TAXER як економіка переживає втрати від війни

TAXER: як економіка переживає втрати від війни?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

24 лютого росія розпочала цинічну повномасштабну війну з Україною. Вона — «друга армія світу» — вбиває мирних людей, обстрілює домівки цивільного населення, знищує все цінне й важливе, що століттями із великою любов’ю та відданістю будувалося українським народом.

Згадується, що до початку війни економісти дискутували про коронавірус та його наслідки, про ризики та інфляцію — про кризу в цілому. Думали, що найстрашніше вже відбулось. Але ворожі ракети, які продовжують бити в цивільні будинки українців, — переконали світ в іншому.

❓ А як змінилася економіка? Яка ситуація зараз?

Аліса Заяц, керівниця комерційного напрямку та саппорту продуктової компанії Таксер, розповіла про те, як працює український сервіс подання звітності під час бойових дій, що змінилося та які економічні плани розвитку ставлять на найближчий рік.

Картинка загалом

І хоча війна зараз триває на території України, але економічні наслідки торкнуться не лише її безпосередніх учасників, а й країн-сусідів. На переконання Аліси — «Моя хата скраю» не спрацює.

Пригадується, на початку війни деякі економісти прогнозували, що ВВП України скоротиться вдвічі. Але виходячи з даних офіційної статистики, російське вторгнення не призвело до руйнування української економіки.

Більш того, останнім часом експерти заявляють, що ситуація стабілізується. Бізнес повертається, відновлюється та працює, таким чином допомагає країні всіма силами. А зараз ще працюють без стабільного світла та адаптуються до нових умов.

Як у Таксер пережили перші дні війни?

«Може, це був шок чи не готовність до сприйняття війни як такої, але саппорт вийшов у лінію згідно з графіком. Так, ми були на роботі та приймали дзвінки, звернення, відповідали на різні запитання. Таксер не припиняв працювати навіть на годину», — згадує Аліса.

У перший день війни командою створила додатковий чат для зв’язку та спілкування. Кожні 30 хвилин відписувалися щодо ситуації навкруги, що відбувається з ними.

«Тримайтеся. Бережіть себе. Що там у вас?» — ці повідомлення не вщухали в чаті ані на мить. Так, співробітники стали друзями, а подекуди й навіть велики родинами. Члени команди з постраждалих міст часто їхали до колег, шукаючи прихистку.

«То була перша особиста перемога над росією — на нашому прикладі об’єднання команди як цілої української нації.

Пригадую, коли наш Front-end developer виїжджав з окупованого Херсона — це було безумовно хвилююче для всіх членів команди. Він не виходив на зв’язок 6 діб, а коли нарешті відписав у спільним чат — живий, а поміж рядками із нецензурним про орків були слова про те, що з ним усе добре й він має купити новий ноутбук. Ось такі у нас співробітники — надійні та відповідальні», — згадує Аліса.

Звернень було не так багато, але були. Приліт за прильотом, термінові збори, переїзди — а відділ саппорту на лінії та відповідає на дзвінки й тікети. Робота відволікала команди від страху невідомості й допомогла здобути колишнього спокою і сенсу. Це той випадок, коли із задоволенням робиш свою справу та з відповідальністю розумієш, що потрібний не тільки своїй компанії, а й країні.

Волонтерство й допомога армії

«Саме з початку війни ми командою Таксер відчули на собі, що таке бути представниками справжнього українського бізнесу: допомагати країні справами й ділом і найголовніше — встояти та разом пережити нинішню кризу», — згадує Аліса.

У перший день війни Таксер приймає естафету від DOU і всієї IT-індустрії з підтримки української армії. Саме тоді компанія переказала свій перший мільйон гривень благодійному фонду «Повернись живим». Щиро та відкрито позначили свою позицію, писали про корабель та зверталися до своїх користувачів про допомогу армії:

«І знаєте що? Нас не підвели — підтримка моментально прийшла від багатьох. Бажання допомогти почало робити свій внесок у спокійне майбутнє. Безліч користувачів писали й писали нам, що відправили допомогу безпосередньо на реквізити фонду або донатили через Patreon.

Ми раділи кожному внеску й кожному герою, який знаходив можливість підтримати Україну. Звісно, розуміємо, що герої в ЗСУ, але це економічні герої, які допомагають усім можливим — а це безцінно».

Команда Таксер наголошує на тому, що кожен бізнес та підприємець має підтримувати країну в такі складні часи. У Таксері зареєстровано понад 300 тисяч підприємців і до кожного зверталися з проханням сплатити податки авансом. Не секрет, що сплата ЄСВ за один-два-три квартали вперед допомагає наповнити бюджет, що в цей непростий для всіх нас час, просто безцінно.

