Teachers2IT: які цифрові навички опанували вчителі під керівництвом фахівців провідних IT-компаній — підсумки семестру

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Teachers2IT — проєкт, який реалізується Kharkiv IT Cluster спільно з Департаментом цифрової трансформації Харківської міської ради. У межах проєкту вчителі математики й інформатики вдосконалюють свої цифрові навички й підвищують кваліфікацію за допомогою практичних вебінарів від спеціалістів провідних ІТ-компаній.

Попереднього семестру в межах проєкту Teachers2IT учителі мали чимало нагод навчитися використовувати технології для навчання: пройти курс із Python і відвідати вебінари з опанування інструментів для вдосконалення викладання. Час підбити підсумки цієї плідної роботи.

Занурення в Python

У жовтні стартував двомісячний курс «Python: основні принципи ООП», спікером якого був Lead Software Engineer, автор курсів та вебінарів на YouTube каналах IT_education_HUB і CodeUA — Володимир Мзоков.

За 20 занять учителі вивчили основні поняття, принципи й структуру об’єктно-орієнтованого програмування та мали змогу представити власні проєкти й отримати фідбек від фахівця. Результатом навчання учасників стало створення консольної програми та гри.

Отримати сертифікат про проходження курсу вдалося 16 учасникам, які відвідали понад 80% занять і виконали всі завдання. Загалом на навчання реєструвалися більш як 160 людей.

Викладання на повну: нові інструменти

Ми часто шукаємо способи зробити уроки цікавішими, а роботу – менш рутинною. У цьому нам на допомогу приходять технології, які здатні не лише полегшити життя вчителів, але й кардинально змінити підхід до навчання.

  1. Як захопити учнів із першого слайду?

Бажаєте, щоб ваші презентації стали візуальним магнітом для учнів? На вебінарі «Опануйте Canva вже зараз» від L&D спеціалістки компанії Global Logic Оксани Севрюкової 290+ вчителів дізналися, як за допомогою цього інструмента створювати стильні інфографіки, інтерактивні слайди та навіть відео. Це чудовий спосіб зробити матеріал яскравішим і доступнішим, навіть для найскладніших тем. Якщо раніше на створення дизайну йшли години, то тепер — лічені хвилини.

  1. Економія часу: Excel на службі вчителя

Чи знали ви, що Excel може не лише рахувати оцінки, а й автоматизувати звітність? Під час вебінару «Цифровий журнал успішності: поради від Data Analyst», спікеркою якого була дата-аналітикиня компанії ITRdev Євгенія Паплінська, 50+ вчителів відкрили для себе функції, які дозволяють швидко створювати зведені таблиці, аналізувати результати та навіть візуалізувати успішність учнів. Це означає менше часу на паперову роботу та більше – на підготовку цікавих уроків.

      3. Штучний інтелект у школі — це реальність

Ідеї про те, що AI — це складно і не для освіти, розвінчав вебінар про штучний інтелект від Олександра Книги, CTO та Head of AI у компанії WebLab Technology. Уявіть, що програма може допомогти вам створити персоналізовані завдання для кожного учня, запропонувати нові креативні підходи до теми або навіть організувати обговорення за допомогою чат-ботів. Звучить, як фантастика? А насправді ц

Що це означає для вас?

Ця інформація стане у пригоді кожному, хто хоче:

  • спростити рутинну роботу;
  • зробити уроки цікавими та сучасними;
  • йти в ногу з технологіями та навіть на крок попереду.

Відтепер ви знаєте, що візуалізація, автоматизація й штучний інтелект — це ваші союзники у створенні незабутнього навчального досвіду. Не бійтеся експериментувати!

Ще більше корисних навичок

Варто також згадати, що проєкт Teachers2IT активно працював і влітку. 

Так, у липні і серпні відбулися вебінари з основ мови програмування С# від Олександра Халєєва (.Net розробника в компанії EzPartsWeb Team), з опанування Git та GitHub від Костянтина Звєрєва (Senior Programmer в компанії Veramed) та зі створення сайтів від Владислава Доманського (Global Digital Marketing Specialist в Intellias), а також курс «Основи візуального дизайну для освітян» Product і UX дизайнерки Катерини Казачкової.

AI для англійської: Grammarly в дії

Як заощадити час і вдосконалити викладання англійської? Віктор Каук к.т.н., доцент кафедри Програмної інженерії ХНУРЕ показав, як штучний інтелект Grammarly допомагає не лише перевіряти тексти, але й покращувати їхню якість. Учасники вебінару побачили, як цей інструмент можна використовувати в класі, а дехто навіть отримав безкоштовну ліцензію для роботи.

Teachers2IT: цінність для кожного учасника

Заходи Teachers2IT об’єднують десятки й сотні вчителів у прагненні вдосконалити свої професійні навички і зробити досвід навчання ефективним і цікавим для учнів. Цього півріччя учасники здобули чималу кількість технічних знань і вмінь, опанували дизайн, навчилися використовувати інструменти для полегшення робочих процесів, а також отримали доступи до корисних ресурсів і сертифікати-підтвердження своєї кваліфікації. 

Звісно, це було б неможливим без спікерів курсів і вебінарів — спеціалістів компаній-мемберів і партнерів Kharkiv IT Cluster, які охоче готові ділитися своїм досвідом заради вдосконалення освіти в Україні.

Ми вдячні за ініціативність і зусилля як учасників, так і викладачів проєкту, адже Teachers2IT — це співпраця заради спільної мети — сильної освіти, яка народжує нові покоління професіоналів.

Долучайтеся до вдосконалення української освіти разом із проєктом Teachers2IT — навчайтеся як учасник спільноти вчителів або діліться власними знаннями як експерт!

Рекомендовані матеріали

  1. Сайт
  2. 1920х635

Коментарі