІТ-спеціалістів?

Штучний інтелект найчастіше виконує легкі задачі, проте є багато речей, на які ШІ не спроможний, адже не має аналітичних навичок. Для того, щоб розуміти, як усе це працює варто розуміти математичну статистику й теорію вірогідності. 

Варто пам’ятати, що є люди, які займаються розробкою та підтримкою штучного інтелекту. Робота залишиться в будь-якому разі, але вона потребуватиме інших знань і навичок. 

«Коли в Україні зароджувалося ІТ, майже не було спеціалістів, які мали сучасні знання, але з роками фахівці з України стали одними з найкращими», — зазначає Артем, посилаючись на гарну базу фундаментальних аналітичних або математичних знань в Україні. 

Що можна й варто змінити в системі освіти?

«У нашій системі освіти, на жаль, багато проблем, зокрема через брак фінансування», — наголошує Артем і пропонує непопулярну думку, щодо скорочення кількості студентів на тих чи інших спеціальностях, що посприяє покращенню мотивації. За думкою Артема, було б добре надавати перевагу тим студентам, які дійсно зацікавлені в предметі й темі навчання. Якщо кількість студентів буде меншою, але всі вони будуть умтивовані, це надасть змогу приділити більше уваги до них. 

Проте це лише маленька частина нашого обговорення, але не засмучуйся, ми підготували для тебе запис, зустрічі, який ти можеш переглянути за посиланням і дізнатися більше крутих інсайтів. 

Окрім цього, учасники зустрічі отримали подарунки від Viseven, за що ми дуже дякуємо компанії. 

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2024

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. teens2it-pr-spetsialisty-v-it
  2. teens2it-bezkoshtovni-intervyu-z-ekspertamy-it-sfery
  3. teens2it-yaka-rol-ui-ux-dyzajnera-v-uspihu-proyektu

Коментарі