У травні Таксер оголосив у своєму блозі, що перерахував на потреби ЗСУ весь прибуток, отриманий від нових передплатників. У результаті була така картинка:

Таким чином, за весь 2022 рік Таксер перерахував більше 3,2 млн грн. Команда дякує кожному зі своїх передплатників, адже саме завдяки ним компанія може й продовжуватиме підтримувати наших захисників!

«На жаль, останніми місяцями більшість фондів зіткнулися зі зниженням кількості пожертв. Але це пов’язано не з падінням духу українців, а з падінням доходів. Ми закликаємо український бізнес не опускати руки, а допомагати вистояти, бо наша перемога — тільки справа часу», — коментує Аліса.

Зміни на краще

Таксер не тільки вистояв і витримав перші атаки, а й примножив найцінніше у компанії — співробітників. Незважаючи на війну, останні декілька місяців команда готує низку оновлень, одна частина яких покликана зробити продукт цікавим для потенційних клієнтів, а друга — зручнішим для тих, хто вже з нами. Тож війна тільки відтермінувала плани команди, а ніяк не зруйнувала їх.

Якщо коротко описати досягнення Таксер, то вийде так:

  • вдалося провести реорганізацію відділу саппорту, розділивши його на першу та другу лінію технічної підтримки;
  • прийняли двох фахівців для роботи з користувачами;
  • організувати «Службу сервісу» компанії.
  • також тепер є відділ продажів, корпоративный відділ, саппорт першої лінії підтримки, технічний саппорт другої лінії підтримки, юридичний та
  • бухгалтерський відділ, служба сервісу та перевірки роботи співробітників сервісу, розробники.

«Таксер — це не тільки інтернет-сервіс для автоматизації податкової звітності, ми сервіс-лідер інтернет-галузі та довірена особа сотень тисяч підприємців-платників податків».

Сервіс команди зараз дійсно потрібен українським підприємцям, які були
змушені виїхати за кордон, але продовжують працювати та підтримувати свій ФОП в Україні. Онлайн-сервіс для самостійного ведення бухгалтерського обліку зараз вчасний, а автоматичне формування звітності, генерація первинних документів, ліквідаційна звітність робить його необхідним для тих, хто знаходиться поза Україною.

За допомогою сервісу можна стежити за станом розрахунків із бюджетом — особистий кабінет сервісу синхронізується із «Кабінетом платника» податкової.

«Ми разом, ми команда — немає шляху назад»

Зараз дуже важливо не зупинятися бізнесу. Чому?

Ми вважаємо, що війна – найжахливіше, що могло статися. Але окрім цього, це ще й дуже відповідальне випробування для підприємця. Витримавши його та продовживши роботу, бізнес буде готовий до вирішення будь-яких складнощів.

Це саме той випадок, коли нещастя, на жаль, допомогло стати сильнішим. Якщо бізнес працює під час війни, то такий підприємець здобуває унікальні навички. Після війни йому буде багато під силу:

«Ми радіємо, що саме через наш сервіс бізнесмени під час війни платять податки, підтримуючи економіку. Ми відчуваємо свою причетність та відповідальність у тому числі».

Позитивне мислення та плани на майбутнє

Усім зрозуміло, що росія вже програла цю війну. Нам допомагає майже весь світ — підтримка України тільки посилюється. Звісно, хочеться більше, але санкції продовжують вводити, тобто агресору буде важче й важче воювати.

Україна вистоїть. Дуже важливо зараз підтримувати армію і уряд. Ми всі маємо бути єдині. А бізнесу треба займатися економікою, адаптуватися, створювати робочі місця, шукати способи покращення економічного стану в Україні.

«Сьогодні українці повертаються в Україну із Заходу, і зворотний потік куди більший, ніж потік біженців. І це позитивні вістки. Ми закликаємо весь бізнес працювати та допомагати, щоб війна закінчилася швидше. Ми віримо, що повернемо всі наші території і почнемо їх відновлювати.

Наша Україна заслуговує на економіку, що процвітатиме, на міста, в яких будуть жити незалежні та щасливі люди в безпеці та злагоді».

Приєднуйтесь до Kharkiv IT Cluster — ставайте частиною великої спільноти й великих змін 💪

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. kharkiv-it-cluster-pryvitav-pershokursnykiv-hnure-z-novym-navchalnym-rokom
  2. Загальні збори Kharkiv IT Cluster 2023
  3. Компанія TAXER: про реєстрацію ФОП
  4. Як підвищити продуктивність команди служби підтримки Поради від експертки Taxer

Коментарі