
TED Talks: фаворити минулого року — добірка від ZONE3000
Прийшов час для нашої традиційної рубрики — щомісячної добірки матеріалів, які Kharkiv IT Cluster готує спільно з компанією ZONE3000.
Сьогодні хочемо проаналізувати, які відео на тему технологій набрали на платформі TED найбільше переглядів минулого року. Адже саме ці матеріали є маркерами тем, які цікавлять світове суспільство понад усе.
Без штучного інтелекту, звісно, не обійшлось…
▶️ How to make learning as addictive as social media
Відео набрало більш ніж 5.5 млн переглядів
Луїс фон Ан, CEO DuoLingo, розповідає про велику проблему, яка спіткала його під час створення платформи для вивчення мов. Перед ним стояло питання: чи зможе коли-небудь навчальна програма конкурувати з Instagram, TikTok та іншими платформами, що викликають залежність?
Та фахівець знайшов вихід — використання у продукті психологічних прийомів із соціальних медіа та мобільних ігор. Як бачимо, цей підхід спрацював, адже DuoLingo вважається одним з найкращих продуктів для вивчення мов.
▶️ The inside story of ChatGPT’s astonishing potential
Відео набрало понад 3.5 млн переглядів
Без перебільшень, 2023 — це рік штучного інтелекту. І на особливу увагу заслуговує інструмент, завдяки якому це колесо закрутилось надшвидкими темпами, — ChatGPT.
На початку відео Грег Брокман, співзасновник OpenAI, розкриває деякі секрети нейромережі, а потім голова TED починає ставити спікеру цікаві питання, зокрема, про ризики, пов’язані з випуском такого потужного інструменту.
▶️ The disappearing computer — and a world where you can take AI everywhere
Відео набрало 3.4 млн переглядів
Колишній дизайнер Apple і співзасновник Humane Імран Чаудрі уявляє майбутнє, де штучний інтелект дозволить нашим пристроям «зникати». Він розповідає про новаторську, ще не оприлюднену технологію та новий продукт своєї компанії. Автор пояснює, як цей продукт може змінити спосіб нашої взаємодії з технологіями та світом навколо.
Це наступний стрибок у дизайні пристроїв, що здатен змінити роль технологій у нашому житті.
▶️ How AI could save (not destroy) education
Відео набрало 2.8 млн переглядів
Салман Хан, засновник і CEO Khan Academy, некомерційної організації, яка прагне надати безкоштовну освіту світового рівня будь-кому та будь-де. Він вважає, що штучний інтелект може сприяти найбільш позитивній трансформації в освіті.
Спікер ділиться можливостями, які вбачає у співпраці студентів і викладачів з інструментами ШІ. Також Салман Хан демонструє деякі нові функції для їхнього освітнього чат-бота Khanmigo.
▶️ TikTok’s CEO on its future — and what makes its algorithm different
Відео набрало майже 2.5 млн переглядів
CEO TikTok Шоу Цзи Чу у палкій розмові із куратором платформи TED занурюється в роздуми про те, як працює цей сучасний відеозастосунок. Спікери обговорюють все: від того, що вирізняє алгоритм TikTok і стимулює його вірусність, до проблем модерації контенту та цифрової залежності.
Шоу Цзи Чу розповідає історії про творців TikTok, заглиблюється в такі гострі проблеми як конфіденційність даних і маніпуляції від уряду, а також говорить про свою відданість творчості та натхненню.
▶️ The dream of digital ownership, powered by the metaverse
Відео набрало понад 1.5 млн переглядів
Ят Сіу — досвідчений технологічний підприємець і захисник прав цифрової власності, які, на його думку, є ключем до більш справедливого та демократичного Інтернету.
Спікер вважає, що «відкритий метавсесвіт» — децентралізована версія інтернету, також відома як web3 — закладає основу для вільного суспільства, що буде процвітати. У розмові він ретельно досліджує трансформаційні можливості web3 у майбутньому.
▶️ A powerful new neurotech tool for augmenting your mind
Відео набрало 1.4 млн переглядів
Нейротехнолог та винахідник Конор Руссоманно ділиться своєю роботою зі створення інтерфейсів мозок-комп’ютер, які могли б дозволити нам контролювати зовнішній світ за допомогою розуму.
Під час промови та демонстрації технології він обговорює можливості цієї галузі, зокрема, перспективу «системи із замкнутим циклом», яка могла б записувати й стимулювати мозкову активність. А згодом спікер запрошує на сцену TED нейрохакера управляти безпілотником за допомогою розуму та біосенсорної гарнітури.
▶️ Will superintelligent AI end the world?
Відео набрало 1.3 млн переглядів
Теоретик прийняття рішень Елізер Юдковський є основоположником довгострокового майбутнього штучного інтелекту. На його думку, надрозумний штучний інтелект може вбити нас усіх. Тож виникає запитання: чи можливо створити потужні штучні уми, які будуть слухняними і навіть доброзичливими?
У палкій промові Елізер Юдковський досліджує, чому нам потрібно діяти негайно, щоб системи ШІ, розумніші за людину, не призвели до нашого зникнення.
▶️ AI is dangerous, but not for the reasons you think
Відео набрало майже 1.2 млн переглядів
Дослідниця етики ШІ Саша Лучіоні, навпаки, вважає, що ШІ не вб’є нас усіх, але це не робить його надійним. Замість того, щоб відволікатися на майбутні екзистенційні ризики, нам потрібно зосередитися на поточних негативних наслідках технології, таких як викиди вуглецю, порушення авторських прав і поширення упередженої інформації. Авторка пропонує практичні рішення для регулювання нашого повного штучного інтелекту майбутнього.
▶️ The exciting, perilous journey toward AGI
Відео набрало понад 1.1 млн переглядів
AGI (artificial general intelligence) — це новий напрям ШІ, так званий «повний штучний інтелект», які може успішно виконати будь-яку інтелектуальну задачу без прямого навчання. Ілля Суцкевер, співзасновник і головний науковий співробітник OpenAI, розповідає, як AGI може перевершити людський інтелект і глибоко змінити кожен аспект нашого життя.
Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: