Студенти-2-min

Студенти, які творять історію

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

8-9 грудня відбулася найголовніша подія року в спортивному програмуванні для студентів — ½ першості світу SEERC2023.

У півфіналі наймасовішої та найпрестижнішої олімпіади з програмування серед студентів ICPC узяли участь 130 команд із 65 університетів і 10 країн, серед яких учасники з Албанії, Болгарії, Греції, Кіпру, Північної Македонії, Молдови, Румунії, Сербії, Туреччини й, звісно ж, з України.

Українці серед учасників

Серед 130 команд півфіналу налічується 53 українські команди з 29 ЗВО. З-поміж учасників є студенти й освітніх партнерів Kharkiv IT Cluster:

5 команд з ХНУРЕ;

3 команди з КНУ імені Тараса Шевченка;

1 команда від НТУ «ХПІ»;

1 команда ХАІ;

2 команди з КПІ імені Ігоря Сікорського;

2 від Каразінського університету.

Переможці олімпіади

Перед тим, як потрапити до ½ першості світу, необхідно пройти величезний шлях, здолавши ⅛ та ¼ олімпіади України. Таке досягнення вимагає від учасників наполегливої та безупинної праці впродовж не одного року. Без перебільшення, до кінця можуть дійти лише найкращі й найсильніші. Отож, українці знову показали свою міць!

Перше місце посіла команда «KIVI» під менторством Олександра Вечура. До неї входять три студени ХНУРЕ: Костянтин Денисов, Валерій Гриненко та Ігор Баренблат. Команда молодих українських геніїв першою виконала 9 завдань олімпіади.

Фінал Європи

Фундаментальна алгоритмічна підготовка з кожним роком стає все більш популярною та набирає попит. З огляду на це, цього року вперше було прийнято рішення про проведення фіналу Європи, через що нині в команди інвестуються немалі ресурси для підготовки.
Команда «KIVI» досягла донині незнаного успіху: це перша команда в історії ХНУРЕ, яка змогла здобути перемогу в олімпіаді такого рівня. Уже в березні 2024 року на них чекає новий етап — фінал Європи в Празі.

Вітаємо всіх учасників та бажаємо подальших перемог!

Довідка

Міжнародна студентська олімпіада з програмування — це змагання з алгоритмічного програмування для студентів навчальних закладів. Команди з трьох осіб, які представляють університет, працюють над вирішенням найбільш реальних проблем, розвиваючи співпрацю, творчість, інновації та вміння працювати під тиском. Через навчання й змагання команди кидають виклик одна одній, щоб підняти планку можливого. Простіше кажучи, це найстаріший, найбільший і найпрестижніший конкурс із програмування у світі.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. kharkiv-it-cluster-pidtrymav-shkilnyj-final-olimpiady-icpc-ukraine
  2. Kharkiv_IT_Cluster_ICPC

Коментарі