teens2it-pr-spetsialisty-v-it

Teens2IT: PR-спеціалісти в ІТ

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

8 лютого 2024 року в межах проєкту Teens2IT від Kharkiv IT Cluster відбулося інтерв’ю з Іриною Юрковською — PR-спеціалісткою в ІТ-компанії Intellias.

На інтерв’ю розпитали про шлях Ірини в ІТ, завдання й зони відповідальності PR-спеціаліста в ІТ, особливості її роботи. У кінці зустрічі отримали й приємний бонус — поради спікерки, як «знайти себе» в галузі 🤩

Зацікавили? Влаштовуйся зручніше, починаємо 👇

PR-спеціаліст в ІТ — хто це?

Розповідь про мету своєї роботи Ірина починає з цитати Воррена Баффета: «Потрібно 20 років, щоб створити репутацію, і п’ять хвилин, щоб її зруйнувати». 

PR-спеціаліст «робить так, щоб бренд мав класну репутацію». Основна задача — бути «гнучким» і готовим відповідати на різноманітні маркетингові виклики.

«І одразу офтоп: називатися посада може по-різному», — усміхається Ірина. У ІТ спеціалістів з PR («public relations» — зв’язки з громадськістю, з медіа) називають по-різному: 

global PR-спеціаліст, комунікаційник, employer brand спеціаліст — і очікування від кандидата також будуть дещо різнитися залежно від компанії.

У Intellias напрямок PR розгалужується на: 

  • Talent PR (у якому працює Ірина), спрямований на пошук та залучення фахівців у компанію,
  • B2B PR, націлений на роботу з клієнтами, промоцію окремих продуктів компанії.

За словами Ірини, працювати в Talent-маркетинг відділі — це робити бренд компанії привабливим для тих людей, які вперше про неї чують, тих, хто щось уже знає та хотів би співпрацювати або порекомендувати компанію знайомим. 

Які завдання PR-спеціаліста?

Здебільшого в коло обов’язків співробітників входить робота: 

  • зі ЗМІ, медіазапитами,
  • з різноманітними маркетинговими й інформаційними кампаніями й заходами (наприклад, презентація компанії на міжнародній конференції),
  • з налагодження зв’язку з інфлуєнсерами.

У роботі для досягнення мети Ірина комунікує з SMM-никами, еmployer brand координаторами (спеціалістами з управління активностей у медіа на різних локаціях), digital-маркетологами й рекрутерами.

PR-спеціаліст працює з усіма стейкхолдерами, залежно від запиту чи задачі, та має бути в курсі основних процесів у компанії, про які «можна говорити й писати».

Яким є типовий To do list PR-ника?

«Комунікаційні кампанії завжди змінюються, активності теж. Тут немає рутини». 

Ірина зазначає, що є загальні повторювані задачі на відстеження результатів чи змін на ринку, але здебільшого особливість (і, на думку спікерки, перевага) PR у тому, що ситуація завжди змінюється й потрібно швидко орієнтуватися й адаптуватися, планувати задачі для досягнення нової мети.

«Ти завжди працюєш над якимись проєктами, але ніколи не знаєш наперед, над якими».

Основою роботи є PR-стратегія компанії, але часто «трапляються гарячі таски»: висвітлити перемогу в рейтингу чи отримання нагороди, розказати про волонтерський внесок тощо.

Які навички потрібні успішному PR-спеціалісту?

  • Навички ефективної комунікації

Бути PR-спеціалістом = спілкуватися з великою кількістю різних людей. Тут головне завдання — допомогти людині «розкритися», виходити з комунікацією зрозумілою та близькою людині мовою, робити «крок назустріч».

  • Стресостійкість

«Хоча тут уже всі українці — сіньйор ліди зі стресостійкості», — сміється спеціалістка.

  • Готовність працювати більше, адаптуватися

Якщо швидке виконання завдання матиме великий вплив на результат — треба докласти зусиль і зробити його якнайшвидше.

  • Гарна англійська (буде плюсом також додаткова мова, залежно від ринку, з яким працюватиме спеціаліст)
  • Time-management

Про шлях Ірини в ІТ

«Я прийшла в ІТ з медіа, не була айтівцем із самого початку», — зізнається Ірина й зазначає, що це надає їй перевагу, оскільки вона звикла працювати з відповідальними задачами, які з’являються раптово й мають високий пріоритет.

Ще працюючи журналісткою, Ірина хотіла спробувати себе в ІТ: із боку медіа вона намагалася максимально наблизитися до технологічної галузі, ініціюючи різні проєкти зі співпраці, готуючи пов’язані з ІТ матеріали. Уже після початку повномасштабного вторгнення, передавши справи колегам, «увійшла в ІТ».

Шлях у галузі спеціалістка почала одразу з Intellias, оскільки чула про компанію, навіть не знаючи багато про ІТ (що, власне, теж є результатом роботи PR-ників компанії). «У нас була любов з першого погляду», — сміється Ірина і ділиться лайфгаками, як зацікавити роботодавця:

  • треба бути упевненим під час співбесіди,
  • варто попросити фахівця в галузі переглянути ваше CV перед «відгуком» на вакансію: радше за все він підкаже, як цікавіше чи докладніше описати свою експертизу, як подати свої досягнення.

Як запустити успішний проєкт?

«Треба зробити проєкт цікавим для себе».

Ірина радить подумати:

  • як можна зробити текст класним,
  • що хотілося б побачити в комунікаційній кампанії, на що б ви звернули увагу,
  • що змусить користувача затриматися й почати співпрацю з компанією.

Як «увійти до ІТ» на позицію PR-спеціаліста?

  • «Користуйся всіма освітніми можливостями, які є: їх багато!» — радить Ірина.

Майже кожна компанія пропонує школи, курси чи стажування «хапай» свою можливість, «усе не так складно, як здається». При чому, важливі як знання й досвід роботи, так і особисті знайомства після таких тренінгів.

  • «Будь упевненими і наполегливим».

Зараз не найкращі часи ІТ-ринку, але можливості досі є для тих, хто шукає, пробує і не каже «це не моє» після першої невдачі.

  • Знайди напрям, який дійсно подобається, у якому хочеться розвиватися.

Винагорода не має бути первинним орієнтиром, бо такої мотивації не вистачить надовго. 

Загалом, Ірина радить пробувати, шукати, здобувати досвід і не здаватися, бо невдачі завжди тимчасові!

Дякуємо пані Ірині за щире й цікаве інтерв’ю!

Запис заходу доступний за посиланням.

Рекомендовані матеріали

  1. teens2it-bezkoshtovni-intervyu-z-ekspertamy-it-sfery
  2. teens2it-doluchajsya-do-novogo-sezonu-v-novomu-rotsi
  3. teens2it-yaka-rol-ui-ux-dyzajnera-v-uspihu-proyektu

Коментарі