Словник студента: лекція, семінар та інші види пар

Словник студента: лекція, семінар та інші види пар

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Ми зібрали для вас цікаві слова з університетського життя. Ознайомлюйтеся, щоб бути на одній хвилі з викладачами!😉

Що таке пара в університеті?

На зміну звичним урокам прийшли пари. У чому ж різниця?

Найголовніше — різниця в кількості академічних годин. Ми всі звикли, що 1 година — це 60 хвилин, але 1 академічна година — це 45 хвилин. Саме стільки триває одне заняття у школі, а от пара — це два заняття, а отже 2 академічні години (або 90 хвилин).

Через перші 45 хвилин пари передбачена п’ятихвилинка. Проте зараз, в епоху онлайн, і викладачі, і студенти обирають навчатися без перерви.

Пари в університеті глобально поділяються на лекції  та практики. Практика у свою чергу може бути у вигляді семінару, вебінару або колоквіуму.

Що таке лекція?

Лекція — це основа навчального процесу. Усі інші форми навчальних занять, про які ви прочитаєте далі, так чи інакше, прив’язані до лекції, спираючись на ту інформацію, яка була надана.

Лекції начитує лектор, переважно без певної дискусії з аудиторією або певних опитувань. У деяких університетах навіть не передбачені бали за відвідування лекцій, але ми радимо все таки не прогулювати цей вид занять 😉

Що таке семінар? Види семінарів

Семінар — практичне заняття, спрямоване на поглиблене опра­цювання теоретичного матеріалу. Найчастіше відбувається в формі дискусії студентів з викладачем. Семінарські заняття сприяють формуванню само­стійності суджень, умінню відстоювати власні думки, аргументу­вати їх на основі наукових фактів та теоретичного матеріалу, а також прийняттю чужих думок і міркувань.

Семінар і вебінар — у чому відмінності?

Найголовніша відмінність вебінару від семінару — спосіб проведення. Вебінар часто називають онлайн-семінаром, саме тому, що проводиться він виключно онлайн із додатковим устаткуванням та презентацією. Ще вебінар відрізняється від семінару тим, що дискусії менше й основний акцент робиться на монолог викладача/спікера.

Основна мета проведення вебінару — отримання студентами нової інформації та її обговорення.

Що таке колоквіум?

Колоквіум можна порівняти із контрольною роботою у школі. Це поточний вид занять в університеті, коли викладач перевіряє засвоєння знань студентів, наприклад, після 6 лекцій. Колоквіум може проходити як в усному, так і письмовому вигляді.

Що таке «вікно» в парах?

Хтось, коли бачить «вікно» у розкладі, дуже радіє, адже буде час відпочити. Інші можуть нервувати через те, що не зможуть поїхати раніше додому. Подобається вам чи ні, це вже вирішувати вам.

«Вікно» —  це вільні для викладача й студентів години між двома заняттям. Наприклад, коли в розкладі стоїть перша пара, а потім третя і четверта.

Ну що, здобувачі, усе встигли законспектувати? Тепер ви знаєте основні терміни всіх студентів. Ми бажаємо вам простих колоквіумів, цікавих лекцій та крутих семінарів😉

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Податкова знижка на навчання у 2022 році
  2. Навчальний рік 2022 2023
  3. zmishana_forma_navchannia

Коментарі