teens2it-pobuduj-majbutnye-z-biznes-analizom

Teens2IT: побудуй майбутнє з бізнес-аналізом

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

5 жовтня в межах проєкту Teens2IT від Kharkiv IT Cluster відбулося інтерв’ю з бізнес-аналітиком у компанії CHI Software. 

Євген Самойленко — Business Analyst у компанії CHI Software з 5+ років досвіду в галузі, поділився таємницями світу бізнес-аналізу на онлайн-інтерв’ю.

Найцікавіше виклали в статті нижче 👇

Що таке бізнес-аналіз? Які напрями аналітики інформації існують?

Бізнес-аналіз — це комплексний процес аналізу бізнес-потреб, виявлення проблем і розробки оптимальних рішень для покращення бізнес-процесів компанії. Окрім цього, наводимо ще декілька напрямів аналітики: 

 • системний аналіз — орієнтований на технічний аспект. Системні аналітики займаються збором даних з баз і вивченням технічних аспектів проєктів.
 • дата-аналітика — обробка й аналіз великих обсягів даних. Дата-аналітики вивчають дані з різних джерел, приймають їх і перетворюють у зрозумілу інформацію для бізнесу.
 • Аналітика бізнес-процесів — орієнтована на дослідження внутрішніх процесів компанії. 
 • Бізнес-аналітики, у свою чергу, аналізують бізнес як ціле. Вони вивчають потреби замовника й розробляють рекомендації щодо вдосконалення бізнес-процесів.

Що входить до обов’язків Євгена? Як проходить звичайний робочий день?

Обов’язки Євгена містять ряд ключових аспектів, які залежать від проєкту й замовника, з яким він працює. Його робочий день гнучкий і адаптований під конкретні вимоги проєкту й часові зони замовника.

Першим кроком у робочому дні Євгена є перегляд календаря. Він перевіряє заплановані на день зустрічі й обговорює важливі питання з командою або замовником. Це допомагає зорієнтуватися в розкладі та підготуватися до запланованих активностей.

Протягом дня Євген може займатися різними завданнями, такими як підготовка до зустрічей із замовниками, вирішення питань команди або робота з вимогами проєкту. 

Чому серед усіх ІТ-напрямів обрав саме бізнес-аналіз? 

«Вибір бізнес-аналізу серед усіх ІТ-напрямків був обумовлений бажанням спілкуватися та розв’язувати бізнес-питання. Після закінчення університету я спробував себе як розробник, проте відчув нестачу спілкування й можливості працювати з клієнтами. У перебігу часу я зрозумів, що мене більше цікавлять аспекти бізнесу й взаємодія з клієнтами, ніж технічні деталі розробки», — ділиться Євген. 

Якими навичками має володіти бізнес-аналітик? Які навички переважають — soft чи hard?

Бізнес-аналітик має володіти широким спектром навичок, які можна поділити на дві основні категорії: soft skills (гнучкі навички) і hard skills (технічні навички).

Soft Skills

 • Комунікаційні навички — здатність ефективно спілкуватися з клієнтами, командою та іншими зацікавленими сторонами.
 • Навички слухання — здатність слухати уважно й розуміти потреби й очікування клієнта.
 • Лідерські якості — здатність вести команду, бути впливовою особистістю й вирішувати конфлікти в команді.
 • Критичне мислення — здатність аналізувати інформацію, робити відповідальні висновки й приймати обґрунтовані рішення.
 • Time management — здатність керувати часом, планувати робочі завдання й пріоритизувати їх.
 • Нестандартне мислення (Thinking Outside the Box) — здатність розглядати проблеми й знаходити рішення з неочікуваних ракурсів.

Hard Skills

 • Документація та вимоги — уміння докладно документувати вимоги до проєкту й розробляти специфікації.
 • Моделювання процесів — здатність моделювати бізнес-процеси за допомогою діаграм.
 • Робота з базами даних — знання SQL і здатність працювати з базами даних для аналізу інформації.
 • Аналіз даних — уміння використовувати аналітичні інструменти й програми для обробки й аналізу даних.
 • Розуміння технологій — базові знання про різні технології, архітектури систем та інструменти розробки.
 • Вивчення програмного забезпечення — здатність швидко вивчати нові програми й інструменти, необхідні для виконання роботи.

Що потрібно вже зараз робити школяру, який в майбутньому бажає стати бізнес-аналітиком?

Опанування іноземних мов

Вивчення іноземної мови є основним, оскільки більшість ресурсів, матеріалів і документації у сфері бізнес-аналітики розміщені нею, зокрема англійською. 

Математичні знання

Математика є основою багатьох аспектів аналізу. Опанування алгебри, геометрії та диференціальних рівнянь допоможе зрозуміти базові концепції, які використовуються в аналізі.

Це лише невелика частка корисної інформації, якою поділився Євген. Якщо бажаєш дізнатися більше переглядай запис зустрічі. 

Запис зустрічі

Дякуємо компанії CHI Software та зокрема, Євгену Самойленко, за цікаву й корисну бесіду. 

Довідка: 

Teens2IT — це освітній проєкт Харківського ІТ Кластеру, неприбуткової організації, що підтримує та розвиває ІТ-індустрію в Харкові. Проєкт має на меті розповісти школярам, абітурієнтам та студентам про світ ІТ та його можливості, зокрема про кар’єрні шляхи, перспективи працевлаштування та технології.

СHI Software — це постачальник послуг з розробки програмного забезпечення, який працює на світовому ІТ-ринку вже більше десяти років.

CHI Academy — це освітня платформа, де під керівництвом досвідчених менторів людина будь-якого віку та професії може опанувати технічні та нетехнічні IT-спеціальності.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. teens2it-odchyny-dveri-v-it-svit-z-topovymy-spetsialistamy
 2. teens2it-rik-topovyh-interv-yu-yak-tse-bulo

Коментарі